تاریخ درج خبر : 1393/05/28
کد خبر : ۳۵۱۹۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

احداث سد خرسان۳ بدون استعلام از جهاد کشاورزی استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زمینه احداث سد خرسان ۳ هیچ‌گونه استعلامی از جهاد کشاورزی استان صورت نگرفته است.

images

جعفر گوهرگانی با اشاره به روند احداث سد خرسان ۳ در مرز کهگیلویه و بویراحمد با چهار محال و بختیاری اظهار کرد: معمولا در زمینه احداث سدهای بزرگ باید استعلامات و مطالعات اجتماعی صورت گیرد و این در حالی است که در روند ساخت سد عظیم خرسان ۳ هیچ‌گونه هماهنگی با دستگاه‌های متولی کهگیلویه و بویراحمد از جمله جهاد کشاورزی صورت نگرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به اینکه دریاچه این سد در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار می‌گیرد و بیش از ۱۸ روستای بزرگ و کوچک با جمعیتی بیش از ۱۵ هزار نفر خانه و کاشانه خود را از دست می‌دهند، باید مطالعات جامع‌تر و هماهنگی بیشتری در این زمینه صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه با مطالعات اجمالی که جهاد کشاورزی استان انجام داده است، بیش از ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغات منطقه سادات محمودی شهرستان دنا با احداث این سد زیر آب می‌روند، تصریح کرد: برای برطرف شدن مشکلات پیش روی کشاورزان و باغداران این منطقه نیز باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

mohandesi2

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تا کنون و در حالی که روند احداث سد خرسان ۳ در حال انجام است هیچ‌گونه استعلامی از جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گرفته نشده است و ما امیدواریم که دست‌اندرکاران این طرح با احساس مسئولیت بیشتری به این موضوع نگاه کنند.

وی با اشاره به تشکیل جلساتی که در ارتباط با احداث سد خرسان ۳ بین مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری صورت گرفت، اظهار داشت: در همین جلسات نیز ما مشکلات و معضلاتی را که برای کشاورزان و باغداران بوجود می‌آید به گوش مسئولان رساندیم.

منبع: خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد