تاریخ درج خبر : 1393/05/28
کد خبر : ۳۵۲۳۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

از دریافت 15 میلیون تومان برای مهر زدن پروانه ساخت تا افزایش غرق‌شدگی

از قدیم می گفتند که «تب تند عرقش زود در میاد». شهرنشینی یک شبه و بدون برنامه آفت های خودش را دارد، در جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، حاشیه نشینی، ساخت و ساز غیر قانونی، بالا رفتن قیمت اجاره خانه، عملکرد ضعیف شهرداری و تخلفات بنگاه های مسکن از مهمترین مسائل پیش روی شهر یاسوج عنوان شد.

به گزارش سایت استان، در این جلسه دکتر جمادی با تأکید بر اجرای مصوبات جلسه پیشگیری از وقوع جرم از سوی دستگاه­های اجرایی استان گفت: باید تلاش کنیم تا با مدیریت یکپارچه مسائل پیش رو را حل کنیم.

وی گفت: چه بسا بعضی از مدیرانی که در این استان مشغول فعالیت بودند ولی اکنون حضور ندارند باید در قبال سهل انگاری های گذشته شان جوابگو باشند.

در ادامه الماس گشتاسبی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: خوشبختانه آمار بعضی از جرایم نسبت به سال گذشته رو به افول است و در این میان ضرب و جرح عمدی، توهین و تخریب و مزاحمت ملکی کمتر شده است.

وی با اشاره به مشکلات حاشیه نشینی شهر و رابطه مستقیم آن با افزایش جرایم گفت: نهادهای دست اندرکار باید برای حل مسائل حاشیه نشینی شهر یاسوج هر چه سریعتر راهکارهای علمی و اجرایی ارائه دهند.

گشتاسبی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه از سوی سازمان گردشگری و شهرداری گفت: بیشتر دستگاه­های بازی کودکان که در پارکهای شهر نصب شده است، مجوز ندارند و باید در نزدیکترین زمان گزارشی از وضعیت این دستگاهها ارائه شود.

در ادامه سرهنگ خسروی، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی استان گفت: در چهار ماهه گذشته بیش از هزار و 700 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده و این میزان نسبت به مشابه سال قبل 55 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: تعداد زیادی از توزیع کنندگان مواد مخدر نیز بازداشت شدند و همچنین دو هزار و 761 دستگاه ماهواره و متعلقات آن کشف و ضبط شد.

در ادامه این جلسه سید ناصر موسوی رئیس اتاق اصناف با اشاره به تعلل نهادهای نظارتی در موضوع بازار گفت: تا کنون هیچ نظارتی از سوی سازمان بازرسی، تعزیرات حکومتی، شهرداری و نیروی انتظامی در خصوص برپایی بازارهای متخلف انجام نشده است به طوری که جمعه بازار تبدیل به هر روزه بازار شده است.

وی با اعتراض شدید نسبت به اقدامات شهرداری گفت: چرا شهرداری برای خودش اتاق اصناف تعیین کرد و این عمل موازی کاری با اصناف استان است.

موسوی همچنین گفت: افراد ذی نفوذ در مناطق ممنوعه ساخت و ساز می کنند و در این مکان ها خدماتی را ارائه می دهند که هیچ گونه صلاحیت بهداشتی واستاندارد کالایی ندارد.

وی اظهار کرد: چرا هیچ نظارتی بر افزایش قیمت اجاره بها نیست و چرا فشار بر گرده مردم روز به روز بیشتر می شود این در حالی است که نظام مهندسی برای مهر زدن یک پروانه ساخت 15 میلیون تومان پول از مردم می گیرد.

در این جلسه فرهاد زارعی، رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب استان گفت: یکی از مشکلات اصلی در ثبت معاملات و قراردادها عدم توجه بنگاه­ های املاک در نوشتن قول نامه هاست ودر این زمینه بنگاه ها ضعیف عمل می کنند.

وی در بخش دیگری با اشاره به شکایت از نهادهای اجرایی استان گفت: بسیاری از کارکنان شهرداری به ویژه رفتگران نسبت به عملکرد شهرداری شکایت دارند و شکایت های مردمی از این نهاد نیز افزایش یافته است.

در پایان جلسه کامروز امینی، مدیر کل پزشکی قانونی با ارائه گزارش کوتاهی از آمار گفت: در چهار ماهه امسال 26 درصد فوتی های ناشی از تصادفات کمتر شده است و اجساد مربوط به فوت غیر طبیعی نیز 2/5 درصد کاهش یافته است و همچنین در مسأله فوت ناشی از مواد مخدر در کشور وضعیت بهتری نسبت به دیگر استانها داریم.

وی گفت: افزایش غرق شدگی به طور نگران کننده­ای افزایش یافته است به طوری که در رتبه سوم غرق افراد در کشور قرار گرفتیم و با توجه به اینکه درکناردریا و دریاچه قرار نداریم این وضعیت قابل توجه جدی است.

منبع: روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد