تاریخ درج خبر : 1392/04/14
کد خبر : ۳۵۳۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

سازمان ورزش و جوانان استان دقیقاً به چه کاری مشغول است؟

سایت استان: محمود آرام
همیشه و بیشتر در مواقع حساس مثل انتخابات چه  انتخابات مجلس باشد و یا ریاست جمهوری و یا شورا فرقی نمیکند، جوانان مخاطبان اصلی کاندیداهای محترم هستند.
هر کس با انبوهی از برنامه ها وعدهای رنگارنگ و قول حل مشکلات جوانان که بخش بزرگی از جامعه را تشکیل میدهند، را وعده میدهند، ولی وقتی پای عمل به این وعده ها در میان است، عرصه میدان عمل خالی است و کی بود کی بود من نبودم ها سر داده می شود.

201201

گذشته از همه اینها وقتی سازمانی به نام جوانان در دولت خاتمی تشکیل شد خوشحالی زیادی بین جوانان بوجود آمد و خود و امورات خود را صاحب متولی می          دیدند، هر چند در ابتدای تشکیل آن سازمان کارهای خوبی در راستای ساماندهی و تشکیل ngo ها  و سپردن کار جوانان به خودشان با حمایت دولت، برداشته شد اما در ادامه و با روی کار آمدن دولت احمدی نژاد نه تنها همان روزنه کوچک بسته شد، بلکه با ادغام این سازمان در وزارت ورزش عملاً امور جوانان به حاشیه رفت.

ولی باید به این نکته توجه داشت که همه امور در این ادغام به نفع ورزش تمام شد و ورزش و ورزشکاران در اولویت توجه قرار گرفتند و سهم دیگر جوانان عادی یا نخبه و مخترع نادیده گرفته شد.

فقط در هفته ای به نام جوان بود و اهدا جایزه ای ناچیز به برخی از جوانان، که سازمان(اداره کل) ورزش و جوانان استان یادش آمد که غیر از ورزشکاران، متولی بقیه جوانان نیز هست و بعد از آن هم احتمالاً فراموشی دوباره تا سال بعد و هفته جوان دیگر…

جناب مدیرمحترم؛ وظیفه حمایت از جوانان و مخترعین و مکتشفین هم به عهده شما هست پس با  نگاهی عادلانه دست حمایتی بر سر جوانان گرفته تا شاید چند صباحی که مسئول هستید نام نیک از خود برجای بگذارید.

در جدیدترین مورد گروهی از جوانان شهر گچساران با اختراعی که در نوع خود کم نظیر است دست حمایت به سوی همه دراز کرده اند و هر چه بیشتر گشته اند کمتر یافته اند مسئولی که دست حمایتی بر سر آنها بگیرد.

متن خبر در پی می آید:

تیم رباتیک دانش آموزی هوش سفید که چندی پیش موفق به ساخت و طراحی اولین و تنها سنسور خنک کننده موتور خودرو و هواپیما شدند باز هم مورد کم لطفی و بی مهری مسوولین شهرستان گچساران و استان قرار گرفتند.

تیم دانش آموزی هوش سفید متشکل ازنوجوانانی نخبه خانمها پرنیا دلاوری ، میمنت فرهمندیان ، عصمت هاشمی،  نرگس مظاهری،  زهرا ملکی، حدیثه فولادی وندا ، زهرا عاشورلو و یگانه نادری با همراهی مهندس جوان و مربی رباتیک شهرستان گچساران اقای محمد کریمی بور با تلاشهای شبانه روزی و با تشویق صنایع رباتیک آراد مشهد و آرتا گروپ تهران به این موفقیت دست یافتند.

201202

پس از اینکه شرکت عریض و طویل نفت و گاز گچساران با اوج بی مهری دست رد بر سینه این جوانان زد و ظاهرا کارهای مهمتری دارند بالاخره مسوولین سازمان ورزش و امور جوانان شهرستان گچساران پس از اینکه نماینده خود را جهت بررسی فرستادند و با صحبت های انجام شده قولهای مساعدی جهت حمایتهای قاطعانه خود جهت پیشبرد ابن مهم دادند . اما هم اکنون مسوولین این سازمان حتی تلفن های خود را هم پاسخ نمی دهند و بدقولی کردند.

کریمی پور مریی جوان رباتیک که کار خود را از اداره آموزش و پرورش شهرستان گچساران آغاز کرده است با اعلام این خبرهمچنین از موفقیت این تیم در پرواز اولین هوابیمای بدون سوخت واقعی (روغن سوخته) یاد کرد که البته هم اکنون در مرحله تست قرار دارد.

وی در بایان از مسولین آموزش و پرورش شهرستان علی الخصوص اقای حاج یداله مرادی و عبدالعطیم حسینی و سرکار خانم شریف پور تشکر کرد ضمن اینکه دکتر آرمین محمودی و سرکار خانم کرمی و خانم کمیلی نیز شایسته تقدیر می باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد