تاریخ درج خبر : 1393/05/29
کد خبر : ۳۵۳۷۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

میرمحمدی: مدیریت فرهنگی ۷۰ درصد از جوانان و نوجوانان جامعه دست ما نیست

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حقیقتا امروز می توان گفت: مدیریت فرهنگی ۷۰ درصد از جوانان و نوجوانان جامعه دست ما نیست و شاید ۳۰ درصد دست ماست.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت الاسلام علی فتح میر محمدی شب گذشته در آیین اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد این استان در شهر توریستی سی سخت به مبارزه با جنگ نرم و ناتوی فرهنگی که مقام معظم رهبری مطرح کردند اشاره کرد و گفت: امروز همه ما باید برای مبارزه با این تهاجم، حفظ و حراست از هویت تاریخی، ملی و مذهبی خود تلاش کنیم.

139305121350491313338223 میر محمدی در ادامه به اعتقاد خود مبنی بر این که بهترین پایگاه برای متصل کردن مردم جامعه به مسایل دینی، مسجد است اشاره و افزود: مساجد برای نماز خواندن تنها نیست؛ یعنی مساجد باید به شکل کانونی در آن فرهنگ، هنر و مسایل مذهبی به صورت جدی فعال شود.
وی بیان داشت: با توجه به این که در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از 459 کانون فرهنگی و هنری در حال فعالیت هستند، باید دوره آموزشی مدیریت فرهنگی کانون ها بیشتر دنبال شود.
این مسئول فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد: افرادی که در مساجد و کانون ها فعالیت دارند سعی کنند هر روز و هفته افراد جدیدی را جذب این مکان های فرهنگی کنند.
میرمحمدی اظهار داشت:حقیقتا امروز می توان گفت: مدیریت فرهنگی 70 درصد از جوانان و نوجوانان جامعه دست ما نیست و شاید 30 درصد دست ماست.
وی توجه نوجوانان و جوانان را بیشتر به اینترنت، ماهواره و امثال اینها دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه این دو قشر مدل ها و فرهنگ های وارداتی است و خانواده ها و افراد کمتر به این موضوع که شاید این شبکه ها رنگ و لعاب زیبا و ظاهری دارند ولی در دل آنها زهر کشنده ای است که به مرور زمان جوانان و جامعه ما را از درون تهی می کند، توجه دارند .
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: زمانی شخصی بحث جنگ تحمیلی را با بحث تهاجم فرهنگی مقایسه کرد و می گفت: اگر در جنگ تحمیلی یک نفر شهید می شد، این شخص از دست رفته نبود؛ بلکه به دست آمده و به عنوان الگویی برای جوانان مطرح بود، مایه افتخار خانواده، دوستان، طایفه و ایل بود.
میر محمدی اذعان داشت: ولی کسی که مورد تهاجم فرهنگی قرار می گیرد، مایه سرافکندگی، شرمساری خانواده و جامعه است و باید بدانیم و وظیفه داریم این کانون های فرهنگی را حمایت کنیم.
وی افزود: در این مدت کوتاه دولت یازدهم با مکاتبات و برگزاری جلسات متعدد بر حمایت معنوی از کانون های فرهنگی و هنری تاکیدات فراوانی شد.
این مسئول با بیان این که کاری ارزشمند در کانون های فرهنگی مساجد صورت می گیرد، از مسئولان خواست حرکت های ارزنده کانون های مساجد را پاس بدارند./و

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد