تاریخ درج خبر : 1391/07/04
کد خبر : ۳۵۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تعبیر نخست وزیر عراق از”پایی که جا ماند”

آزاده هم استانی و نویسنده “پایی که جا ماند ” تاکید کرد : دلم برای اسارت در زندان های عراق تنگ شده است .

به گزارش “عصردنا ” سید ” ناصر حسینی پور ” که در برنامه روایت ویژه دفاع مقدس در شبکه چهار تلویزیون سخن می گفت با بیان این مطلب تصریح کرد : البته منظورم این نیست که دوست دارم به آن زندان های مخوف برگردم و کتک بخورم.

وی با بیان اینکه در زندان های عراق از همه مناطق ایران عزیزانی حضور داشتند افزود: منظور م این است که دلم برای آن صفا و جمعی که یک ایران کوچک بود تنگ شده است نه اینکه دلم برای شکنجه های اسارت تنگ شده باشد !!

نویسنده “پایی که جا ماند ” با تشریح خاطرات خود از این کتاب گفت : اسرا تنها قشری از رزمندگان بودند که با اسیر شدن ماموریت آنها تمام نشد و نوشتن همین خاطرات امتداد همان ماموریت حضور آنها در جبهه ها بود .

حسینی پور با یادآوری استقامت و دلاوری های اسرای ایرانی در عراق خاطرنشان کرد : اسرای ایرانی در زندان های عراق ، بعثی ها را با رفتار و پایداری خود اسیر خود کرده بودند .

وی در پاسخ به این سئوال که چرا کتاب “پایی که جا ماند ” را به شکنجه گر عراقی ات تقدیم کردی ؟ گفت : می توانستم این کتاب را به خیلی ها مانند مرحوم پدرم ، مادر م ، همسرم و …. تقدیم کنم ولی به قلبم نشست که این کتاب را به شکنجه عراقی ام تقدیم کنم چرا که او را سهیم در خلق همه زیبایی های که برایم در این دوران با شکنجه های او ایجاد شد می دانم .

نویسنده کتاب “پایی که جا ماند ” با بیان خاطراتی از سفر خود با دکتر جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی به عراق افزود : در این سفر لیست 20 نفره ای به نوری مالکی نخست وزیر عراق دادم و از خواستم تا در صورت امکان ، ترتیب ملاقات و دیدار من با آنها داده شود .

حسینی پور با بیان اینکه یکی از کسانی که دوست داشتم با او ملاقات کنم شکنجه گر عراقی ام بود ادامه داد : در آن دیدار وقتی مترجم به نوری مالکی گفت پای سید ناصر در عراق خاک شده است نخست وزیر عراق جواب داد پای او به بهشت رفته است .

این آزاده کهگیلویه و بویراحمدی یاد آور شد : چند نسخه از کتاب “پایی که جا ماند ” را به سفیر ایران در عراق دادم و از خواستم تمام تلاش خود را به کار گیرد تا شکنجه گر عراقی ام را اگر زنده است پیدا و این کتاب را به او هدیه دهد.

منبع: عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد