تاریخ درج خبر : 1393/05/29
کد خبر : ۳۵۴۱۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش دوبرابری وصول درآمدهای مصوب استان در سال‌جاری

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وصول درآمدهای مصوب این استان در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.
حسن نوروزی عصر سه شنبه در نشست ستاد درآمد و تجهیز منابع استان افزود: درآمدهای عمومی و اختصاصی پیش بینی شده استان در کل مبلغ 130 میلیارد تومان است که در سال 93 این مبلغ باید وصول شود.IMG_0093

وی اضافه کرد: از این مبلغ 127 میلیارد تومان عمومی و سه میلیارد تومان آن اختصاصی است.

نوروزی اظهار داشت: بخش عمده درآمدهای عمومی استان در سال 93 معدل 85 درصد را مالیات‌ها تشکیل می دهد که اداره ‌کل مالیاتی متولی جمع‌آوری این بخش از درآمدهای عمومی استان است.

وی گفت: هرچه قدر در تحقق درآمدهای مالیاتی موفق شویم در پایان سال در قالب مازاد درآمدها رقمی بیشتر به استان ما اختصاص داده می‌شود و به پروژه های عمرانی شتاب بیشتری خواهد بخشید.

معاون استاندار از تحقق 85 درصد از پیش بینی درآمدهای عمومی استان در سال گذشته خبرداد و افزود: پیش بینی درآمد عمومی استان در سال گذشته 119 میلیارد تومان بود که تا پایان سال 102 میلیارد تومان تحقق یافت.

وی بیان کرد: درآمدهای عمومی امسال استان افزون بر 127 میلیارد تومان اعلام شده است که با تصویب این رقم درآمدهای استان نسبت به سال گذشته شش درصد رشد دارد.

نوروزی همچنین بر تغییر نگرش برخی افراد به ویژه تولیدکنندگان بزرگ در خصوص پرداخت مالیات تاکید کرد و گفت: مالیات مشارکت برای ارتقای زیرساخت های رفاهی زندگی مردم است و این نگرش باید نهادینه شود.

وی تصریح کرد: پرداخت مالیات به موقع درشتاب بخشی به اجرای طرح های عمرانی و رفاهی در کشور نقش مهمی دارد و جذب درآمدهای مالیاتی دولت راهکاری برای افزایش و حفظ ذخایر نفتی در کشور و کاهش اتکا به اقتصاد تک محصولی نفت است.

وی رشد و بالندگی کشور را مستلزم مشارکت دولت و مردم دانست و بیان داشت: این مسئله با پرداخت مالیات میسر می شود.

نوروزی پرداخت مالیات را فرصتی برای خدمت بهتر به مردم دانست و گفت: روابط دو سویه و تعامل خوب حاکمیت و مردم در نظام های مردم سالاری دینی بیشتر و روشن تر است که پیامد آن پیشرفت کشور و خشنودی مردم است.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد