تاریخ درج خبر : 1391/07/05
کد خبر : ۳۵۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

ضرورت نصب چراغ راهنما در تقاطع خیایان‌ها

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، نبود چراغ راهنما و خط کشی در سطح خیایان‌ها معضل است، نسبت به نصب چراغ راهنما درمحل‌های ضروری تقاطع خیایان‌های شهرها وهمچنین خط کشی آنها تاکید کرد.

به گزارش سایت استان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، دکتر سیدحسین صابری در شورای ترافیک استان در یاسوج، برای کاهش تصادف، فرهنگ سازی برای کاهش ترافیک و پارک خودروها در مکان‌های مجاز و رعایت کامل قانون و مقررات به شهرداری‌ها و راهنمائی و رانندگی تاکید کرد، خط کشی و نصب چراغ راهنما به سرعت انجام شود.

استاندار اظهار داشت: راهنمائی و رانندگی، شهرداری‌ها و حوزه معاونت امور عمرانی استانداری تیم مشترکی تشکیل داده و در خصوص خط کشی خیابان‌ها، نصب چراغ راهنمائی و رانندگی، نصب تابلو، اصلاح میدان‌ها و بریدیگی بولوارها تصمیم گیری کنند.

صابری به فعال‌تر شدن شورای ترافیک استان و متناظر آن در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: باید کمیته ایمنی راه‌ها تشکیل و در بتن شورای ترافیک قرار گرفته و امور مربوطه را کارشناسی شده مطرح کنند.

استاندار گفت: در جلسه قبلی شورای ترافیک در خصوص نصب تابلو، خط کشی راه‌ها به اداره کل راه و شهرسازی تاکید شد و در آن جلسه مصوب کردیم ولی تاکنون هیچ اقدام عملی نشده است.

وی یادآور شد: خط کشی خیابان، لکه گیری ، اصلاح و تعمیر، ابنیه فنی، علائم و نصب تابلو اعتبار خاص خود را دارد و باید این اعتبار در جای خود هزینه شود.

صابری تاکید کرد: در جاهایی که آسفالت راه‌ها و یا خیابان‌ها تراشیده و یا کنده شده ، تابلویی وجود ندارد، خیابان و یا پیاده رو تبدیل به محل پارکینگ شده، در خیابان پایه بنر کاشته شده و حریم‌ها به خوبی رعایت نمی‌شود، این موضوعات باید توسط متولیان آن مورد توجه قرار بگیرد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد