تاریخ درج خبر : 1392/04/15
کد خبر : ۳۵۶۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

یازده بازیکن منتخب تاریخ دنیای فوتبال

سایت استان: ورلد ساکر در شماره این ماه خود، بعد از انجام یک نظرسنجی انجام شده در میان خبرنگاران این نشریه توسط سید لو، خبرنگار این مجله در اسپانیا، تیم منتخب یازده نفره تاریخ دنیای فوتبال را منتشر کرد.
تیم منتخب ۱۱ نفره تاریخ ورلد ساکر بدین ترتیب است: یاشین در درون دروازه، کافو، بابی مور، بکن باوئر و مالدینی در خط دفاع؛ زیدان، کرویف، دی استفانو و مارادونا در خط میانی و پله و مسی در خط حمله. این یازده بازیکن بزرگ تاریخ دنیای فوتبال به انتخاب ورلد ساکر هستند که ۳ تا از آنها پیراهن بارسا را برتن کرده اند (مارادونا، کرویف و مسی) و دو تا از آنها سابقه پوشیدن پیراهن رئال را داشتند (زیدان و دی استفانو) دراین نظر سنجی جزئیات جالبی نیز به چشم می خورد. ایکر کاسیاس دروازه بان کنونی تیم ملی اسپانیا و باشگاه رئال مادرید به عنوان ششمین دروازه بان بزرگ تاریخ دنیای فوتبال برگزیده شده و یاشین، گوردن بنکس (که بهترین مهار تاریخ را در جام جهانی ۱۹۷۰ مکزیک مقابل پله را داشته)، دینو زوف، بوفون و اشمایکل را بالاتر از خودش می بیند و نامش بالاتر از دروازه بانان بزرگی مثل مایر، جنینگز، کان، ادوین فان در سار و زینگا قرار گرفته است.

مسی تنها بازیکن شاغل حال حاضر دنیای فوتبال است که در تیم منتخب تاریخ دنیای فوتبال جای گرفته است. علاوه بر دی استفانو و کاسیاس، ۴ بازیکن دیگر اسپانیایی هستند که نامشان در نظرسنجی اولیه دیده می شد:« فرناندو هیرو، خنتو، چابی و اینیستا». در مجموع ۱۰۲ بازیکن نامشان را در نظرسنجی اولیه می دیدند که ایتالیا و برزیل هریک با ۱۷ نماینده پرنماینده ترین کشورها دراین نظرسنجی بودند. بازیکنان شاغل حال حاضر دردنیای فوتبال که نامشان درمیان این ۱۰۲ فوتبالیست دیده می شد عبار بودند از: بوفون، کاسیاس، پتر چک، دنی آلوس، لام، خاویر زانتی، تری، کریس رونالدو، اینیستا، چابی، رایان گیگز، رونالدینیو و مسی

درنظرسنجی به عمل آمده برای انتخاب بهترین سرمربی تاریخ دنیای فوتبال نام سرالکس فرگوسن به عنوان بزرگترین سرمربی تاریخ برگزیده شد. رینوس میشل، مورینیو، الینو اررا و گواردیولا هم در رده های بعدی قرار گرفتند و بیسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا با کسب ۸ رای در رده سیزدهم قرار گرفت. رافا بنیتس و آراگونس هم چند رای مختصر کسب کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد