تاریخ درج خبر : 1393/05/31
کد خبر : ۳۵۶۶۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

60 درصد اصلاح‌طلبان کهگیلویه به من رأی دادند/ نجفی برای وزارت علوم معرفی شود، رأی نمی‌آورد/ به قول نمایندگان، لر را جهانی کردم

نماینده شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مراسم تجلیل از خبرنگاران رسانه‌های جمعی و مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد به دفاع از عملکرد خود پرداخت.

به گزارش سایت استان، حجت‌الاسلام سید‌علی‌محمد بزرگواری در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان، افزود: مردم کشور ما به خصوص استان کهگیلویه و بویراحمد دارای عواطف و احساساتی هستند که معمولاً بر اساس آن عمل کرده و حرف می‌زنند.

دولت فعلی نه اصولگرا است و نه اصلاح‌طلب

وی با اشاره به اینکه ما وقتی احساس می‌کنیم حرفمان درست است آن را بیان می‌کنیم، اظهار داشت: امروزه می‌بنیم در کشورهای عراق و سوریه جوانان زیادی با تبعیت از رهبری و امام خمینی (ره) در دفاع از مقدسات شیعه به شهادت می‌رسند که این هم یک نوع احساس وظیفه است البته یک نوع احساس هم داریم که متأسفانه برخی از جوانان ما با دوست دخترشان می‌روند و قلیان می‌کشند.

dsc01414

 

بزرگواری، تصریح کرد: من نماینده مردم در مجلس هستم که دو وظیفه اساسی یعنی قانونگذاری و نظارت را بر عهده دارد ولی وقتی به مهمانی مردم حوزه انتخابیه‌ام می‌روم و می‌بینم بچه‌های آنها بی‌کار هستند، احساس حقارت کرده و به نوعی تحقیر می‌شوم.

و ی با اشاره به اینکه اگر موقع انتخابات ما شعار قانون‌گذاری و نظارت سر بدهیم، مردم 40 درصد هم در انتخابات شرکت نمی‌کنند و کمتر رأی می‌دهند، گفت: مردم مناطق محروم مثل استان ما نماینده مجلس را در جاده‌سازی، اشتغال، سرمایه‌گذاری، کمیته امداد، بهزیستی، هلال‌احمر و سایر دستگاههای خدمات‌رسانی می‌بینند و اگر بدین صورت نباشد که رأی نمی‌دهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه گرایش دولت فعلی نه اصولگرا است و اصلاح‌طلب، افزود: در مجلس برخی فقط شعار اصولگرایی می‌دهند ولی در عمل به دنبال معامله‌گری هستند. حتی در مجلس کسانی را داریم که همزمان هم اصولگرا هستند و هم اصلاح‌طلب.

60 درصد اصلاح‌طلبان کهگیلویه به من رأی دادند

وی بیان داشت: خدا لعنت کند کسی که آموزش و پرورش را در کهگیلویه و بویراحمد سیاسی کرد تا انتصاب‌ها و مسئولیتها سهمیه‌بندی‌ شود. ضمن‌آنکه من نماینده هم باید زیر بار آن برم چون این نهاد تعلیم و تربیت در استان ما سیاست‌زده شده است.

بزرگواری با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) هم به شاه می‌گفت فقط آموزش و پرورش را در اختیار ما بگذارید که نهاد تعلیم و تربیت است و مابقی برای خودتان، گفت: در این دولت بنده برای مسئولیتها در حوزه‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام نیروهای اصولگرا پیشنهاد نمی‌دهم. در دوره نهم مجلس نزدیک به 60 درصد اصلاح‌طلبان حوزه انتخابیه‌ام به بنده رأی دادند و من هم از آنها برای پستهای مدیریتی معرفی می‌کنم.

dsc01425

 

وی افزود: در دوره هشتم نمایندگی بنده در حوزه کهگیلویه وقتی یک اصلاح‌طلب در پشته زیلایی که داشت از تشنگی می‌مرد، دید که آب لوله‌کشی تنگ‌پیزال به آنها هم رسیده است، در دوره بعد به من رأی می‌دهد.

بزرگواری خاطرنشان کرد: من دخالتی در انتصاب‌های مدیریتی استان ندارم ولی هر وقت مورد مشورت قرار می‌گیرم، قطعاً نیروهایی را پیشنهاد می‌دهم.

در چینشهای مدیریتی استان به جای دخالت، مشورت می‌دهم  

وی با اشاره به اینکه در انتصاب‌ها نقش اصلی را استاندار استان دارد و بنده نیز وقتی می‌خواستند به استان بیایند از وی حمایت کردم، گفت: ما نمایندگان مجلس هستیم و حق دخالت در تصمیم‌ها را نداریم ولی وقتی از طرف مردم با تلفن، پیامک، انواع اخبار و توهین مورد سرزنش قرار می‌گیرم به ناچار مشورتهایی را می‌دهیم.

dsc01399

 

نماینده 4 شهرستان استان با بیان اینکه در آزمون استخدامی وزارت نفت در دولت قبل 55 هزار نفر شرکت کردند که 4 هزار نفر از آنها قبول شدند، افزود: وقتی در زمینه تأخیر در استخدام آنها به وزیر نفت تذکر دادم گفت: که ظرفیت این وزارتخانه 55 هزار نفر است در حالی که 200 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند، پس چگونه این افراد را به کار بگیریم در حالی که حتی پول حقوق آنها را نداریم.

از تاجگردون حمایت می‌‌کنم

وی با اشاره به اینکه ریاست دکتر تاجگردون بر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یک افتخار برای استان محسوب می‌شود، اذعان داشت: ما باید از تاجگردون حمایت کنیم نه اینکه نسبت به وی حسادت داشته باشیم. شخصی در یک از سایتهای خبری مقاله‌ای را در نقد آقای تاجگردون نوشته و وی را فوتوشاپ دانسته بود در صورتی که خود شخص نویسنده فوتوشاب بود و در رفتار و گفتار بیشتر شبیه سگ و گربه عمل می‌کرد.

بزرگواری با بیان اینکه فرمانداری در حوزه انتخابیه بنده است که من را به جلسات و شورای اداری دعوت نمی‌کند در صورتی که باید جوابگوی مردم باشم، گفت: به هر حال بنده نماینده مردم هستم و با کلید خودم قفلها را باز می‌کنم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در زمینه حفظ نیروهای حزب‌الهی در دستگاهها نیز به دکتر روحانی تذکر دادند و باید چیشنهای مدیریتی در نهادها به گونه‌ای باشد که عدالت رعایت شود.

وعده هزار روزه برای پتروشیمی دهدشت دروغ بود  

بزرگواری با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی پتروشیمی دهدشت مربوط به دوران سازندگی و اصلاحات بود، اظهار داشت: کلنگ این پروژه در سال 86 و در دولت احمدی‌نژاد به زمین زده و وعده دروغ هزار روزه برای افتتاح آن داده شد.

وی در همین ارتباط، گفت: این پروژه تحت عنوان خطی به نام دنا است که در زیر مجموعه آن پتروشیمی‌های گچساران، ممسنی، دهدشت و کازرون قرار دارد و فقط در صورتی آغاز می‌شود که ابتدا پتروشیمی مادر بید‌بلند که اکنون 25 درصد آن اجرایی شد و متوقف است به بهره‌برداری برسد تا بتواند به این مجموعه‌های کوچک پتروشیمی خوارک بدهد.

dsc01398

 

نماینده 4 شهرستان استان با اشاره به اینکه پتروشیمی دهدشت در صورت اجرایی شدن 170 نفر را جذب می‌کند، افزود: اگر بخواهیم این پروژه را راه‌اندازی کنیم ابتدا باید پتروشیمی بید‌بلند راه‌اندازی شود که حالا حالاها باید منتظر ماند.

ضرغام‌پور و سیاهپور کم از ستارخان و باقر‌خان نداشتند

وی با بیان اینکه سیمان سپوی دهدشت نیز متعلق به بخش خصوصی یعنی سیامک ضرغام‌پور فرزند شهباز‌خان ضرغام پور بوده که اکنون خارج از کشور است، اظهار داشت: وقتی بنده در دفتر آقای سیامک ضرغام‌پور حاضر شدم ی تعجب کرد ولی من اعتقاد دارم به جای اینکه خارجی‌های گوشت خوک‌خور و به قول خودمان کاسه‌پشت‌خور در استان سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانیم روی نیروهای بومی و ایرانی حساب باز کنیم.

بزرگواری یادآور شد: ما کسانی مثل ضرغام‌پور و سیاه‌پور را داریم که کم از ستارخان و باقرخان ندارند ولی صاحب نداشتند.

وی با اشاره به اینکه کلنگ پروژه سیمان سپو در زمان استانداری آقای نوذری با اعتبار 15 میلیارد تومان شامل 13 میلیارد تومان بانک ملی مرکزی و بانکهای ملی و صادرات استان هر کدام یک میلیارد تومان در 18 ماه برای فاز اول به زمین زده شد، گفت: در گذشته سد مارون را در حوزه کهگیلویه احداث کردند در صورتی که حق‌آبه مردم ما را نداند و حتی جاده ارتباطی که فاصله ما با بهبهان را کم کرده بود از بین رفت.

بزرگواری افزود: اکنون در تلاش هستیم حق‌آبه مردم استان را از آب و برق خوزستان بگیریم و پلی نیز برای زنده کردن محور ارتباطی از بین رفته احداث کنیم که هزینه آن 30 میلیارد تومان است. ضمن‌آنکه با تلاشها و رایزنی های صورت گرفته شهرداری لیکک نیز 220 میلیون تومان حق آلایندگی مربوط به شرکت نفت را دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برای مردم استان درمورد سد کوثر گچساران نیز همین اتفاق افتاد که آب شرب آن برای عسلویه می‌رود ولی ما خود آب نداریم که آقای هاشمی می‌گفت:  این سد مثل یک عروس است که برای شما احداث کرده‌ایم و دیدم که چگونه جواب حرف خود را نیز گرفت.

به قول نمایندگان کرد و ترک، لر را جهانی کردم

این نماینده مجلس گفت: از محل ماده 180 که بر اساس شاخصه‌ها تقسیم اعتبارات با نظر نمایندگان مجلس است، 21 میلیارد تومان به گچساران، 29 میلیارد تومان به بویراحمد و 32 میلیارد تومان به کهگیلویه اختصاص یافته است.

dsc01428

بزرگواری بیان داشت: در مجلس حرفی که بنده درمورد (چماق لری) زدم که در خودروهای همه ما موجود است منظورم قدرت نماینده و مردم بوده است البته جنبه طنز نیز داشت.

وی در همین ارتباط، افزود: نمایندگان کُرد و ترک مجلس به من می‌گفتند بزرگواری هیچکس قوم لر را در دنیا نمی‌شناخت ولی این جمله شما، لر را جهانی کرد.

بزرگواری، گفت: در مورد استیضاح وزیر علوم اگر چه ابتدا پایداری‌ها سر خط آن بوند که بنده با برخی از تند‌روی‌های آنان مخالفم ولی اصولگرایانی چون نادران و توکلی از آن حمایت کردند که سیاسی نبودند.

نجفی برای وزارت علوم معرفی شود، رأی نمی‌آورد

وی در همین ارتباط، اضافه کرد: آقای رئیس جمهور محمد‌علی نجفی را به عنوان سرپرست وزارت علوم معرفی کردند که اگر به عنوان وزیر به مجلس معرفی شود، رأی نمی‌آورد. ضمن‌آنکه در زمینه استیضاح وزیر علوم آقایان زارع و تاجگردون نیز مخالف بودند که بعد از رأی دادن هیچگونه مشکلی با هم نداریم.

بزرگواری یادآور شد: اگر جلسه استیضاح هم برگزار نمی‌شد باز ما این نشست تجلیل از خبرنگاران را داشتیم چون از قبل برنامه‌ریزی شده بود.

عکس: صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سید یاسر اصلاح طلب گفت:

  درود بر سید عادل وبزرگوار

 • چرخ ریسک گفت:

  وای بر ملتی که تو نماینده مجلسشی سید…..عجب مارا خوب جهانی کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • علی گفت:

  سلابربر مردمان مظلوم وساده و صادق استان که به نیت پاک خودشان و به احترام سادات به بزرگواری رای دادند ولی چه باید کرد و چگونه باید نگاشت که نمایند شون با چه نیتی چه کارهایی که نمی کند و چه حرفهایی که نمی زند از …… قومیت مردمش و افتخار بر این ….. بله جهانی شد با چی ( ………….. ) بکار بردن کلماتی که از نظر اخلاقی در جامعه بار منفی دارند در بیان توضیحات و توجیه امورات (دروغ در وعده 1000روزه پتروشیمی ) کار اشتباهی است و اگر صداقت داری در زمان حضرتعای این 1000روز باید تحقق می یافت و به نتیجه می رسید چرا پی گیری نکردی مسولین و نماینده قبلی که حضور نداشتند و از دیگر سو خودت اعتراف می کنی که منوط به راه اندازی پتروشیمی بید بلند باشد و با توجه به خشکسالی مالی و تحریمها پروژه بید بلند نیمه تمام مانده پس صداقت داشته باش و واقعیت را بگو نه رواج بداخلاقی ها و ضمنا فرجی دانا انسانی شایسته توانا دلسوز و انقلابی با اندیشه ای بالا که هدف آن ارزش و اهمیت دان به علم و دانایان بود ولی از آنجایی که ضعیفان تاب و تحمل چنین اندیشه های ناب را نداشتند و وجود ایشان راتهدیدی برای خود احساس می کردند بهترین راه حل را در حذف آن دیده بودند و چنین کردند

 • احمدی گفت:

  چماق حضرتعالی یک جک شد که برای همیشه ثبت شد،اگر رقیب نباشد و مسائل قومی و قبیله ای بر شایستگی ها فایق آید همین می شود که جنابعالی با تمام کاستی ها وارد مجلس شوید و شایسته ها حتی ثبت نام هم نکنند.

 • احمد از چرام گفت:

  بزرگواری انسانی صادق ولی کاش با تامل بیشتری حرف بزند و با تعامل بیشتری کار کند

 • همراه گفت:

  واقعا این نماینده از بالا …… است

 • همشهری گفت:

  جهانی کردن شما مانند مثل معروف شدن وسرچشمه می باشد

 • نیکی گفت:

  خدا لعنت کند اون کسی را که آموزش و پرورش را سیاسی کرد

 • عدالت پیشه گفت:

  جهانی کردن لر !!!!!!؟؟؟؟

  دردل دوست به هر حیله رهی باید کرد

  طاعت از دست نیاید گنهی باید کرد

 • عماد جعفری پور گفت:

  در کتاب دو زبانه و بیست جلدی که در دست انتشار دارم، دو صفحه به سخنان و عملکرد شما اختصاص دارد که هنوز از استحکام متن ها راضی نیستم و هی تغییرشان می دهم. لینک آن را برای سایت استان ارسال خواهم کرد. ….. برای لر نگذاشته اید جناب نماینده

 • امین دهدشتی گفت:

  امیدوار بود مردمان به خیر کسان
  مرابه خیرتو امید نیست شر مرسان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • یاسوجی گفت:

  نمی دانم حاج آقا میدانسته فتوشاپ چیه که شخص نویسنده نقدی بر تاجگردون را فتوشاپ معرفی کرده و او را سگ و گربه خطاب کرده است. نمی دانم این ادبیات مسخره تا کی باید ادامه داشته باشد. لر با چماق و مسخره گی و لودگی و بیهودگی جهانی نمی شود……………….

 • احمدی گفت:

  حرف های بزرگواری را جدی نگیرید،عمل مهم است که ما ندیدیم،قبل از انتخابات شعار می دهد بعد از انتخابات همه چیز را فدای جبهه پایداری می کند.

 • عبدالله گفت:

  متاسفانه شما با هرکه علمی ودانشگاهی است مخالفی ، برادر من فرجی دانا ونجفی از افتخارات علمی ایران وحتی جهان هستند و فعلا مجلس یک طرفه است ، اسب خود رامی رانید ورقبا را رد می کنید .بدانید این حق مردم نیست وچوب خدا صدا ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • علی گفت:

  هر دم از این باغ بری میرسد ……………………………………………………………………

 • دلدار گفت:

  مایه ننگ قوم لر.لرخودجهانی بود.به شهدایش .از اریوبرزن تا شهدای جنگ تحمیلیش .ازرشادت فرزندانش ،ازکردستان تاجنوب .از دانش فرزندانش از مهمترین دانشگاهای دنیا تا آخرین ……………… که به نام پیام نور ایجاد شد.از حاذق ترین پزشکانش ، تا خبره ترین مهندسانش همه وهمه .اما حکایت تو حکایت …………… ……شد که ……….. ان …………. لر ومنطقه کهکیلویه باقی خواهد ماند.بشکندقلم اصلاح طلبی که نام تورا حتی به شکوایه بنویسد.تو…………………… سیمای یاسوجی .چرا دریک جلسه درکهکیلویه پیدایت نیست.چون ………………….

 • محسن تباری گفت:

  نیروی انتظ امی تکیه گاه امنیت /نیروی انتظامی به عنوان حافظ امنیت داخلی وظیفه سنگین ومهمی برعهده دارد این وظیفه در نقاط قومی وقبیله ای که حالتهای وتعارضات قومی معمولا بخشی از زندگی اجتماعی انها بحساب می اید. حساستر وخطیرتر است /زیرا که تبدیل .این پتانسیل که هم می تواند تهدید باشد هم فرصت نیازمند مدیریت علمی منطقی ومدبرانه می باشد پتانسیل چند سالی در شهر ستان کهگلیویه تبدیل به فر صت شده است .که برای نیل به توسعه پایدار از فاکتورهای اساسی می باشد در پرتوی مدیریت فر ماندهی انتظامی شهرستان کهگلیویه در این چند سال اخیر ضمن غلبه* بر ح*س***ا*سیت**های *قومی انها را تبدیل به وفاق وهمدلی معرفی کرده است.به طوری که نا هنجاریهای قومی که قبلا چهره شهرستان رازشت کرده بود تا حدودزیادی فروکش کرده وهرروز این روند *********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

 • خبرنگار گفت:

  اظهارنظرتاجگردون درباره زنگنه،میرکاظمی،موحد،سیدقدرت،حاج بهرام،بزرگواری
  غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه …
  02
  غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه گچساران با سئوال غیرمنتظره خبرنما روبرو شد که در نوع خود جالب بود
  خبرنما؛02

  در این نشست مطبوعاتی خبرنگار خبرنما کلماتی را مطرح کرد و از دکتر تاج گردون خواست نظرش در مورد آن کلمات را بگوید:

  وخبرنما از همان نام خود تاجگردون شروع کرد

  حاج غلام تاجگردون : همان غلامرضا تاجگردون

  فرجی دانا : یک انسان بسیار مومن ، کاردان ،شایسته باسوادپرتوان که وظیفه اش را به نحو احسن انجام داد و با صداقت در مجلس حضور پیدا کرد و حرفش را قاطعانه در مجلس زد و سر افرازانه رای عدم اعتمادش را از مجلس گرفت

  بیژن زنگنه وزیر نفت : انسانی تیزهوش و پرکار و آینده نگر

  میرکاظمی وزیر اسبق نفت : موجبات افت شرکت نفت

  عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران : بیش از حد انتظار خوب کار کرد

  خیابان کیامرثی گچساران : خاطرات کودکی من ( پاپتی )

  خیابان مدرس : ادامه خیابان مهر قدیم

  حاج بهرام تاجگردون : اسطوره مقاومت و مبارزه در منطقه ما

  بزرگواری : به قول خودش نماینده چهار شهرستان و انسانی بسیار صاف و صادق

  بزرگترین رقیب دور بعدی تاجگردون : نمی دانم

  سید قدرت : نماینده دورقبلی ما و انسانی باهوش

  موحد : انسانی زحمتکش و پرتلاش

 • هدیه گفت:

  ای خدااااا چقد ساده ای حاج آقا!! نمایندگان به تمسخر میگن لر را جهانی کردی تو جدی نگیر به خودتم اصلا نیار

 • مهدی جشان زاده گفت:

  سیدکمی هم سطح…………

 • ناشناس گفت:

  لر را بد نام کردی سید

 • همشهری گفت:

  متاسفانه این تنها واقعیتی است که آقای بزرگواری درست بیان می کند. در نبود چهره اصلاح طلب تنها گزینه بهتر میان نظامیان و سایر کاندیداهای اصول گرا بودند. قطعا اگر اصلاحات یک دل و هماهنگ شوند پیروز خواهند شد.

 • نگران 12 گفت:

  سلام . بزرگواری راست می گوید که 60درصد اصلاح طلبان به او رای دادند .چون اصلاح طلبان بویراحمد به خاطرتفکر طایفه گری به او رای دادند .
  اما … ای کاش

 • ناشناس گفت:

  حاجی احسن بر این منطق اما خدا ی در عمل همینطور باش تا تشریف بردی تهران نظرت عوض نشه چرا تا استان هستی یجور فکر میکنی تا رفتی تهرون جور دگه

 • خبرنگار گفت:

  چه خوب جهانیش کردی سید!!!!!!
  اما کاش مثبت بود تا این همه ضربه نبینیم

پربازديد