تاریخ درج خبر : 1392/04/15
کد خبر : ۳۵۶۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اختیارات استاندار کافی نیست/ حتی نمی توان مدیری را تغییر داد

سایت استان: در آخرین ماه از عمر دولت دهم سید حسین صابری بعدازظهر شنبه نشست ماهیانه خود را با خبرنگاران استان برگزار کرد و پاسخگوی سوالات بی شمار خبرنگاران شد.

در این نشست، استاندار ابتدا در پاسخ به انتقاداتی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و عدم جمع آوری کامل آرای مردم به دلیل عدم تمدید زمان رای گیری گفت: در این انتخابات جز به صحت، سلامت، امنیت و صیانت از آرای مردم فکر نکردیم.

95

صابری افزود: خوشبختانه در این استان برخلاف انتخاباتهای گذشته کمترین چالش را نداشتیم وسالمترین و آبرومندترین انتخابات را برگزار کردیم.

وی وظیفه اجرای انتخابات را از وظایف هیئت های اجرای دانست و گفت: تنها عنصری که از دولت در هیئت های اجرایی حضور دارد، فرماندار است.

صابری با بیان اینکه استاندار به تنهایی نمی تواند اقدام به تمدید مهلت اخذ رای کند و این کار باید به درخواست فرمانداران انجام شود، گفت: هیچ فرمانداری در استان از ساعت 9 به بعد درخواست تمدید نکرد بلکه همه اصرار می کردند بنا بر دلایلی نیاز به تمدید نیست.

وی افزود: در یاسوج به رغم آنکه درخواست تمدید نداشتیم اما از حوزه ها بازدید کردم و به علت شلوغی آنها، این زمان تا ساعت 10تمدید شد.

صابری بیان داشت: در این فاصله افراد مختلفی از هیئت های اجرایی و نظارت مرتب زنگ می زند و می گفتند که “چرا زمان اخذ رای را تمدید کردید” و من هم گفتم که این از اختیارات من است.

وی اضافه کرد: از جاهایی هم با من تماس گرفتند که وضعیت بحرانی است و احتمال درگیری وجود دارد و براین اساس پس از ساعت 10انتخابات تمدید نشد.

استاندار تصریح کرد: چون احتمال می دادیم ممکن است در ساعات پایانی سلامت انتخابات لطمه ببیند، براین اساس درهای حوزه ها بسته شد و تنها از کسانی که داخل حوزه بودند، رای گیری به عمل آمد.

مهرماندگارها به دلیل کمبود اعتبار به نتیجه نرسیدند

استاندار همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی در خصوص پروژه های مهر ماندگار، علت به نتیجه نرسیدن آنها در دولت کنونی را کمبود اعتبار دانست و گفت: همه این پروژه ها یا تعطیل شده اند و یا از روند اجرایی کندی برخوردار هستند.

وی در خصوص سد تنگ سرخ نیز گفت: هدف اولیه این سد و میزان حجم آب و ارتفاع تاج سد تغییر یافته که هم اکنون با کمک نمایندگان به دنبال اخذ ماده 215 هستیم.

صابری بیان کرد: در بودجه امسال 15 میلیارد تومان به آن اختصاص یافته تا عملیات اجرای آن ادامه یابد اگرچه اکنون تعطیل است و کشاورزان منطقه هم با مشکلاتی مواجه شده اند.

صابری با اشاره به حضور 10ماهه خود در این استان اظهار داشت: در یک شرایط استثنایی به این استان آمدم و در یک شرایط استثنایی هم خواهم رفت.

وی افزود: وقتی آمدم بودجه سال 91 توزیع شده بود و و اکنون هم بودجه 92 هنوز ابلاغ نشده است.

در 10ماه اخیر دستم خالی بود

صابری با بیان اینکه در این 10ماهه دستم خالی بود، گفت: با این حال هیچ گاه در موضوعی نگفتم که ربطی به من ندارد و خیلی از کارهایی که باید در گذشته انجام می شد را من انجام می دهم.

وی افزود: در این مدت فحشها، انتقادات و تحصن ها را تحمل کردم در حالی که در خصوص وضع موجود هیچ نقشی نداشته و ندارم.

استاندار تاکید کرد: با این حال در این مدت اجازه ندادم حتی یک نفر با پارتی بازی برسر کار رود و حتی در مقابل سفارش وزیر ایستادم و تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی با اشاره به جوسازی ها برعلیه خودش در این مدت عنوان کرد: در این بین برخی چهره های سیاسی و اجتماعی که منافع آنها در رود بشار به خطر افتاده بود، نیز نقش زیادی داشتند.

اختیارات استاندار کافی نیست/ حتی نمی توان مدیری را تغییر داد

وی با بیان اینکه کار به جایی رسیده که حتی زنان هنگام طبخ غذا هم من را نفرین می کنند، اظهار داشت: من تنها جلوی بی قانونی ها و تخلف ها را گرفتم در صورتی که می توانستم این کار را نکنم تا مورد تشویق ها و تمجیدها قرار گیرم.

صابری با بیان اینکه همه از استاندار توقع دارند حتی جزئی ترین مشکلات را رفع کند، بیان داشت: این در حالی است که استاندار حتی نمی تواند مدیری را تغییر دهد و برخی از درخواستهایم از وزارتخانه ها برای تغییر مدیران ضعیف بی نتیجه ماند.

وی افزود: اینکه می گویند استاندار رئیس جمهور استان است تنها برای فحش شنیدن و نقد شنیدن است و گرنه اختیاراتی وجود ندارد.

وی بیان داشت: پنج تا شش ماه است می گویم فلان مدیر دیگر توانایی کار ندارد و او را به استان دیگری ببرید اما می گویند تا حراست ما این حرفها را تایید نکند این کار را نمی کنیم و این یعنی اینکه حرف استاندار بهایی ندارد.

پیشنهاد به استاندار آینده

صابری اظهار داشت: مواردی هم بوده که گفتند پس از انتخابات اقدام می کنند اما پس از انتخابات هم گفتند “بگذارید ببینیم این دو ماه چه می شود.”

استاندار همچنین عنوان کرد: به رغم همه سختی ها و نامهربانیها اگر به عنوان تکلیف به من بگویند 10سال دیگر در این استان بمان، می مانم و اگر همین امروز عذرم را بخواهند سجده شکر به جا می آورم و از استان می روم.

وی همچنین به استاندار آینده استان پیشنهاد کرد: کارهای خوب گذشته را ادامه دهد و در راستای برقرار حق و عدالت گام بردارد و همچنین پروژه ها نیمه تمام را به نتیجه برساند.

صابری همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص مسکن مهر گفت: مسکن مهر کمر بی مسکنی را شکست اما برخی واحدها نواقصی دارند که دستور دادم ظرف 15 رو این نواقص را برطرف کنند و واحدها به متقاضیان واگذار شود.

کمبود زیرساختهای گردشگری درکهگیلویه و بویراحمد

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این استان به رغم داشتن فرصتهای بی شمار گردشگری با کمبود زیرساختها در این بخش مواجه است.

صابری عنوان کرد: تاکنون فرصتهای خوب گردشگری شهر یاسوج و این استان به بهره بردرای نرسیده است.

وی بیان کرد: رودخانه بشار یکی از فرصتهای بی نظیر گردشگری در این استان است که استفاده خوبی از آن نشده است.

وی افزود: در صورت احداث کمپین های گردشگری و تفریحی در اطراف این رودخانه شاهد رونق صنعت گردشگری در شهر یاسوج خواهیم بود.

صابری خواستار سرمایه گذاری در صنعت گردشگری استان شد و گفت: متاسفانه سرمایه گذاران داخل استان کمتر سرمایه گذاری می کنند و سرمایه خود را صرف تغییر مدلهای ماشین خود می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بهگام گفت:

    هرچه زودتر برود هم به نفع خود وهم به نفع استان است،امکان ماندن وجود ندارد

  • حسین گفت:

    سلام اقای استاندار .اینجانب پزشک هستم ومتخصص فرزند همین خطه هستم.واقعا به نحوه مدیریت شما احسن می گویم.مسولین و از جمله استانداران گذشته فقط دنبال منافع خود بودند.شکر خدا می کنیم که شیوه مدیریت جدید در استان ما برقرار شد .جلوی دزدیها ایستادید تا اینکه بعضی استعفا دادند .من بعنوان یک متخصص پزشکی که در استانی دیگر خدمت می کنم از رییس جمهور جدید می خواهم که اقای صابری برای 4 سال دیگر استاندار ما باشند.و در ضمن از شما می خواهم جلسه هم اندیشی با نخبگان استان برقرار کنید.

پربازديد