تاریخ درج خبر : 1392/04/16
کد خبر : ۳۵۶۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

2500 عنوان استاندارد ملی در ایران تدوین شد

سایت استان: رییس سازمان ملی استاندارد از تدوین 2500 عنوان استاندارد ملی در سال گذشته خبر داد و گفت: برای اولین بار رکورد تدوین استانداردها در کشور زده شد.
ˈنظام الدین برزگریˈ  افزود: پیش بینی می شود تا پایان برنامه پنجم توسعه تعداد استانداردهای تدوین شده در کشور به حدود 25 هزار عنوان برسد.

وی بیان کرد: تدوین و نشر استاندارد ملی یکی از مولفه های اساسی در سازمان ملی استاندارد است که به عنوان نقشه راه تولید و ارایه خدمات مطلوب به مردم محسوب می شود.

برزگری عضویت ایران در کمیته فنی سازمان استانداردهای نانو را یکی دیگر از دستاوردها و موفقیت های علمی این سازمان در جهان دانست و یادآور شد: کارگروهی نیز به همین منظور و با حضور استادان و کارشناسان برجسته علمی و دانشگاهی و با همکاری مرکز علمی و فناوری ریاست جمهوری در ایران تشکیل شده است.

رییس سازمان استاندارد ایران افزود: حدود 40 کشور دنیا در کمیته فنی جهانی نانو عضویت دارند.

وی ابراز داشت: کمیته جهانی دو مورد استاندارد را برای تدوین به ایران پیشنهاد داده بود که یکی از آنها اجرا و مورد پذیرش واقع شده و دیگری نیز در دست اقدام است.

برزگری همچنین از مدیریت پنج دبیرخانه تدوین استانداردهای جهانی در ایران خبر داد و گفت: در تدوین استانداردهای بین المللی که کشورهای عضو سازمان جهانی آن را پذیرفته اند نیاز هرکشوری نیز دیده می شود.

وی افزود: محور اساسی در تدوین استانداردهای ملی، استانداردهای بین المللی است.

برزگری از فعالیت حدود 60 کمیته فنی در سازمان استاندارد ایران با بیش از یک هزار و600 استاد دانشگاه و کارشناسان مراکز تحقیقاتی و صنعتی خبر داد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد