تاریخ درج خبر : 1392/04/17
کد خبر : ۳۵۷۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پارک مرکزی دهدشت یا چهاردیواری غیر اختیاری !

سایت استان: رضا حسین پور

هر دم از این باغ بری می رسد !!!

گویا همه شهرداران که چند صباحی در دهدشت مسئولیت شهرداری را به عهده میگیرند، رسم و قانون نانوشته ای دارند که حتمن باید در پارک و میدان مرکزی شهر تغییری به وجود آورند.

315

هرچند چند ماه بیشتر به پایان کار شورای سوم و آغاز شورای چهارم و بالطبع انتخاب شهردار جدید برای شهر دهدشت نماینده است اما گویا قرار است شورای چهارم و شهردار آینده نیز در برابر کار انجام شده ای قرار داده شوند که درآمدهای شهرداری را که حاصل اشک دیده و خون دل مردم دهدشت هست، را صرف انجام پروژه ای کارشناسی نشده و سلیقه ای نمایند.

متاسفانه پارک و فلکه مرکزی شهر دهدشت از ابتدا تا کنون محل آزمون و خطای شهرداران مختلف این شهر شده است.

تمامی اهالی شهر دهدشت می دانند که میدان مرکزی این شهر بارها تغییر نمود و هرشهردار برای خودش طرحی می ریخت.

من به اینکه کدام یک از این طرحها بهتر بود کاری ندارم ولی وقتی هر ساله می بینم مبالغ زیادی برای این کار از بیت المال هزینه می شود واقعن نگران می شوم،  اما صحبت اصلی من پارک مرکزی شهر دهدشت می باشد که واقعن دل تمامی مردم شهر دهدشت و حومه را به درد آورده است.

پارکی که سالهای سال بود که با طرحی زیبا چمن کاری و درختکاری شده و محل تفریح و آسایش مردم شهر دهدشت و مسافران گردید در سال 92 بازهم از دست اندکاران شهرداری این شهر طرحی تراوش نمود که واقعن در دنیا بی نظیر میباشد.

شما در ایران که هیچ، در اروپا و امریکا که هیچ ،حتی در افریقا هم که نگاه کنید می بینید پارکهایشان مکانی سرسبز با درختانی سرسبز و با فضایی باز می باشد که مردم در آنجا به تفریح می پردازند.

دلیل سرسبزی پارکها را همه می دانیم و فضای باز آنهم برای احساس راحتی و آزادی و همچنین گردش هوای آزاد و وزش باد و نسیم می باشد لیکن متاسفانه و متاسفانه در جدیدترین اقدام شهرداری دهشت،  تمام حاشیه پارک شهر دهدشت را توسط سنگ و سیمان احاطه کردند و شروع به ساخت و ساز مکانهایی الونک گونه البته از نوح سیمانی و زخمتش کردند که دل هر شهروندی را به درد می آورد زیرا اگر قرار بود شهروندان در یک محیط بسته و در مکانی چهاردیواری تفریح کنند بنظر می رسد خانه بهترین مکان باشد.

من عاجزانه از تمامی مسئولان خواهشمندم تا هزینه این کار کارشناسی نشده، سرسام اور نشده هر چه سریعتر نسبت به جلوگیری از این کار اقدام نمایند و فضای این پارک را بحالت اولش برگردانند زیرا این کار ضمن هزینه بسیار بالا برای شهروندان کار عبث و بیهوده و خجالت آور برای این شهر می باشد.

تقاضا دارم که تمامی مسئولان همت نمایند و کوتاهی نکنند ضمن انکه از رسانه ها و صدا و سیما هم خواهشمندم در این زمینه تلاش خود را در جهت برگرداندن آسایش به مردم نمایند.

و جا دارد شورای منتخب مردم در دوره چهارم از این اقدام غیر اصولی جلوگیری نموده تا بیش از این هزینه های سلیقه ای  به گرده شهرداری دهدشت و مردم این شهر سنگینی نکند.

(با اندکی تصرف)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محقلی گفت:

    درگذشته پارک وسط شهر چشم انداز شهربود اکنون که وارد شهرمیشوی مثل این است . که به قبرستانی واردشده اید والونکها هم قبر هارا یاد آوری میکند. البته ازکسی که قبلا” مسئول نقلیه شهرداری بود ه واکنون که قحط الرجال است. وکسی بهتر از ایشان نیست انتظار بیشتری نمی توان داشت. شورای شهر در گذشته هرکس به منافع خود فکر میکرد.شورا شهر جدید هم شروع نکرده وقطعا” وضعی بهتر از شوراهای قبلی هم نخواهد داشت. چرا که درگذشته بدعتی گذاشته شد. که شهردار از میان اعضای شورای شهر انتخاب میشد. اکنون هم به نظر میرسد.که بعضی از اعضا شورای جدید بی میل نیستند .که شهردار شوند .خدا آخر عاقبت مردم دهدشت را بخیر کند.

  • همشهری گفت:

    خیلی دیر به فکر دفاع از پارک دهدشت افتادی…حالا بذار این یکی طرح اجرا بشه شاید به مذاق مردم خوش آید

پربازديد