تاریخ درج خبر : 1392/04/17
کد خبر : ۳۵۸۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

من هم می خواهم استاندار شوم!

سایت استان: محسن خرامین

این روزها همه می خواهند وزیر یا استاندار شوند .همه به رسانه ها زنگ می زنند که لطفا تیتر بزنید «فلانی در کابینه ی روحانی» و یا «فلانی استاندار آینده ی کهگیلویه و بویراحمد » و «فلانی بهترین گزینه برای …».

من نمی دانم ساز و کار انتخاب مدیران در کشور و استان کدامند؟اما به نظر می رسد درحال حاضر مرسوم ترین روش بازار گرمی و پخش شایعه ی مدیریت از سوی خود افراد می باشد . رویه ناپسندی که به یک سنت تبدیل شده است .هنوز مدت زمان زیادی از انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب نگذشته است اما متعدد لیست ها و اسامی به عنوان اعضای کابینه ی ایشان معرفی گردیده است در حالی که خود ایشان در همایش «افق رسانه» اعلام کردند که همه ی این مسائل صرفا گمانه زنی می باشند.

هم چنین دو روز پیش دفتر امور رسانه های رئیس جمهور منتخب با صدور اطلاعیه ای از شخصیت ها و رسانه های مختلف درخواست کرد که با توقف گمانه زنی درباره ی ترکیب کابینه ی یازدهم امکان انجام بررسی های لازم در فضایی همراه با دقت و آرامش را فراهم کنند.

تاکنون از حدود 10 نفر از بچه های استان به عنوان گزینه های احتمالی در کابینه ی آینده و بیش از این تعداد به عنوان استاندار آینده ی استان نامبرده شده است .

اتفاقی که آرزوی همه ی ماست و اتفاقا از حداقل خواسته های ما از رئیس جمهور آینده می باشد . که ایشان در سطح مسئولیت های کلان کشوری از نیروهای نخبه استان استفاده نمایند اما به نظر می رسد این تیترها همه ی واقعیت نباشند و بیشتر ناشی از توهم و میل به قدرت افراد باشد که آنها را به تکاپو انداخته است تا به گمان خود و به واسطه ی حضور دورادور در ستاد دکتر روحانی و دکتر عارف سهمی از غنایم دولت آینده ببرند.

در حالی که این مسئله در نزد افکار عمومی صورت خوشی ندارد و در درازمدت این اشخاص را به مهره های سوخته تبدیل خواهد کرد .و البته تردیدی نیست که بخش عظیمی از این رفتارهای مشکوک و مذبوحانه ،سناریویی است از سوی شکست خوردگان انتخابات جهت پاشیدن بذر اختلاف و چند دستگی در میان جریان اصلاحات .

البته نکته جالب این است که خیلی از همین افراد حتی سابقه ی حضور در سایر ستادها را داشته اند و در طول هشت سال گذشته در دولت و مدیریت ضعیف آن سهیم بوده اند و حالا فکر می کنند با روابط عمومی و تبلیغات اینچنینی می توانند وزیر یا وکیل شوند . وقتی با دقت به این تیترها و مطالب مربوط به این موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که تیترها و مطالب معمولا پیشنهاد خود افراد می باشند ؛مثلا مطالبی که جز خود فرد از آن اطلاعی ندارد و یا عکس هایی که صرفا در آرشیو شخصی فرد وجود دارد ضمیمه ی مطلب می نمایند .

متاسفانه این افراد آنقدر از اصول مدیریت و آرما نهای اصلاح طلبی به دورند که نمی دانند دو یا چند عکس یادگاری و ادعای اصلاح طلبی برای فرد سابقه و اندیشه نمی شود .بلکه سابقه از آن کسانی است که در طول هشت سال گذشته از هیچ کدام از آرمان های خود عدول نکردند و سخت ترین تهمت ها را تحمل کردند ، و هم اینک نیز دغدغه ی آنها نه پست و منصب بلکه تشکیل انجمن های صنفی ،حزب ،مطبوعات مستقل و ایجاد فضای گفتمان و نقد می باشد .

همان گونه که صادق زیبا کلام در 2/4/92 گفته بود :«اصلاح طلبان واقعی سهمی از دولت نمی خواهند ،چرا که آنها به دنبال آرمان های خود هستند و اگر به دنبال قدرت بودند با اصول گراین کنار می آمدند .بنابراین برای اصلاح طلبان اصول شان مهم تر از پست گرفتن است »

البته علی رغم این مرام و نگاه اصلاح طلبان باید به این واقعیت اذعان نمود که استفاده از نیروهای اصلاح طلب و توانا کف خواسته های رای دهندگان به حسن روحانی می باشد ،اعتمادی که قطعا به تحول و توسعه در حوزه های مختلف کشور منجر خواهد شد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد