تاریخ درج خبر : 1392/04/17
کد خبر : ۳۵۸۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

وعده مجلس برای بستن همیشگی پرونده لباس شخصی‌ها

سایت استان: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیحاتی را در خصوص پرونده اتفاقات 22 بهمن قم ارائه کرد.

34354_orig

حقیقت پور که ریاست کمیته پیگیری اتفاقات 22 بهمن ماه در قم را بر عهده داشته است درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: تلاش ما در این پرونده بر این استوار بود که حقیقت یابی دقیق انجام شود، چرا که این اتفاق در سال های گذشته تکرار شده بود.
وی درباره طولانی شدن زمان بررسی این پرونده با بیان این که ما نخواسته ایم دقت را فدای سرعت کنیم، گفت: البته این احساس نیز وجود داشت که با توجه به فضای ملتهب قبل از انتخابات اگر ناپخته رفتار می شد و زودتر از موعد این موضوع باز می شد اینطور برداشت ایجاد می شد که این گزارش می خواهد روی بحث انتخابات تاثیر بگذارد.
حقیقت پور با بیان این که در این مدت شواهد و افرادی که در صحنه بودند مورد مصاحبه قرار گرفتند، تصریح کرد: بیش از دو ماه است گزارش این پرونده نهایی شده است و مقداری ویرایش آن به طول انجامید و بیشتر از یک ماه است این گزارش به رئیس کمیسیون امنیت ملی تحویل شده و به زودی نتایج آن اعلام می شود.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که در جریان بررسی این پرونده از جانب گروه های سیاسی تحت فشار نبودیم، افزود: البته افرادی بودند که به ما توصیه می کردند دنبال موضوع خاصی نباشید و این کار سازماندهی شده نبوده است و هنر بزرگ ما این بود که تمامی دستگاه ها را مجاب کردیم که این اتفاق سازماندهی شده است.
رئیس کمیته حقیقت یاب پرونده 22 بهمن شهر قم تصریح کرد: بیش از 2500 ساعت برای به نتیجه رسیدن این پرونده کار انجام شده است و فکر می کنم این پرونده اجازه می دهد که برای اولین و آخرین بار موضوع لباس شخصی ها بسته شود.
وی درباره احتمال وجود رابطه میان خاطیان این پرونده و معادنین نظام گفت: افرادی که در این پرونده مقصر هستند رابطه ای با معاندین نظام ندارند.

منبع:روزنو

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد