تاریخ درج خبر : 1393/06/02
کد خبر : ۳۵۸۶۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

خروج کهگیلویه و بویراحمد با طرح 10+20 از بن‌بست محرومیت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با طرح 10+20 که شامل 20 طرح عمرانی و 10 طرح اقتصادی است کهگیلویه و بویراحمد را از بن بست محرومیت خارج می‌کنیم.

به گزارش سایت استان، استاندار استان در جمع خبرنگاران از طرحی جدید و ویژه برای عبور کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت خبر داد و گفت: طرح 10+20 را در این استان اجرا خواهیم کرد.

خادمی-22

نماینده عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد گفت: 20 طرح بزرگ عمرانی و 10 طرح ویژه اقتصادی داریم که با بهره‌برداری از آنها در آینده توسعه اقتصادی و عمرانی استان رقم خواهد خورد.

خادمی از طرح‌های مانند سد چم‌شیر، سد شیو، آبرسانی از سد کوثر به لیکک، توسعه فرودگاه یاسوج، آبرسانی دهدشت غربی، تکمیل ورزشگاه 15 هزار نفری به عنوان 20 طرح بزرگ عمرانی پیش‌بینی شده برای عمران استان خبر داد.

وی گفت: اما 10 طرح بزرگ اقتصادی شامل پتروشیمی گچساران با 30 درصد پیشرفت فیزیکی کنونی، پتروشیمی دهدشت، فسفات چرام، منطقه وِیژه اقتصادی گچساران، سیمان مارگون، مجتمع فولاد دنا و طرح‌های دیگر است که با اجرای آنها کهگیلویه و بویراحمد از بن بست خارج می‌شود.

این مسئول ارشد اجرائی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در کنار همه این‌ کارها باید با حفظ فرهنگ اصیل و توسعه زیرساخت‌ها با کنار گذاشتن تعصبات منطقه‌ای استان در راه پیشرفت کهگیلویه و بویراحمد گام‌بلند برداریم.

خادمی با انتقاد شدید از کسانی که با تخریب و روش‌های غلط سعی در منفعت‌طلبی دارند از رسانه‌ها خواست تا چهره افراد را برای مردم آشکار سازند.

استاندار از اینگونه افراد به عنوان آدم‌های منفعت‌طلب یاد کرد و با درخواست از رسانه‌ها برای افشا کردن اینگونه منفعت‌طلبی‌ها تصریح کرد: اینها حاضرند برای رسیدن به منافع خود استان و مردم را فدا کنند.

خادمی ادامه داد: اینها حاضرند استان را برای منافع خود به آتش بکشند که عده‌ای محدود هستند و اسمی به غیر از منفعت‌طلب نمی‌توان روی نام آنها گذاشت.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    جناب دکتر ما که از سد کوثر تا کنون برکتی ندیده ایم چگونه باید به سد چم شیر و شیو دل خوش داریم .خودتان هم می دانید تا زمان ساخت این سدها هزار چرخ می گردد.نمیدانم مبتنی بر چه شاخصهایی مدعی خروج استان از محرومیت پس اجرای این طرح ها شده ای. مضاف بر همه چگونه انتظار دارید فرمایشتان مقبول افتد. در حالی که در چند متری دفتر کارتان ما شاهد به درازا کشیدن ساخت پل سوم رودخانه بشار یاسوج به بیش از یک دهه هستیم .وقتی توان ساخت این پل از شما ساقط است.وقتی سیل هجومی گردشگران در تعطیلات ایام عید فطر هنوز مسئولین مربوطه از خواب غفلت بیدار نکرده است.وقتی که شهر یاسوج مرکز استان همچنان مثل شبه جزیره باقی مانده و اقدامی برای خروج آن از بن بست نمی شود.وقتی به لحاظ تنگی خیابانها در مرکز شهر یاسوج فضا برای عبور تنگ می شود بعلت کمبود جا در پیاده رو ها تردد در خیابانها ی مرکزی شهر نیز مختل می گردد آیا هنوز انتظار دارید که حرفتان بر دل بنشیند

  • امیر گفت:

    با سلام خدمت استاندار محترم.خوشبختانه منفعتی که حضرتعالی یا صحیح یا غلط منفعت طلبانش را به چالش میکشی وخواستار معرفیشان از طریق رسانها هستید ما را شامل نمیشود اما بعنوان یک هم استانی این حق را به خودم میدهم که آن چیزی را که وظایف نمایندگان دولت در استان بوده وعملکرد مطلوب نداشته را حد اقل برای آگاهی افکار عمومی یبان کنم.طرح وپروژه ای که فقط هدفش ساخت وافتتاح آن باشد چه بهتر که ساخته نشود وبودجه ای صرف ساخت آن نشود.نمونه اش را که قبلا هم مثال زدم عنوان میکنم.(سد شاه قاسم)شما چنانچه میخواهید لطفی در حق مردم استان کرده باشید علت خالی بودن همین یک سد را که در چند قدمی محل خدمتتان هست از مدیران مربوطه بخواهید وبرطرف کنید سد چم شیر وسد شیو پیشکش مسولان مربوطه.شما فکری برای زمینهای کشاورزی که با بی توجهی وزارت کشاورزی متر بر محصولشان ارجعیت داده شده و یا مرکز استانی که هر روز بواسطه ازدهام ماشین وافزایش جمعت که بواسطه ازدهام جمعتی که باز بعلت بی توجهی سازمان جهاد کشاورزی دست از کا وحرفه کشاورزی خود کشیده اند وبه شهر حجوم میآورند ونتیجه اش میشود اینکه ماهی یکی از خیابانهای شهر را یکطرفه ویا فلکه های مرکز استان را به مسدود کردن میکشاند را پیگیر شویدبهترین خدمت است .راههای خدمت وضرورت آن زیاد هست گلنگ زنی وافتتاحیه بی ثمر دردی را دوا نمیکند.

پربازديد