تاریخ درج خبر : 1393/06/02
کد خبر : ۳۵۸۶۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

23روستای کهگیلویه وبویراحمد در هفته دولت از نعمت گاز برخوردار می شوند

 مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: 23روستای بالای 20 خانوار استان، هفته دولت از نعمت گاز برخوردار می شوند.

به گزارش سایت استان، هوشنگ صیدالی در نشست خبری با اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد افزود: بابهره برداری از این طرح های گازرسانی تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز در استان به 405 مورد خواهد رسید.

81283541-5902183

وی با اشاره به اینکه افزون بر 700 روستای با جمعیت مختلف در کهگیلویه و بویر احمد وجود دارد،اظهار کرد: تاکنون 415 روستا از 423 روستای استان که بالای 20 خانوار بوده و در فاصله 15 کیلومتری از خط سراسری گاز قرار دارند از نعمت گاز برخوردار شده اند و عملیات گازرسانی تعدادی نیز در دست اجراست.

صیدالی با اشاره به اینکه در حوزه گازرسانی شهری هم اکنون 15 شهر از 17 شهر کهگیلویه و بویراحمد به طور کامل گازرسانی شده، گفت: تلاش ها برای دریافت مجوز عملیات گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک در حال انجام است.
وی عنوان کرد: در هفته دولت از پروژه گازرسانی 12 روستای شهرستان بویراحمد شامل کوشک علیا، سادات، گابرگ، پریکدان و مجموعه روستاهای جلیل و بابکان شامل باقرآباد، سیوکی، اسلام آباد، دروهان، دره ماری، سرتیپ آباد، پاتاوه سپیدار و قاسم آباد با حضور مسوولان استانی بهره برداری می شود.
صیدالی ابراز داشت:روستای بیاره در شهرستان دنا، روستاهای خلف آباد، شمس عرب، دژ سلیمان، سعادت آباد و سادات در گچساران، روستاهای دره لبک،کل قیصر، دزک و کرباسی در کهگیلویه و روستای چشمه زعفران در چرام از دیگر طرح های گازرسانی افتتاحی در هفته دولت امسال است.
وی میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را 125میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: میزان شبکه گذاری این تعداد طرح 89 هزار و 646 متر بوده است.
صیدالی افزود: با بهره برداری از 23 طرح گازرسانی به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و13 خانوار با جمعیت چهار هزارو 694 نفر از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد