تاریخ درج خبر : 1392/04/18
کد خبر : ۳۵۹۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار:غیر بهداشتی بودن اماکن تفریحی و در خطر بودن سلامت شهروندان

چهارمین نشست شورای سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز با حضور اعضا در سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد.

به گزارش فارس، این نشست دو ساعته بیشتر صرف موضوع بهداشت اماکن گردشگری در این استان شد که نارضایتی شدید استاندار از وضعیت کنونی بهداشتی این اماکن را در پی داشت.

این نشست که با گزارش اولیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز به کار کرد برخی از کارها و اقدامات انجام نشده در اماکن گردشگری این استان از جمله در شهرهای سی‌سخت و یاسوج در آن عنوان شد.

7012

سید حسین صابری استاندار کهگیلویه و بویراحمد که ریاست جلسه را بر عهده داشت پس از قرائت این گزارش از مسئولان گردشگری استان توضیح خواست و البته از این توضیحات قانع نشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: سرنوشت سلامتی مردم را نمی‌توان به دست مسئولان بی‌خیال سپرد و به همین خاطر لازم است خودمان وارد عمل شویم.

صابری در واکنش به این گزارش علوم پزشکی مبنی بر این که بسیاری از اماکن و باغ‌های تفریحی استان پروانه بهداشتی و کارت سلامت ندارند، تأکید کرد: فردا اول وقت همه این اماکن را تعطیل کنید تا مشکلی برای سلامتی مردم ایجاد نشود.

وی تعطیلی این اماکن را در راستای وظایف گردشگری دانست و گفت: شما این اماکن را واگذار کرده‌اید و به آن‌ها مجوز داده‌اید پس چرا اصرار دارید که مسئولیت از شما در این خصوص سلب شود.

رئیس شورای سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد که به دلیل پزشک بودن خود نسبت به مصوبات این شورا حساسیت خاصی دارد، ادامه داد: کسی که تأییدیه بهداشتی و کارت سلامت ندارد که نمی‌تواند پلوی غیر بهداشتی به خورد مردم بدهد.

صابری در این نشست با هشدار به گردشگری که نباید صورت مسئله را پاک کرد، ابراز داشت: وقتی در مورد سلامت مردم در اماکن گردشگری صحبت می‌کنیم نباید بحث را به میراث فرهنگی کشاند چرا که این کار نوعی فرافکنی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری هم خواست تا واحدهایی که پروانه و کارت بهداشتی در اماکنی چون آبشار را ندارند تعطیل کرده و در ادامه افزود: اگر با حرارت از موضوع بهداشت و سلامت مردم می‌گوییم با کسی پدر کشتگی نداریم و همه این‌ها تنها به خاطر خدمت به مردم است.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد