تاریخ درج خبر : 1393/06/02
کد خبر : ۳۵۹۵۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

تذکر به ریاست جمهوری به خاطر سرپرست وزرات علوم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه وزارت ارشاد و آموزش و پرورش نباید تعامل بین دولت و مجلس را برهم زنند خطاب به رئیس جمهور گفت: امیدوارم تعامل دولت با مجلس به لجبازی تبدیل نشود.

به گزارش سایت استان، محمد علی بزرگواری در نشست علنی امروز یکشنبه 2 شهریور مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: هفته دولت را به همه دولت مردان صدیق جمهوری اسلامی ایران از اولین دولت تا دولت فعلی تبریک می گویم و برای شادی روح شهیدان رجایی و باهنر صلوات می فرستیم.

بزرگواری1

نماینده مردم کهکیلویه ، بهمئی و چران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نماینده و عصاره مردمی هستیم که با اعتقاد به ارزش ها که در راس همه ارزش ها کلمه توحید است و با تعبد و تبعیت از مرجعیت دینی و ولایت مطلقه فقیه در عصر غیبت انقلابی را با این عظمت به وجود آورده و تا پای جان خود و فرزندانشان از ارزش های این انقلاب دفاع کردند.

وی تصریح کرد: ما نماینده و عصاره مردمی هستیم که با مقاومت خود تمامی توطئه ها و فتنه های دشمنان داخلی و خارجی این انقلاب ارزشی را خنثی نمودند که اوج سرکوبی فتنه ها و فتنه گرها در 9 دی سال 88 بود که توده های مردمی به صورت کاروان ها و هیات های مذهبی برای دفاع از عاشورا و امام حسین (ع) و ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت مطلقه فقیه به صورت دریای خروشان به میدان آمدند و خش و خاشاک های فتنه را به زباله دان تاریخ فرستادند.

بزرگواری افزود: ما حق داریم که هر جا پای ارزش ها در میان باشد به وظیفه انقلابی و اصولی خود عمل کنیم و با آموزه هایی که قرآن به ما یاد داده است از ملامت کنندگان بی بصیرت نهراسیم و پاسخگوی دغدغه های رهبری عزیز و ملت ایران باشیم. استیضاح اخیر که هیچ رنگ و بوی سیاسی نداشت و هیچ گروه و جریان سیاسی خاص نتوانست به آن خط دهی کند از جمله وظایف قانونی، اصولی و انقلابی ما بود که به آن عمل کردیم و هیچ توجهی به خط دهی سلطه رسانه های بیگانه و رسانه های زنجیره ای معاند  و افراد سبک مغز در استان ها نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: به وزارتخانه های ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش تذکر دلسوزانه ای می دهیم که حواس خود را جمع کنیم و بیش از این تعامل بین دولت و مجلس را بر هم نزنید و به ریاست جمهور تذکر می دهم که آیا سرپرست قرار دادن فردی از مجلس که رای  اعتماد نگرفته است و شخصا در استعفای خود اعلام کرده که به خاطر رسالت و ناراحتی قلبی نمی توانم میراث فرهنگی را اداره کنم . شایسته است در راس وزارتخانه ای با عظمت و حساس مانند وزارت علوم قرار گیرد آیا در میان 60 هزار هیات  علمی و فرهیخته و دانشمندان دانشگاههای کشور کسی نبود که به این سمت گماشته شود و یا تعامل با مجلس به لجبازی تبدیل شده است که امیدوارم این گونه نباشد.

بزرگواری با تاکید بر اینکه باید به وزارت نفت درخصوص استخدام 4 هزار نفر در این وزارتخانه تذکر داد و گفت: به وزیر نفت تذکر می دهم که وقتی 55 هزار نفر پس از آگهی وزارت نفت در آزمون استخدامی این وزارتخانه شرکت کرده و در این میان 4 هزار نفر پذیرفته شدند و پس از مصاحبه و تشکیل پرونده چرا باید پس از 18 ماه همچنان سرگردان باشند.

وی گفت: به وزیر نیرو تذکر می دهم که پس از کش و قوس های فراوان که در خصوص حق آبه شهرهای دهدشت و چران از سد کوثر به وجود آمد و ماده 215 آن حل شده است لازم است در مقدمات ردیف بودجه قرار گرفتن آن در بودجه سال 94 فراهم شده و پروژه آن اجرایی شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: به وزارت نیرو درباره بحران آب در شهرستان های بهمئی و راه اندازی پروژه آبرسانی در سد کوثر به شهر لیکک در سال 91 کلنگ زنی شده و باید تا سال 94 به بهره برداری برسد اما تاکنون فقط 25 درصد آن پیشرفت داشته که باید در این زمینه اقدامات لازم اتخاذ شود همچنین از صدا و سیما نیز تشکر می کنم که در کنار روشنگری مردم نسبت به نقشه های دشمنان ایران به تنهایی در کنار سلطه رسانه ای صهیونیست  جهانی ایستادند.

منبع: خانه ملت

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • شب جنون گفت:

  ای وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای بازهم بزرگواری حادثه افرید….لطفا شیرگازهایتان راببندید ودریچه ی کولرها را عایق بندی کنید و …. این اقای متفکر ودلسوز ملت لر را ایزوگام کنید تابیشترازین نام استان را مضحکه ی باد انتقادگران نکرده است

 • احمدی گفت:

  کاش ما اصلا نماینده ای در مجلس نداشتیم،بزرگواری نمی داند برای چه به مجلس رفته‌اند،سید رفته ای که عمران و آبادانی کنی نه دعوای سیاسی،آخه پرستیژ سیاسی نداری،هر وقت هم حرف می زنی ما را خجل می کنی بدون آنکه به روی خودت بیاری،یک مسلمان پیدا نمی شود برایت متن بنویسد که حداقل روخوانی کنی و وارد مسائل حاشیه‌ای و سیاسی نشوید.

 • روابط عمومی فلکه جهاد گفت:

  فتنه اصلی خود آقای بزرگواری است

 • سوسن گفت:

  حالا که میخواستی براش تبلیغات انتخاباتی کنی میگفتی مارادونا ، یا لیدی گاگا . اینطوری دل جوانان هم به دست می آوردی .

 • نگران 12 گفت:

  سلام – دیگه نا امید شدم – راهی نمی بینم جز آه کشیدم و غصه خوردن – این سید بزرگواری هر چه بهش بگیم تو مجلس زیاد حرف بی خاصیت نزن فایده نداره — دلم گرفت با خود می گویم آیا می شود اصلاح طلبان کهگیلویه یک بار که که شده فارغ از مسائل طایفه ای به خود بیایند و نگذارند موحد و بزرگواری انتخاب شوند و این قدر آبروریزی شود

 • علی گفت:

  اره جون خودت صدا وسیما به تنهایی ایستاده تمام مردم از داغ صدا و سیما رفتند ماهواره خریدند اقای بزرگ واری

 • "کرکو" گفت:

  1- در استیضاح وزیر پاک و دانای علوم به احترام معاون فرهنگی ایشان “دکتر هاشمی هم استانی” سکوت میکردی که به قبای کسی بر نمی خورد.
  2- بدلیل اظهارات تند و غیر معقول و نا صواب نماینده محترم حتی سهم واقعی از اعتبارات کشوری عاید نخواهد شد و عملا با این جبها گیری ها نماینده مردم خودزنی نموده و مردم را از حقوق حقه خود محروم کرد.
  3- هزارتا هم تذکر دلسوزانه، هشدار، اخطار و… بدهی به اصطلاح لری خودمان دیگه “کر کو منش نیسه”. فهمیدی آقای نماینده اصول گرا.
  “کرکو”= نوعی صیفی از خانواده خیار که کمی از خیار سبز بزرگتر است.

 • عبدالله گفت:

  به خدا قسم با این تفکرات سطحی شما ، استان محروم تر ، بیکاری بیشتر ، فقر وفلاکت افزون تر ، نخبه کشی جدی تر ، و توسعه ی استان کور تر خواهد شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  بدبخت به ما که نماینده مان حتی یک روز در دانشگاه درس نخوانده ولی علمی ترین فرد دانشگاهی ایران وجهان را حذف می کند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • چشمه بلقیس گفت:

  احسنت بربزرگواری…

 • سعيدي گفت:

  فتنه فتنه فتنه ! شده لقلقه دهان افرادی که با این بهانه نگذراند نخبگان جامعه علمی و سیاسی منافع کسانی راکه نه منطق محکمی دارند ونه سواد کافی هی اینجا و آنجا خود را آویزان تریبون ها کنند

 • خرامان گفت:

  نماینده محترم دهدشت متاسفانه بدلیل اظهار نظرهای تند ودور از تفکر جنابعالی کل استان متضرر شده و میشود به فکرجلب حمایت وبه فراخور ان جلب امکانات برای این استان باشید بس کنید افراطی گری و ……… را آقا. این اعتراضات را بذار برای کسانیکه وضعیت حوزه استحفاظی شان یه سر و سامانی دارد ن شما که با این وضعیت اسفبار در همه زمینه ها در این استان باید رویارویی کنید

پربازديد