تاریخ درج خبر : 1392/04/17
کد خبر : ۳۶۰۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

امنیت پایدار مدیون مجاهدت سربازان گمنام

ی شک امروزه نقش و تأثیرگذاری امنیت در رشد و توسعه جامعه در ابعاد اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی بر کسی پوشیده نیست. یکی از مهمترین مؤلفه های ثبات و اقتدار دولت ها و حاکمیت ها وجود امنیت است. در سایه امنیت است که می توان بستر مناسب را برای رشد ، تعالی و ترقی جامعه در ابعاد فردی، خانوادگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و بین المللی فراهم ساخت. پس مقوله امنیت یک مقوله بسیار مهم و مؤثر در فراهم نمودن بستر یک جامعه مترقی و متعالی می باشد. اگر خوب بنگریم و منصفانه قضاوت کنیم و وضعیت امنیتی کشور خودمان را با کشورهای همجوار در منطقه و حتی فرا منطقه ای مقایسه نمائیم، یکی از امن ترین و آرام ترین کشورها در منطقه و جهان ایران اسلامی است. البته در استقرار امنیت پایدار نمی توان از کنار نقش محوری و مؤثر ولایت و رهبری به عنوان ستون خیمه انقلاب گذشت چرا که بخش مهم و اساسی امنیت پایدار در کشور به جایگاه رفیع و بی بدیل رهبری و ولایت بر می گردد. در کنار این نعمت عظیم الهی یعنی اصل مترقی ولایت فقیه و ولی فقیه، حضور سربازان گمنام امام زمان (عج) به عنوان ولایت پذیرترین عناصر حکومت در استقرار و استمرار امنیت امری بدیهی و مثال زدنی است. شایسته است در کنار سربازان گمنام از دیگر اجزاء و پیکره استقرار امنیت از جمله نیروی انتظامی، سپاه پاسداران ، بسیج و ارتش جمهوری اسلامی به عنوان دیگر ارکان استقرار امنیت و حراست از حدود و ثغور ایران اسلامی یاد کنیم و در جای خود و در کنار سربازان گمنام زحمات این عزیزان قابل ارج گذاری است. اما نقش سربازان گمنام بدلیل نامرئی و مؤثر بودن از جایگاه ممتازی برخوردار است که عظمت و کیاست انجام مأموریت های محوله توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)نظام اطلاعاتی جهان را بویژه ابرسازمان های امنیتی مانند سیا، سازمان استعمار پیر، موساد و … را به حیرت واداشته است و بارها شنیده و دیده ایم که چگونه نقشه ها و توطئه های این سازمان های مخوف را سربازان گمنام امام زمان (عج) در نطفه خفه نموده و باعث افتخار و مباهات برای نظام، مسئولین و مردم گردیده است و بر ماست که بر چنین سربازانی ببالیم و قدرشان را بدانیم زیرا که امنیت و آرامش ما مدیون زحمات شبانه روزی و گمنامانه این عزیزان است و خدمات این مجاهدان عرصه امنیت و آرامش قابل تحسین و تقدیر است. علاوه بر این باید بدانیم که امنیت ملی است که در پی خود امنیت بین المللی را بدنبال دارد با این استدلال که امنیت ملی یعنی حاکمیت فارغ از تهدید از دست دادن تمام یا بخشی از جمعیت یا خاک و … می باشد.
در سایه امنیت ملی است که قدرت های جهانی تسلیم اقتدار نظام گردیده و در پی آن به تعادل و توازن قوا و قدرت بازدارندگی می رسیم زیرا امروزه در عرف بین الملل دست یازیدن به قدرت بازدارندگی باعث بالانس قدرت و عدم طمع ورزی به حدود و ثغور کشورها می شود.اگر امروزه علیرغم تهدیدها و تحریم ها ایران اسلامی در عرصه بین الملل پیشتازی می کند ناشی از امنیت و اقتداری است که به همت و تأثیر مؤلفه های موجود نظام در رأس آن رهبری و در امتداد و استمرار انجام موفق مأموریت های امنیتی سربازان گمنام است .
اگر جنگ هوشمند امروزه به عنوان یکی از حربه های تأثیرگذار توسط نظام سلطه مطرح شده است به طور قطع یکی از مؤثرترین ابزارهای جنگ هوشمند، جنگ اطلاعاتی در قالب سرقت های اطلاعاتی، نفوذهای اطلاعاتی و امنیتی می باشد که بدلیل نفوذ ناپذیر بودن امنیت ملی ما امروزه هوشمندانه در تقابل با این توطئه ها ایستاده ایم.
والتر لیپمن آمریکایی معتقد است که ملت وقتی دارای امنیت است که در صورت اجتناب از جنگ بتواند ارزش های خود را حفظ کند و در صورت اقدام به جنگ بتواند آن را پیش ببرد. که این مهم در نظام ما چه در زمان جنگ و چه بعد از دوران جنگ با انجام رسالت امنیتی سربازان گمنام امام زمان و ارکان امنیتی نظام استمرار داشته و به همین جهت است که امروزه ایران به عنوان یکی از مهمترین بازیگران سیاسی نظام بین الملل مطرح بوده و در مبادلات و مجادلات جهانی و همچنین تعاملات جهانی به عنوان یک قدرت مؤثر ایفای نقش می نماید و بدخواهان و دشمنان خواسته و یا ناخواسته به این جایگاه رفیع در نظام بین الملل تمکین می نمایند و این عظمت بین المللی ما دستاورد تلاش ها و مجاهدت های خاموش این عزیزان می باشد.
در پایان لازم است من باب علاقمندی به نظام و این مجاهدان گمنام نکته ای را متذکر شویم که نگذارید بهترین و با ارزش ترین نهاد، خدای ناکرده محل نفوذ عناصر نامطلوب و دارای اهداف غیر ارزشی و الهی و ولایی گردد. سالم نگه داشتن این مجموعه ارزشمند باید یکی از رسالت های مهم دلسوزان باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد