تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۰۳۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نامه جوان کهگیلویه‌ای خطاب به استاندار

یکی از جوانان شهرستان کهگیلویه با ارسال مطلبی برای سایت استان و خطاب به دکتر خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نوشته اند که در پی می آید:

جناب آقای دکتر خادمی استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد
سلام علیکم
مهم نیست نام من چیست؟ و مهم نیست من از کدام گوشه ی کهگیلویه ی بزرگ برای حضرتعالی نامه می نویسم.
نام من هم نام همه جوانان این سرزمین می باشد من دهدشتی هستم ،طولیانی هستم ،اهل دیشموکم ، اهل قلعه رئیسی هستم ،سوقی ام و….
من یک جوان دهه ی شصتی هستم با هزاران رویا و آرزو . جوانی هستم که سال هاست با سرد و گرم اینجا روزگار گذارنده ام و علی رغم تحصیلات عالی چون خیل عظیم جوانان کهگیلویه بیکارم
نمی خواهم از طرف دیگران حرف بزنم و به دورغ بنویسم نامه جمعی از مردم شهرستان،هر چند مطمئنم اگر این طومار در میدان شهر گذاشته شود بی نهایت تن از مردم پای آنرا امضا خواهند کرد .
من و به عبارتی بهتر است بگویم ما سال هاست اینجاییم .با غم و شادی های اینجا آشناییم و البته هیچ گاه هم به یاد نداریم که شما در کنار مان بوده باشی .
اینک نیز به عنوان یک جوان کهگیلویه ای به نام نامی جوانان و مردم اینجا دست به قلم برده ام تا از درد و رنج های شهرستان بگویم و بنویسم . از شهرستانی که هیچ بعید نیست با این مهاجرت گسترده چند سال دیگر خالی از سکنه می شود که در ان زمان ما دیگر دعوایی نه با شما و نه با هیچ کس دیگر نداریم .
می خواهم از شهرستانی بگویم که انگار در نقشه ی استانی که شما استاندارش می باشید جایی ندارد و چونان جزیره ای دور افتاده است .
می خواهم از شهرستانی برایتان بگویم که علی رغم وجود جوانان مستعد و چهره های توانمند سیاسی و اجتماعی ، فرهنگی و علمی هنوز شمیم اعتدال به آن نرسیده است و کماکان نماینده ای که در انتخاباتی که در آن رقیبی نبود و به مجلس رسید هر گونه دوست دارد رفتار می کند و هر چه دوست دارد می گوید . در حالی که ما در کهگیلویه با آرای بالا و اختلاف زیاد نسبت به نامزد مورد حمایت آقای نماینده به دولت تدبیر و امید و تغییر رای دادیم .
ما به روحانی رای دادیم که به نجات شهر از این بحران ها و مشکلات کمک نماید اما آقای نماینده به تنهایی و در پناه محافظه کاری و مصالحه کاری شما و معاون سیاسی و امنیتی تان تمام قد جلوی تغییرات و خواست مردم ایستاده است و ظاهرا شما به حاضر شدن بر محل کار و تردد بین تهران و یاسوج قانع و راضی هستید
اما آقای دکتر ما از این وضعیت راضی نیستیم شما بهتر از ما دکتر دکتر فرجی دانا را می شناسید و می دانید چه خسران بزرگی است محروم کردن دانشگاه و دانشجویان از وجود ایشان آنهم توسط مجلس و بویژه نماینده هم شهری ما و شما که اتفاقا در هنگامه ی معرفی شما به عنوان استاندار از شما حمایت کردند .
ما از شما افراط و یا داس دوران سید مسعود حسینی و قوام نوذری را نمی خواهیم ما از شما تدبیر می خواهیم همان تدبیری که رئیس جمهور روحانی دقایقی بعد از کنار گذاشتن دکتر فرجی دانا دکتر نجفی را به عنوان سرپرست وزارت علوم معرفی کرد و نگذاشت مردم احساس یاس و ناامیدی کنند . اما متاسفانه باید گفت رفتار شما تا اینجای کار کمتر نشان تدبیر در آن دیده می شود و حضرتعالی در طی این مدت و علی رغم درخواست های مکرر مردم برای دفاع از حق شان تنها سکوت کردید . در همین قضیه استیضاح حتی دکتر ظریف با مشغله ی بالا از استیضاح متاثر شدند و تاسف خود را اعلام نمودند اما هیچ خبری از شما نبود و سکوت شما برای ما جای سوال دارد که شما در مقابل جنجال آفرینی ها و فشارهایی که بر دانشگاه یاسوج هم وجود دارد بسیار بی تفاوت هستید .
اما به جای شما آقای نماینده که مدام اظهار نظر می فرمایند و جلسه ی مطبوعاتی می گذارند دوباره به حرف امده اند و اینبار فر موده اند که نجفی برای وزارت علوم شانسی ندارند .

آقای استاندار

مناصب در جمهوری اسلامی یک جایگاه عمومی و از آن مردم می باشند و شخصی نیستند که فرد تنها به خود فکر کنند .جایگاه شما نیز متعلق به مردمی است که در ۲۴ خرداد۹۲ به حسن روحانی و شعار تغییر ایشان رای دادند . فرجی دانا هم می توانست از حقوق ملت عدول کنند و چند صباحی بیشتر بر صندلی بمانند ولی این کار را انجام نداد و در عوض خود را به عنوان یک قهرمان در حافظه ملت ماندگار نمود .
جناب آقای دکتر استیضاح دکتر فرجی دانا برندگان بسیاری داشت . در این دوئلی که برخی تندروهای مجلس به پا کرده بودند مردم،دولت و دکتر فرجی دانا پیروز شدند و بسیاری هم بازی را در پیش گاه ملت واگذار کردند و شما هم مراقب باشید که با سکوت وبی تفاوتی تان نسبت به واقعیات جامعه در صف بازندگان قرار نگیرید.

آقای دکتر

باید تا دیر نشده برای مردم کاری کرد و سبب نارضایتی آنها نشد که تا اینجا کار هم خود بهتر می دانید مردم تا چه اندازه از شما رضایت دارند .
شایسته نیست که یک سال از عمر دولت گذشته باشد و کهگیلویه فرماندار نداشته باشد .
شایسته نیست شما کماکان در قبال مطالبه ی گسترده ی تغییر در اداراتی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بهزیستی، هلال احمر ،محیط زیست و ….. هنوز هیچ تغییری انجام نداده باشید و نورچشمی های همان کسانی بر مسند قدرتند که وزرای دولت را یا کارت زرد می دهند و یا استیضاح می کنند .
شایسته نیست دهدشت و کهگیلویه این همه جوان مستعد داشته باشد اما در محرومیت و بحران بیکاری دست و پا بزند و هر روز خالی تر گردد .
شایسته نیست در تهران ،خوزستان،همدان و… در عرصه مدیریت کلان از فرزندان کهگیلویه استفاده گردد اما در استان آنها باید چوب همشهری بودن شما را بخورند و حتی برای شهر خود نتوانند فرماندار داشته باشند و کسانی را تحمل کنند که تحملشان سخت است و بی جهت می خندند.
و شایسته نیست که شایستگی این مردم به درستی ادا نشود ….

آقای استاندار

ما دلواپسیم . دلواپس رخوت و تنبلی که در مدیریت استان موج می زند
ما دلواپس کم تحرکی و کم کاری معاونان محترم و مدیران کلی هستیم که تنها به بقای صندلی خود فکر می کنند
آقای دکتر
آیا حضرتعالی به سال آینده و انتخابات مجلس فکر کرده اید ؟ اصلا آیا انتخابات مجلس برای شما مهم است؟ ایا در این مورد دولت به شما تذکرات لازم را نداده است؟ آیا شما هم منتظرید که شخص رئیس جمهور در مقابل بزدلان بایستد و شما و نزدیکانتان را با آنها کاری نیست ؟

آقای استاندار

چرا هیچ فکر ی به حال کهگیلویه نمی کنید ،ما که همگی میدانیم شما راغب هستید که فرماندار فعلی را تغییر دهید پس منتظر چه هستید ؟ آیا روز استیضاح و فردای بعد از آن و حتی امروز فرصت مناسبی برای این تغییر نمی باشد ؟ ایا شما از تجربه هیاهو و سر و صدایی می ترسید که پیشتر در قضیه اداره ی ورزش و جوانان به پا شد؟ مردم کهگیلویه باید تا کی شاهد امتیاز دهی به آقای نماینده باشند و تا کی شاهد تضییع حقوق شان باشند ؟ اصلا گناه ما چیست که از دولت تدبیر و امید حمایت کردیم اما باید سیاست ها و برنامه های مدیران دولت قبلی را تحمل نماییم ؟ باور کنید ما دنبال گزینه ی خاصی نیستیم و فقط تنها کسی را می خواهیم که شان فرمانداری و مدیریت شهرستان را داشته باشد و در این راه به شما نوید می دهیم که همه ی ما در کنار شما هستیم و پشت سر شما از شما حمایت خواهیم کرد . ما همان جوانانی هستیم که در نوروز ۸۵ در جلوی رئیس جمهور وقت صدای اعتراض خود از نماینده قبلی را اعلام نمودیم و سال گذشته در جلوی مجلس بیزاری خود از چماق لری بیان کردیم و حالا هم آماده ایم صدای خود را به گوش رئیس جمهور عزیز برسانیم

آقای دکتر

آینده برای ما مهم است و ما برای آینده مبارزه خواهیم کرد و در هر صورتی جواب قاطع و منطقی خود را در انتخابات اینده به آقای نماینده خواهیم داد. و مشما را دعوت می کنیم که در این مسیر با ما همراه شوید و نام نیک و ماندگاری از خود به یادگار بگذارید.

خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خشنود باشی و ما رستگار

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی گفت:

  انصاف نیست نوذری را هم ردیف حسینی بدانیم. در دوره نوذری پیشرفت های شایانی در بخش عمران توسعه شهری ایجاد شد و در دوره حسینی شاهد پسرفت کامل بودیم

 • فریدون هاشمی گفت:

  دهدشت شهر استعدادهای بی نظیر و دردهای بی شمار است. شهر جوانان هنرمند٬ متفکر٬ باغیرت٬ جسور٬ صمیمی٬ باوفا و … در سرزمینی ست که سایه لطف و نعمت را از آن دریغ کرده اند.
  نخبه هایش در دیار بیگانه در حسرت سرزمین و مردم خوب خود روزگار می گذرانند به ناچار و پیر می شوند و مانده هایش زجر می کشند هر روز از اینهمه فقر و بیکاری و اعتیاد و فساد و فلاکتی که بر اثر جهل و نابخردی و ناشایستگی گروهی نشات می گیرد که با دنیاطلبی و رابطه و جناح گرایی و دروغ و ریا و تملق روی گرده شان سوار می شوند و لیاقت هیچ کاری را ندارند.
  آدم های دروغ و تریبون٬ ریا و بزدلی٬ چاپلوسی و فرصت طلبی٬ ضعیف النفس بی اراده٬ تهمت و تهدید و بی سواد و پرادعا.
  باری مسولیت داشتن و ریاست بر مردمی شجاع و دانا هنر می خواهد و کیاست و علم و فهم و شعور. وگرنه شجاعان یاغی می شوند٬ رندان دزد٬ هنرمندان مخالف٬ خوش مشربان فاسد٬ متفکران افسرده و درهم٬ عاقلان شکسته و ریخته٬ دانشمندان حراف و دیوانه٬ حاکمان دزد و مختلس٬ نگهبانان خائن و غارتگر و جوانها معترض و پیرها عاصی و زنها کلافه و مردها عصبی و اینچنین سرزمین و فرهنگ و آیین به باد می رود.
  درد دل جوان دهدشتی را باید بر جان و دل گذاشت. جوانانی که برغم تمام محرومیت ها اصالت و صداقت و امید و هنر را در دلشان زنده نگه داشته اند.
  بر وجب به وجب این خاک درود می فرستم و به احترام مردم بی نظیرش می ایستم و ارزو می کنم خدایی که دست مهربانش را از هیچکس دریغ نمی کند به این سامان صداقت و عشق و مهربانی و برکت و نعمت و سرسبزی و رفاه و یکدلی و یکرنگی و شادی و خوشبختی ببخشد و آنرا از دروغ و ترس و تهمت و ریا و تملق و خیانت و جهل و نادانی و بدآیینی و بدگهری و کفر و فساد و بزدلی برهاند.

 • پهووو گفت:

  این میره اون میاد
  اون میاد این میره
  این میاد اون میره
  اون میره این میاد
  که چی که چه….آخرش فقط رفت و آمده …

 • ملی گفت:

  جوان نا پخته!! استاندار بچه که نیست اینطور با حرفهای نسنجیده شما احساساتی شود، هم مجلس وهم نماینده فعلی که من چشمش ندارم جایگاه قانونی دارند ، سعی کن کمتر آلت دست فرصت طلبان قرار بگیری. ازمن نصیحت ازشما احساساتی عمل کردن وگوش ندادن ،جوجه ها را آخر پاییز می شمارند.

 • ناشناس گفت:

  استاندار بایدازهمین دوستانش شناخت ازهمین دوکامنت ومیزان سوادنویسندگانش!!!!!

 • امیرحسین گفت:

  باسلام خدمت جوان عزیز که فقط ازروی غرض نامه نوشتن به استانداراخه جوان بقول خودت تحصیل کرده1..خدمت شماعرض شودکه شماازروی غرض این نامه رانوشتید2..خوب معلومه اقای ظریف ازاینکه دوستشان برکنارشدناراحت شدندوچنانچه شماجوان تحصیل کرده هم بودیدناراحت میشدید 3..استاندارچکاره هست که بخو اهدبرای دفاع ازوزیردرمجلس حرکتی بکند4..استیضاح حق قانونی نمایندکان است واقای بزرگواری بخاطرحفظ نظام دفاع میکنند..وجاداردازنمایندکان موافق استیضاح سلام ودرود بفرستیم.

 • باشتی گفت:

  درود بر دکتر خادمی استاندار فهیم، صبور و مردمی استان کهگسلویه و بویراحمد

پربازديد