تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۰۳۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شبکه دنا؛ رسانه ای با آسیب های فراوان

سایت استان: حمید گنجایش

سه چهار سالی هست که سیل انتقادات در استان نسبت به عملکرد شبکه دنا افزایش چشمگیری یافته است. این انتقادات از زمان ریاست قبلی شبکه دنا آقای رحیمی شدت یافت و تا ریاست آقای افشارنیا همچنان در حال افزایش است و به راحتی می توان حدس زد که دارد چه بلایی سر شبکه دنا می آید. نمونه بارز انتقادات به عملکرد شبکه دنا در زمان آقای رحیمی نامه سرگشاده و پر انتقاد دکتر تاجگردون نماینده شهرستانهای باشت و گچساران به اوضاع ناسالم، غیرعادلانه و غیر اخلاقی این رسانه استانی بود که در این نامه دکتر تاج گردون برای اولین بار صریح و شفاف تذکرات جدی و انتقادات فراوانی را به نحوه مدیریت و برنامه سازی شبکه دنا بیان کردندکه به خودی خود نشان می داد شبکه دنا از مدیریت سالم و هدفمندخارج شده و دارد به بی راهه می رود و امید می رفت با ریاست آقای دکتر افشارنیا بر شبکه استانی دنا اوضاع بهتر از گذشته شود اما متأسفانه با ورود آقای دکتر افشارنیا نه تنها شبکه دنا تحول و تغییرات خاصی به خود ندیده است اما از نحوه برنامه سازی و محتوای برنامه های آن مشخص است که شبکه دنا در حال افت شدید برنامه سازی و جذب مخاطبان است و رضایت پایین مخاطبان را در پی داشته است. این اوضاع بد ناسالم و رفتارهای نامناسب در شبکه دنا چنان ریشه داونده است که در هفته های گذشته ائمه جمعه استان زبان به انتقاد از عملکرد شبکه دنا گشودند و نسبت به برخی رفتارهای ناسالم صدا و سیمای مرکز استان اعتراض خود را از طریق تریبون نماز جمعه اعلام کردند تا اعلام کنند از این وضعیت اصلاًراضی نیستند. آری هم-اکنون شبکه دنا با آسیب ها و اشکالات فراوانی گرفتار است که این اشکالات و آسیب ها بیشتر از ناحیه مدیریت و نیروهای انسانی این مرکز است که گاهی با تولید و پخش برنامه های نامناسب و ناسالم منجر می شود که رسانه استانی از رسالت و هویت و هدف اصلی خود دور شود. امید است مسئولان شبکه استانی دنا از آقای دکتر افشارنیا گرفته تا دیگر همکارانشان متوجه شوند که آنها در چه مرکز و جایگاه حساسی در حال خدمت هستند و با تعهد و تخصص فعالیت رسانه ای کنند و به اصلاح اشکالات و آسیب های فراوان این رسانه محلی اقدام کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دنا گفت:

  وقتی همه مدیران غیر بومی باشند اونم رسانه ای که پایه واساسش باید بومی باشه بهتر ازاین نمیشه
  همه بومی ها رو به حاشیه گذاشتند و هر کی تلاش میکنه برای از دست ندادن صندلیش

 • همدرد گفت:

  شاید مردم ما واقف نباشند که شبکه دنا یک شبکه خانوادگی شده .لازم است بروید وببینید تمامی این اعضا یا برادر وخواهرند, یا زن وشوهرند, یا دختر خاله پسر خاله اند, یا دختر دایی پسر دائیند, یا پسر وپدرند ,یا پدر ودخترند,و…….چه انتظاری باید بیشتر از چنین مجموعه ای داشت؟آیا یا چنین ساختار قومی میشود انتظار کار ملی ویا بومی داشته باشیم؟مثلمآ نمیشود چون شخصیت جدید با فکر جدید ونو وارد این مجموعه نمیشود. این اولین ارگانی ا ست که میشود لقبش را نهاد موروثی بناممیم.مسولین استانی چرا نظارت نمیکنند؟

 • احمد گفت:

  ایگوم خدایی شبکه دنا خجالت نیکشه تمام برنامه ها و آوازهاش تکراری است… بابا یه کم خلاقیت و عرضه و خرج بییت آبرومون بردیت با برنامه هاتون….

 • رضویان گفت:

  اوضاع شبکه دنا از این هم که هست بدتر خواهد شد. شبکه دنا شده فقط تبدیل شده به یک آزمایشگاه برای مدیران”…………….. خدا عاقبتمون به خیر کند

 • جعفری گفت:

  شبکه دنا فقط مصرف کننده است و هیچ ارزش رسانه ای ندارد

 • امیر گفت:

  سلام بر نویسنده محترم.((هرچه بگنددنمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک)) کاشکی این پل ارتباطی که این نهاد مقدس خود را هم طراح هم سازنده وهم ناظرش میداند قبل از آنکه سیلاب ضعف مدیریتی آن سازه منجر به تخریبش میشد اصلآ ساخته نمیشد.الحق که شایستگی وشآن این استان فراتر از این چیزهایی است که صدا وسیما در پیش گرفته.

پربازديد