تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۰۴۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید مسولان از منطقه لوداب/ تصاویر

مشکلات مردم منطقه محروم لوداب توسط نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ، پژمان نیک‌اقبالی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و همچنین دکتر یاری پور فرماندار بویر احمد پی‌گیری شد.

3

در این سفر ابتدا مسئولان با حضور در محور پاتاوه به دهدشت در جریان نحوه و عملکرد ساخت و تکمیل این جاده قرار گرفتند.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید با بیان این که پروژه پاتاوه به دهدشت یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی این استان است تکمیل سریع آن را برای استان بسیار ضروری دانست.

پژمان نیک‌اقبالی گفت: کارهای خوبی بر روی این پروژه به خصوص در قسمت مربوط به اتصال لوداب به مرکز استان صورت گرفته و عملیات ساخت و تکمیل تونل‌ها به خوبی انجام می‌شود.
وی گفت: این تعداد تونل که ۵ دهنه است حدفاصل لوداب تا یاسوج قرار گرفته و همه روی هم ۲ هزار و ۶۰۰ متر طول دارند که با تکمیل آن‌ها و باز شدن این محور دسترسی ۱۳ هزار نفر از اهالی لوداب به شهر یاسوج و جاده اصلی اصفهان به مرکز استان آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود.
درخواست‌های مردمی از فرماندار بویراحمد

وی از قول تخصیص ۱۰۰ درصدی برای ساخت این قطعه گفت و افزود: باید همه تلاش‌ها صورت گیرد که این تونل‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری برسند.
مسئولان استانی و شهرستانی پس از آن در محل مسجد حیدرآباد لوداب به همراه شورای اداری این بخش گرد آمدند تا مشکلات مردم را به صورت جمعی و موردی مورد بررسی قرار دهند.
یکی از اهالی لوداب به نمایندگی از مردم این منطقه در مسجد حیدرآباد از مسئولان خواست تا شبکه فرسوده آب این منطقه و سایر مناطق لوداب را که از ده‌ها سال پیش تاکنون بازسازی نشده در دستور کار قرار دهند.

مشکل جداول آبیاری که نیاز به ساخت و ترمیم دارند از دیگر خواسته‌های مردم در این دیدار مردمی بود که معتقد بودند تنها ۱۰ میلیون تومان آن هم از اعتبارات خشکسالی به این بخش در خصوص ساخت و تکمیل و ترمیم جداول آبیاری تخصیص یافته است.

در ادامه پس از استماع سخنان مردم، نماینده مردم بویراحمد و دنا اولین دغدغه خود را برطرف کردن مشکل گازرسانی به برخی مناطق لوداب دانست و گفت: اگر گازرسانی شود جنگل‌های انبوه لوداب حفظ خواهند شد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این که شهرستان بویراحمد بزرگترین شهرستان استان از لحاظ وسعت و جمعیت است یکی از مشکلات حوزه انتخابیه خود به خصوص در حوزه لوداب را همین عدم تکمیل جاده‌های روستایی معرفی کرد.
وی گفت: با دستور اکید مقام معظم رهبری مبنی بر این که باید جاده‌های روستایی از طریق صندوق توسعه ملی تکمیل شوند، تصریح کرد: امسال اعتبارات خوبی برای این کار در شهرستان خواهیم داشت.
تخصیص مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومان برای بهبود وضعیت آبرسانی به لوداب از دیگر قول‌هایی بود که نماینده بویراحمد و دنا به مردم این منطقه داد.
حضور در منطقه صعب‌العبور «کمک» لوداب از دیگر برنامه‌های این سفر بود که با حضور نماینده مردم و معاون استاندار و با پیاده‌روی یک ساعته در دل کوه و کمر از عملکرد راه و شهرسازی در برش کوه برای باز کردن مسیر روستا بازدید به عمل آمد.
حضور مسئولان در منطقه محروم «کمک» و بازدید از پروژه راهسازی در این بازدید مردم بسیاری که درخواست کمک‌های موردی داشتند توسط نماینده بویراحمد و دنا به دستگاه‌های مختلف از جمله کمیته امداد معرفی شدند.
از دیگر نکات این بازدید حضور مسئولان در منزل خانواده‌ای در منطقه سخت‌گذر «کمک» بود که به تازگی پدر خانواده را از دست داده بودند.

عکس: علی صفدر فروزنده

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • […] بازدید مسولان از منطقه لوداب/ تصاویر […]

  • ع -مردانی گفت:

    زارع در این مدت کم باقی مانده دارد آخرین نفس های خود را می زند. اما چون توان و بضاعت کافی برای کارهای ماندگار را ندارد و از عهده ی برنامه ریزی برای انسجام و وحدت رویه بر نمی آید نمیتواند به انتظارات تلنبار شده ی مردمی پاسخ دهد.البته همه واقف هستند که زارع برای نماینده شدن شانس آورد چرا که اولا در مقابل خود رقیب اصلاح طلبی نداشت. ثانیا به واسطه حضور پیشینش در چندین صحنه ی انتخاباتی بعنوان تنها رقیب قابل در مقابل آقای هدایت خواه مطرح بود. پس بهر تقدیر بخت با او یار آمد و وی مورد اقبال جمعی اصلاح طلبان قرار گرفت و نامش بعنوان برنده از صندوق های رای بیرون آمد و نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا شد. اما آیا این داستان در دور آینده نیز برای آقای زارع تکرار می شود ؟ آیا آقای زارع میتواند در رو یارویی با نامزد اصول گرایان آنهم بدور از حمایت اصلاح طلبان پیروز انتخابات شود؟ قطع یقین پاسخ این سئوالات را خود آقای زارع بهتر از هر کسی می داند که یک “نه ی ” بزرگ است. لیکن چاره ای ندارد مگر اینکه فقط به این بیت دل خوش کند که
    ” شب آبستن است تا چه زاید سحر”

پربازديد