تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۰۴۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

خوان‌پایه: آمار تصادفات موتورسواران در استان بالاست

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان گفت: در این استان بیش از 99 درصد سفرها بوسیله حمل و نقل زمینی انجام میشود و لازمه این امر برنامه ریزی ،نظارت و کنترل شرکتهای حمل و نقلی بار و مسافربه منظور بالابردن سطح خدمات ،کمک به تامین امنیت جانی و ایمنی در راهها، نظارتهای مختلف اعم از حرکت بموقع سرویسها میزان خدمات ارائه شده کنترلهای فنی قبل از سفرو.. اشاره کرد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد، علی خوان پایه افزود: کارشناسان ما با بازرسی مداوم مجتمع های خدماتی رفاهی، نمازخانه های بین راهی، عملکرد صحیح مدیران فنی شرکت های مسافربری، ایمن سازی فیزیکی ونرم افزاری حاشیه راهها همچنین روستاهایی که جاده های اصلی از وسط آنها عبور میکند تمام تلاش خود را در جهت کاهش تصادفات و تلفات جاده ای بکار می گیرند.

IMG_0089
وی در ادامه گفت : متاسفانه ما شاهد آمار بالای تصادفات موتورسواران در جاده های فرعی استان هستیم؛ برنامه ریزی های لازم انجام شده و همکاران ما با هماهنگی دهیاران محترم تمام محورهای فرعی استان را تحت پوشش طرح ایمنی موتورسواران قرارداده اند که در همین راستا نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی جهت موتورسواران توزیع کلاههای ایمنی مخصوص موتور سواران آشکارسازی موتورسیکلت با استفاده از علائم شبرنگ اقدام شده است.
وی افزود براساس بررسی های انجام شده بیشترین تصادفات جاده ای مربوط به 10کیلومتر ابتدائئ شهرها بوده که عامل اصلی این تصادفات عدم توجه به جلو توسط رانندگان اعلام گردیده لذا در همین راستا به منظور ایمن سازی وپاکسازی جادهای استان اداره کل حمل ونقل با همکاری ادارات ذیربط نسبت به جمع آوری تابلوهای غیرمجاز ودیوارنویسها اقدام کرده است.
آقای خوان پایه در ادامه افزود: به مظور توسعه فن آوری در حمل ونقل جاده ای استان این اداره کل اقدام به نصب18 دستگاه ترددشمار در9مقطع ،10دستگاه دوربین نظارت تصویری و4 دستگاه دوربین کنترل سرعت در جاده ای استان را نموده است.
خوان پایه در پایان از هم استانیهای عزیز در خواست کرد که همیشه در سفرهای خود با برنامه ریزی قبلی حرکت نمود ه وسعی نمایند جهت انجام مسافرتهای خود حتی الامکان از ناوگان عمومی استفاده کرده وهمچنین با ارائه پیشنهادها، انتقادها ونقطه نظرات سازنده این اداره کل را در ارائه خدمات مناسب به مسافران محترم یاری کنند ودر صورت داشتن شکایت از نحوه خدمات ارائه شده در حمل ونقل و یا دریافت کرایه اضافه مسافران می توانند شکوائیه خود رااز طریق سامانه پیام کوتاه به شماره3000143 ارسال تا در کوتاه ترین زمان ممکن پیگیری ونتیجه اقدامات را از ما مطالبه کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد