تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۰۵۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بهادری: بیش از 40 درصد جمعیت استان زیر پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی استان در مراسم آغاز به کار شعبه پاتاوه گفت: بیش از 40 درصد از جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد از خدمات و حمایت های سازمان تامین اجتماعی برخوردار هستند

گودرز بهادری با اعلام این مطلب افزود: بیش از 84 هزار نفز به عنوان بیمه شده اصلی در این استان زیر پوشش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی هستند که با احتساب افراد تحت تکفل آنان ، در مجموع حدود 285 هزار نفر از جمعیت استان از خدمات و حمایت های این سازمان بهره مند هستند .bahadori

مدیر کل تامین اجتماعی استان هم چنین گفت: در سال گذشته علاوه بر هزینه های درمانی ، حدود 839 میلیارد ریال بابت تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت به بیمه شدگان ، بازنشستگان و مستمری بگیران زیر پوشش تامین اجتماعی استان پرداخت شد که نسبت به سال پیش از آن 14 درصد افزایش داشته است .
بهادری این تعهدات را شامل مستمری های بازنشستگی ، ازکارافتادگی و بازماندگان ، مقرری بیمه بیکاری ، کمک هزینه ازدواج ، غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری ، کمک هزینه وسایل کمک پزشکی و … بیان کرد .
مدیر کل تامین اجتماعی استان تعداد مستمری بگیران استان را نیز 8 هزارو 254 نفر اعلام کرد که شامل 4 هزار و267 بازنشسته ، 779 ازکارافتاده و 3 هزار و 208 پرونده بازمانده است .
بهادری افزود : در حال حاضر 23 واحد بیمه ای( ستادی ، شعب ثابت و اقماری) و درمانی در سطح استان به ارایه خدمات به بیمه شدگان ، مستمری بگیران و کارفرمایان مشغول هستند .
وی افزایش 18 درصدی بازرسی از کارگاه های دارای کارگر، اجرای موفق طرح بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان و شناسایی 93 درصد روز سابقه های ناشناس بیمه شدگان را از اقدامات این اداره کل بیان کرد و افزود: در زمینه دریافت غیر حضوری و اینترنتی لیست های حق بیمه کارفرمایان نیز این اداره کل در ماه های بهمن و اسفند 1392 و فروردین و اردیبهشت 1393 در میان استان های کشور رتبه اول را به دست آورد که با اجرای این طرح ، بخش زیادی از مراجعات غیر ضروری کارفرمایان به شعب سازمان تامین اجتماعی ، برای تحویل لیست و پرداخت حق بیمه کارکنان خود کاهش یافته است .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    خدا خیرتان دهد جناب بهادری انصافا انصافی شریف وخوب ومومن ومتعهد هستید کاش چند تا مسئول مثل حضرتعالی در مجموعه ادارات استان بود .

پربازديد