تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۱۲۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح نمایشگاه آثار عکاسان کهگیلویه و بویراحمد در شیراز/ تصاویر

نمایشگاه آثار عکاسان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان “آنسو تر” در شیراز برپا شد.

این نمایشگاه عصر یکشنبه با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان در نگارخانه حوزه هنری فارس گشایش یافت.

IMG08253155

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس در این آیین گفت: هنری ارزشمند و ماناست که در خدمت دین و ارزشهای دینی باشد.

حجت الاسلام ولی الله محمودی نژاد افزود: هنر باید پیامی انسان ساز به جامعه انتقال دهد و جامعه را از پلیدیها و کژیها پاک کند.

وی بیان کرد: انتقال مفاهیم دینی با ابزار هنر نقش ارزنده ای می تواند در تعمیق باورهای دینی در جامعه داشته باشد.

معاون برنامه ریزی استانداری فارس نیز در سخنان کوتاهی با تقدیر از هنرمندان و برگزار کنندگان این نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه فرصتی مغتنم برای آشنایی با فرهنگ، آیین ها و طبیعت زیبای کهگیلویه و بویراحمد است.

ساسان تاجگردون اظهار داشت: استعدادهای هنری زیادی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که باید زمینه شکوفایی و پرورش آنها فراهم شود.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین گفت: هنرمندان و به خصوص عکاسان همیشه در کنار مردم بوده اند و به ثبت و ضبط فرهنگ ها و آیین ها پرداخته اند.

رضا پارسیان نژاد افزود: این هنرمندان رسالت بزرگ انتقال مفاهیم و اندیشه های مردمان ساده دل و پاک و روحیه حماسی و مقاومت مردم را از طریق هنر عکس به آیندگان انتقال می دهند.

وی ضمن تقدیر از حوزه هنری فارس به خاطر برگزاری این نمایشگاه در شیراز، اظهار داشت: نمایشگاههای دیگری نیز در طول سال جاری برای معرفی ظرفیتهای هنرمندان در مراکز استانها و تهران برگزار خواهد شد.

پارسیان نژاد گفت: در این نمایشگاه 40 اثر عکس از هفت عکاس هم استانی بر روی دیوار می رود.

وی بیان کرد: این آثار متعلق به حسن غفاری، اسحاق آقایی، جان محمد ملک زاده، علی حسن فروغی، مجتبی مولایی، داود ایزدپناه و حسن فتاحیان است که در نگارخانه حوزه هنری استان فارس در معرض دید عموم قرار گرفته است.

پارسیان نژاد بیان داشت: این مجموعه آثار در قطع 50 در 70 با موضوع آداب و رسوم عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد و طبیعت بکر استان است.

این نمایشگاه تا چهارم شهریور ما در نگارخانه حوزه هنری فارس واقع در چهار راه خیرات دایر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • كاظمي گفت:

    این نمایشگاه را در دهدشت هم برگزار کنید .

  • سعیدی گفت:

    کار حوزه هنری استان ارزشمند و شایسته تحسین است . واقعا اقدام خوب و ارزنده ای است . بچه های هنرمند هم استانی باییستی کارهای شان را به خارج از استان بکشانند و در نمایشگاه های شهر های دیگر استان را معرفی کنند .

پربازديد