تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۱۳۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اعتبارات اشتغالزایی استان از زبان دکتر نوروزی

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 990 میلیارد ریال اعتبار امسال به پرداخت تسهیلات بانکی در راستای بهبود فضای کسب و کار به این استان اختصاص یافت.

“حسن نوروزی ” افزود: این اعتبار در قالب تسهیلات بانکی قرض الحسنه و با نرخ سود 20 درصد در سه بسته جداگانه به استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته است.IMG_4980

وی اظهار کرد: 810 میلیارد ریال تسهیلات بانکی 20 درصد از محل صندوق توسعه ارزی و 190 میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه در قالب کسب و کارهای کوچک از محل صندوق توسعه ارزی و صندوق مهر امام رضا (ع) برای رونق اشتغال و تولید در این استان در سال 93 در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این نکته که کهگیلویه و بویراحمد با بیش از 16 درصد نرخ افراد جویای کار دومین استان کشور از نظر شاخص بیکاری است تصریح کرد: دولت یازدهم برنامه های متنوعی برای رونق تولید و اشتغال در این استان دارد.

وی با بیان پاره ای از شاخص های اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد نظیر درآمد ماهانه سه میلیون و 300 هزار ریالی هر کهگیلویه و بویراحمدی، پرداخت دو دهم درصد از وصول مالیات کشور در این استان، وجود 29صدم درصد منابع بانکی که گواهی بر وضعیت شاخص های اقتصادی پایین در این استان است گفت:خروج غیرتورمی از رکود سیاست اصلی دولت یازدهم برای بهبود شاخص های اقتصادی این استان است.

معاون برنامه ریزی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: طرح آمایش سرزمینی در قالب برنامه چهارساله هر دستگاه اجرایی با هدف نگرش فراگیر و بلند مدت به جای تصمیمات شتابزده برای حل مسکن وار مشکلات، شتاب بخشی به 20 طرح عمرانی شاخص و 10 طرح اقتصادی بزرگ برای توسعه یافتگی کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.

وی اظهار کرد: جذب سرمایه گذاران سازمان های اقتصادی بزرگ نظیر کوثر، برکت و تامین اجتماعی از دیگر برنامه های در دست اجرا برای بهره وری از ظرفیت های این استان به ویژه در بخش های نفت و گاز، گردشگری و کشاورزی به خصوص شیلات و باغداری با هدف کاهش نرخ بیکاری است.

وی گفت: دولت یازدهم با کاهش چهار درصدی نرخ سود بانکی تسهیلات، پایین آوردن 20 در صدی سهم آورده سرمایه گذار و افزودن دو سال به زمان بازپرداخت تسهیلات بانکی سرمایه گذاری در مناطق محروم برنامه های خوبی برای توسعه این مناطق دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: با تداوم این رویکرد علمی و اعتدال گرا در کشور به مباحث کلان اقتصادی در آینده نزدیک بتوان شاهد بهبود وضعیت معیشتی مردم بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد