تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۶۱۸۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دهراب‌پور: 75 درصد زیرمیزی‌ پزشکان کاهش یافته است

رئیس کارگروه سلامت بسیج جامعه پزشکی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت 75 درصد میزان زیرمیزی پزشکان کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، کیان دهراب‌پور در جمع خبرنگاران به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح از برنامه‌های مناسب و اجرایی دولت در حوزه بهداشت و درمان است.

13911218000243_PhotoA

رئیس کار گروه سلامت بسیج جامعه پزشکی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه طرح تحول نظام سلامت از برنامه‌های مهم سلامت در سطح کشور است، گفت: خوشبختانه با برنامه دولت تدبیر امید تدابیر لازم برای اجرایی کردن آن در سطح استان اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح تحول نظام سلامت کاهش بار هزینه‌های درمانی است، گفت: امیدواریم بتوان با اجرای هرچه بهتر خدمات ارزنده و شایسته‌ای به هم استانی‌های خود دهیم.

دهراب‌پور دیگر هدف اجرای طرح تحول نظام سلامت نبود مشکل برای بیمار جز درد درمان عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح بیمارستان‌ها موظف هستند که خدمات مورد نیاز را به بیماران ارائه کنند.

این مسئول در ادامه به میزان پرداخت هزینه درمانی در سطح بیمارستان‌ها با اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: اگر بیماری دارای دفترچه شهری باشد تنها با فرانشیز 10 درصد و روستائیان با پنج درصد نیز پذیرش و خدمات دریافت می‌کنند.

رئیس کار گروه سلامت بسیج جامعه پزشکی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از مزایای مهم طرح تحول نظام سلامت را کاهش 75 درصدی میزان زیرمیزی پزشکان عنوان کرد و گفت: این طرح به صورت هدفمند در سطح استان اجرا می‌شود.

دهراب‌پور به بحث هتلینگ بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: در 26 آبان‌ماه سال گذشته این بحث را در سطح بیمارستان‌ها به اجرا گذاشتیم.

این مسئول با بیان اینکه با اجرای طرح هتلینگ دیوار تمام بیمارستان‌ها باید سنگ زده باشند، گفت: تخت‌های بیمارستانی خصوصا اورژانس‌ها باید تغییر کند.

دهراب‌پور استقرار پزشک مقیم را از دیگر خدمات درمانی بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: پزشک متخصص زنان و زایمان، اطفال و بیهوشی به صورت 24 ساعته در بیمارستان امام سجاد (ع) نیز حضور دارند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد