تاریخ درج خبر : 1392/04/19
کد خبر : ۳۶۲۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شهردار دهدشت:پیشرفت 40درصدی ساماندهی میدان مرکزی

سید حجت‌الله تقوی در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه با اشاره به عدم وجود پارک‌های بزرگ و مجهز در شهر دهدشت اظهار کرد: متأسفانه از گذشته کسی به فکر رفع این مشکل نبود.

شهردار دهدشت با اشاره به ضرورت ایجاد پارکی بزرگ و در خور شان مردم دهدشت شهرداری طرح احداث پارک بزرگ ولایت دهدشت را ارائه داد، اضافه کرد: فاز اول این پارک در فضایی به میزان 10 هکتار به زودی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه طراحی پارک ولایت دهدشت انجام گرفته و کار عملیاتی به زودی انجام می‌گیرد، اضافه کرد: بعد از پایان فاز اول این پروژه فاز دوم با مساحتی معادل 27 هکتار انجام خواهد شد.

شهردار دهدشت از مسئولان استانی خواست که به جهت نیاز شدید شهروندان دهدشتی به پارک‌های بزرگ تمام تلاش خود را برای حمایت از این طرح به کار گیرند.

13911116000300_PhotoA

طرح پارک بزرگ ولایت دهدشت

تقوی با بیان اینکه سعی شده در طراحی این پارک استانداردهای لازم به کار گرفته شود، افزود: در طراحی این پارک زمین ورزشی، پیست اسکیت، پارک کودک، کافه سنتی، پارکینگ، دریاچه مصنوعی و آمفی تئاتر روباز در نظر گرفته شده است.

شهردار دهدشت همچنین گریزی به برخی شائبه‌ها پیرامون میدان مرکزی شهر دهدشت زد و افزود: ساماندهی و بازسازی میدان مرکزی حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود پارک در سطح شهر دهدشت مردم اوقات فراغت خود در این میدان بسر می‌کنند؛ به همین جهت سعی کردیم که ساماندهی میدان مرکزی در فاز انجام گیرد و بعد از اینکه پارکی در خور شأن مردم دهدشت احداث شد، فاز دوم ساماندهی میدان نیز انجام خواهد شد.

تقوی با بیان این مطلب که در فاز اول ساماندهی میدان مرکزی محوطه اطراف این میدان بازسازی می‌شود، بیان کرد: سعی شده به صورت کاملاً کارشناسی و با به‌کارگیری معماری ایرانی طراحی شود.

13920417000576_PhotoL

طرح ساماندهی میدان مرکزی دهدشت

وی تصریح کرد: اصولاً وجود پارک در مرکز شهر و جایی که بیشترین ترافیک و آلودگی صوتی وجود دارد، کارشناسی نیست و با توجه به فضای بزرگی که میدان مرکزی شهر دهدشت به خود اختصاص داده بود سعی شد طراحی زیبا و البته سنتی برای این میدان توسط مهندسان معمار هم‌استانی انجام گیرد.

شهردار دهدشت گفت: در طراحی میدان مرکزی علاوه بر المان‌هایی که برگرفته از معماری بافت قدیم دهدشت هستند، فضای سبز و فواره نیز در نظر گرفته شده است.

تقوی در ادامه از کسانی که طراحی و ساماندهی میدان مرکزی را به باد انتقاد گرفته‌اند خواست تا با اندکی حوصله بعد از اتمام طرح به میدان زیبای شهر خود ببالند.

وی در پایان ابراز داشت: این طرح حاصل یک خرد جمعی و استفاده از دانش روز مهندسان شهرسازی و معماری است و سعی خواهیم کرد با بهترین کیفیت و مصالح استاندار ساخته شود.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همشهری گفت:

  بهترین اسم برای آن همان چهاردیواری است جون بااین شرایطی که شهردار ایجاد کرده دیگه نمیشه به آن پارک بگیم واقعا”متا”سفم برای این همه کج سلیقه ای وبی برنامه ای وحیف از آن بلوار زیبای وسط شهر که به این شکل درآورده اید

 • یاس گفت:

  واقعا زیباست
  منم مونده بودم میخوان چکارش کنن اگه اینطور بشه دهدشت میشه خود برلین
  ای ول شهردار
  دمت گرم
  انشالله هرچه زودتر تکمیل بشه

پربازديد