تاریخ درج خبر : 1393/06/04
کد خبر : ۳۶۲۴۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسره: پنج طرح آبرسانی روستایی در استان به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد از افتتاح پنج طرح آبرسانی روستایی در هفته دولت امسال در این استان خبر داد.

فیض الله پاسره افزود: با بهره داری از این طرح ها 10 روستا در قالب 966 خانوار و با جمعیتی حدود سه هزارو 916 نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای این پنج طرح آبرسانی روستایی را نیز افزون بر 16 میلیارد و 320 میلیون ریال اعلام کرد.pasereh

پاسره فاز دوم آبرسانی به منطقه امام زاده جعفر ، ناصرآباد، فاز دوم آبرسانی روستاهای مظفرآباد ، هفت چشمه (آبکل)، فاز دوم آبرسانی به سرآبنیز و تلخاب شیرین گچساران، آبرسانی به روستاهای پوله زیلایی بویراحمد و آبرسانی به روستای شیخ هابیل پشته زیلایی چرام را از مهمترین طرح های آبرسانی روستایی قابل افتتاح در هفته دولت امسال اعلام کرد.

وی با بیان اینکه اولویت در اجرای طرح های آبرسانی در روستاها اصلاح شبکه ها ، افزایش میزان ذخیره مخازن و افزایش تولید و کیفیت آب است ، اظهار کرد: در این طرح ها چهار باب مخزن ذخیره با ظرفیت یکهزار و 600 مترمکعب، چهار هزار و 600 کیلومتر خط انتقال و 25 کیلومتر نیز شبکه توزیع اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بیش از یکهزارو 400 روستا از مجموع یکهزار و 676 روستای دارای سکنه در این استان برخورnار از نعمت آب آشامیدنی سالم هستند.

وی تعداد روستاهای زیرپوشش شرکت آبفای روستایی این استان را نیز یکهزار روستا اعلام کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد