تاریخ درج خبر : 1391/07/06
کد خبر : ۳۶۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

5 شهرک صنفی برای یاسوج در نظر گرفته شده است

سایت استان: نماینده اصناف استان کهگیلویه و بویراحمد در شورای اصناف کشور گفت: 5 شهرک صنفی برای شهر یاسوج در نظر گرفته شده که شهرداری هنوز زیرساخت‌ها را برای ساخت این شهرک‌ها ایجاد نکرده است.
افضل دهراب‌پور با بیان این که وجود شهرک‌های صنفی یکی از موارد لازم در هر شهرستانی است، اظهار کرد: اقدامات مهندسی و عمرانی شهرک صنفی شماره یک یاسوج در حال انجام بوده و امید است سال آینده صنوف آلاینده به این شهرک منتقل شوند.

وی افزود: برای احداث این شهرک زمینی به میزان 8 هکتار در کنار کمربندی اصفهان خریداری شده و ما بر این باوریم که این شهرک باید به گونه‌ای طراحی و ساخته شود که شایسته اصناف شهرستان باشد.

عضو هیئت رئیسه مجمع امور صنفی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه تمرکز صنوف آلاینده در شهرک‌های صنفی موجب کاهش آلودگی‌ها و ترافیک شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: شهرک صنفی شماره یک که در حال ساخت است مختص صنوف تعمیرکاران از جمله صافکاران، نقاشان اتومبیل، مکانیک‌ها، تراشکاران و بقیه صنوف این رسته هستند.

دهراب‌پور از ساخت شهرک صنفی برای صنف عمده فروشان خواروبار و مواد غذایی در جاده سروک خبر داد و بیان داشت: ترافیک شدیدی که به دلیل وجود صنوف عمده فروشان در خیابان عمده فروشان فعلی ایجاد شده باعث شد تا به فکر ایجاد شهرکی برای این صنف باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرک صنفی واحدهای جوشکار، آلومینیوم‌ساز و درب و پنجره‌ساز در جاده شرف‌آباد احداث می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجمع امور صنفی شهرستان بویراحمد تصریح کرد: دیگر شهرک صنفی که برای واحدهای صنفی آلاینده در نظر گرفته شده شهرک صنفی فروشندگان مصالح ساختمانی است که در منطقه “کردلاغری” یاسوج ساخته می‌شود.

دهراب‌پور ایجاد تمام شهرک‌های صنفی در نظر گرفته شده را منوط به همکاری کامل مسئولان دانست و گفت: شهرداری یاسوج هنوز زیرساخت‌ها را برای احداث شهرک‌های صنفی آماده نکرده است.

وی بیان داشت: ایجاد شهرک‌های صنفی فواید بسیاری دارد که دسترسی آسان مردم به صنوف، دور کردن آلاینده‌ها از شهر و ایجاد واحدهای صنفی با مالکیت ملکی شخصی برای صاحبان واحدهای صنفی تنها تعدادی از آثار ایجاد شهرک‌های صنفی است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد