تاریخ درج خبر : 1393/06/04
کد خبر : ۳۶۳۲۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

«نیروی انتظامی تکیه گاه امنیت»

سایت استان: محسن تباری

نیروی انتظامی به عنوان حافظ امنیت داخلی وظیفه سنگین ومهمی بر عهده دارد. این وظیفه در نقاط قومی وقبیله ای که چالشهای وتعارضات قومی معمولا بخشی اززندگی اجتماعی آنها بحساب می آید، حساستر وخطیرتر است، زیرا که تبدیل این پتانسیل که هم می تواند تهدید باشد هم فرصت نیازمند مدیریت علمی منطقی ومدبرانه می باشد که این پتانسیل چند سالی در شهر ستان کهگلیویه تبدیل به فرصت شده است که برای نیل به توسعه پایدار از فاکتورهای اساسی می باشد.

در پرتوی مدیریت و فرماندهی انتظامی شهرستان کهگلیویه در این چند سال اخیر ضمن غلبه بر چالشهای قومی انها را تبدیل به وفاق و همدلی قومی کرده است، به طوری که ناهنجاریهای قومی که قبلا چهره شهرستان را زشت کرده بود تا حدود زیادی فروکش کرده و هر روز این روند رنگ و روی بهتر و مفیدتری به خود می گیرد.

به جرات می توان گفت در پرتوی این مدیریت، ناهنجاریهای از قبیل سرقت، دعواهای دسته جمعی ووو….. تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا کرده که این کاهش هم در رفتار و هم کردار و هم در چهره عمومی شهرستان بصورت کاملا محسوس مشاهده می شود.

گذشته از این موارد مثبت، معضلاتی هم چون قاچاق مواد مخدر نیز روند نزولی داشته است و باعث شده است در یک نگاه کلی ضریب امنیتی شهرستان بالا رود واحساس آرامش و آسایش بر چهره شهرستان مسلط شود که نمود عینی عملکرد قابل بخش مجموعه نیروی انتظامی شهرستان با انتخاب فرماندهی ایشان به عنوان مدیر نمونه کشوری سند تاییدی بر موارد بالاست.

بنابراین شایسته است که هر چه بیشتر وبهتر قدردان زحمات مجموعه عوامل انتظامی به خصوص فرماندهی محتر م آنها باشیم. ارتباط منسجم با محیطهای علمی و دانشگاهی که در این چند سال روند صعودی گرفته و باعث شده است در مسایل مختلف با نیروهای دانشگاهی تبادل نظر شود ورویکرد فرهنگی در نیروی انتظامی پررنگتر شود. علاوه بر این ارتباط با نخبگان اجتماعی که نقش مهمی در حل اختلافات دارند، نیز با آنها تعاملات خوبی برقرار شده است.

در یک حالت کلی می توان از بهبود برخورد پلیس با مردم وتغیر نگاه امنیتی به رویکرد فرهنگی در مسایل مرتبط با جامعه اجتماعی به عنوان نکات مثبت مدیریت چند سال اخیر فرماندهی انتظامی کهگلیویه یاد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فریدون هاشمی گفت:

  نیروی انتظامی برای این دیار مقدس و ستودنی ست. وقتی شغل خطیر و حساس این قشر از فرزندان کشور را تصور میکنم به روح بزرگ شان درود میفرستم.
  انشااله با مدیریت صحیح و علمی و جهانی به سمتی برویم که کرامت و احترام مردم در بالاترین درجه توسط این نهاد حفظ و امنیت و اسایش بنحو مطلوب و ایده الی تامین گردد.
  ارزوی سلامتی و موفقیت برای تمام نیروهای خوب و با ارزش نیروی انتظامی دارم.

 • 110 گفت:

  دوستانی که مطلب می نویسند اگه قبل از ارسال، مطلب خود را ویرایش ادبی کنند بهتره …

 • مال برده گفت:

  از حذف کامنتاتون متشکرم

 • علی گفت:

  سرهنگ دیماز متشکریم

 • امنیت گفت:

  واقعا که در این مدت که جناب سرهنگ دیماز مسول فرماندهی نیروی انتظامی دهدشت رابرعهده دارد امنیت واسایش نسبت به قبلا بهتره شده

پربازديد