تاریخ درج خبر : 1392/04/20
کد خبر : ۳۶۴۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نیاز استان به استقرار بالگرد امداد و نجات

سایت استان: مدیرعامل هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد صعب‌العبور بودن جاده‌های ارتباطی استان را عامل نیاز اساسی به بالگرد امداد و نجات عنوان کرد.

مسعود مثنوی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک و تهنیت ماه مبارک رمضان به مسلمانان روزه‌دار به تشریح برنامه‌ها و عملکرد جمعیت هلال‌احمر استان پرداخت و اظهار کرد: این جمعیت در حوزه‌ها و بخش‌های مختلفی از جمله امداد و نجات جاده‌ای، اردوهای جهادی و حمایتی و استقبال از مسافران نوروزی فعالیت دارد.

IMG_3935

وی بخش امداد و نجات را دارای وظایفی از جمله پوشش امداد جاده‌های درون شهری و برون شهری عنوان کرد و گفت: این سازمان به عنوان مستقل‌ترین تشکل در راستای خدمات‌رسانی به جوانان در حوزه‌های مختلف دانش‌آموزی، دانشجویی و طلاب ارائه خدمت می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد اردوی جهادی و حمایتی را از دیگر برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و گفت: این سازمان خدمات ارزشمندی را در راستای فعالیت‌ها بهداشتی و درمانی، جهادی و حمایتی به جامعه هدف خود ارائه می‌کند.

مثنوی بزرگترین طرح جمعیت هلال‌احمر را دو طرح نوروزی امداد و نجات در ایام نوروز و استقبال از مسافران بیان کرد و گفت: در طرح امداد و نجات نوروزی 13 پست امداد و نجات ثابت و سیار، 130 آمبولانس و دیگر خدمات در ایام نوروز به مسافران در سطح جاده‌های مواصلاتی به استان خدمات‌رسانی می‌کردند.

این مسئول تیم عملیات امداد رسانی در طرح نوروزی را 197 تیم عنوان کرد و بیان داشت: این طرح از 15 اسفند 91 شروع و تا 15 فروردین سال جاری ادامه داشت که در پست‌های امداد و نجات 17 خیمه نماز برپا شد و خدماتی از جمله برپایی ایستگاه سلامت، توزیع بروشور و خدمات درمانی ارائه شد.

نیاز اساسی کهگیلویه و بویراحمد به بالگرد/مسئولان اهتمام ورزند

مثنوی دیگر خدمات‌رسانی جمعیت هلال‌احمر در ایام نوروز را برپایی ایستگاه سلامت خودرو عنوان و اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در آبشار یاسوج و در ایام نوروز به مرحله اجرا گذاشته شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از سخنان خود به نیازهای این جمعیت در حوزه امداد رسانی اشاره کرد و گفت: این استان به دلیل کوهستانی و صعب‌العبور بودن جاده‌های ارتباطی آن می‌طلبد که بالگرد آموزش امدادی نیز در آن استقرار یابد.

مثنوی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که استقرار و نگهداری بالگرد نیازمند شرایط خاصی است از این رو رایزنی‌هایی با مدیرعامل فرودگاه یاسوج و استانداری صورت گرفته تا شرایط لازم برای استقرار بالگرد در استان فراهم شود.

این مسئول در ادامه نقش رسانه‌ها در تبلیغات و میزان نیاز جمعیت هلال‌احمر استان به بالگرد امدادی را موثر خواند و گفت: مسئولان ذی‌ربط باید با همکاری هم شرایط لازم برای ایجاد زیرساخت‌های استقرار بالگرد را فراهم کنند تا در مواقع اضطراری و ورود به مناطق صعب‌العبور بتوان از آن استفاده کرد تا در این زمان با مشکل خاصی در این خصوص روبرو نشویم.

وی، تصریح کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان جمعیت هلال‌احمر مقرر شد در صورتی که زیرساخت‌های استقرار بالگرد در استان فراهم و آشیانه‌ای در فرودگاه یاسوج برای آن در نظر گرفته شود به دلیل کوهستانی بودن کهگیلویه و بویراحمد یک بالگرد به این استان اختصاص داده می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد در پایان اذعان کرد: استقرار بالگرد نیازمند شرایط خاصی است، از این رو با توجه به جاده‌های صعب‌العبور و کوهستانی بودن استان می‌طلبد مسئولان اهتمام ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

آغاز طرح همای رحمت در استان

مدیرعامل هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد از آغاز طرح همای رحمت در این استان خبر داد.

مسعود مثنوی به برنامه‌ و خدمات ارائه شده به آحاد مردم اشاره کرد و گفت: مهمترین برنامه‌های اجرایی جمعیت هلال‌احمر استان در ماه مبارک رمضان اجری طرح همای رحمت در این ایام‌الله است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این طرح از ابتدای ماه مبارک رمضان به مرحله اجرا گذاشته می‌شود و بر اساس روال برنامه‌های سال‌های گذشته نیز خدمات و اقلام مواد غذایی به نیازمندان نیز ارائه می‌شود.

مثنوی جامعه هدف طرح همای رحمت جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد را نیازمندان، فقرا، ایتام، خانواده‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست عنوان کرد و گفت: کمک‌های مردمی در بسته‌های اقلام مواد غذایی در بین نیازمندان و جامعه هدف این طرح توزیع می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: خیرین و نیکوکاران کمک‌های خود را در قالب نقدی و غیر نقدی به جمعیت هلال‌احمر استان ارائه می‌کنند و این نهاد در قالب کمک‌ها و بسته‌های مواد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان به جامعه هدف خود ارائه می‌کند.

مثنوی علاوه بر توزیع کالا بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان برگزاری سفره افطاری را از دیگر برنامه‌های هلال‌احمر در این ماه مبارک و عزیز عنوان کرد و گفت: سفره افطاری در همه شهرستان‌های استان اجرا می‌شود و جامعه هدف این مرکز بر سر سفره ماه مهمانی خدا می‌نشینند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد اجرا و برگزاری اردوی جهادی و حمایتی را از دیگر برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر این استان عنوان کرد و گفت: این سازمان خدمات ارزشمندی را در راستای فعالیت‌ها بهداشتی و درمانی، جهادی و حمایتی به جامعه هدف خود ارائه می‌کند.

وی، اهداء خون با حضور جوانان جمعیت هلال‌احمر را از دیگر برنامه‌های اجرایی این مرکز در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

مثنوی در ادامه به آغاز طرح نشاط و پویایی جمعیت هلال‌احمر استان اشاره کرد و گفت: این طرح از ابتدای فصل تابستان به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان این جمعیت آغاز شده که برنامه‌های زیادی در این خصوص به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد