تاریخ درج خبر : 1392/04/20
کد خبر : ۳۶۴۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بودن یا نبودن؛ مسئله این است!

سایت استان: شریف اسلامی

شهرداری یاسوج که با بازیهای درخشان خود در لیگ دسته اول و همچنین جام حذفی طی فصلهای گذشته توانست نگاهها را در فوتبال کشور به خود معطوف کند، در آستانه فصل 93- 92 لیگ دسته اول فوتبال کشور با بحران بودن یا نبودن مواجه است.

در حالیکه تیم فوتبال شهرداری یاسوج خود را برای فصل جدید رقابتهای لیگ دسته یک فوتبال کشور آماده می کند، چهارتن از اعضای شورای شهر یاسوج رای به انحلال این تیم داده اند.

800

این چهار تن که اغلب از اعضای شکست خورده شورای شهر در انتخابات اخیر بوده اند، اینک به دلیل آنچه بدهی های شهرداری یاسوج عنوان می کنند قصد فروش امتیاز این تیم را دارند.

این در حالی است که برخی از استانهای کشور برای داشتن تیمی در لیگهای دسته اول و برتر کشور دست به دامن مصوبات هیئت دولت می شوند و یا با پولهای کلان اقدام به خرید امتیاز دیگر تیمها می کنند، اما تیم فوتبال شهرداری یاسوج بر اساس یک الگوی صحیح مدیریتی توانست خود را به عنوان یک پدیده در فوتبال کشور مطرح و نام این استان گمنام و شهر یاسوج را بر سر زبانها جاری کند.

این تیم باحمایت “محمد بهرامی” شهردار سابق یاسوج در سال 87 کار خود را در لیگ دسته دوم آغاز کرد و در فصل دوم حضورش در این رقابتها توانست به لیگ دسته اول فوتبال کشور صعود کند.

تیم فوتبال شهرداری یاسوج در لیگ دسته اول فوتبال کشور بارها در آستانه صعود به لیگ برتر قرار گرفت و اما هربار با بدشانسی نتوانست قدم به لیگ برتر نهد.

این تیم همچنین با بازیهای درخشانش در جام حذفی کشور عنوان “غول کش” را به خود اختصاص داده به طوریکه در سالهای گذشته توانسته است تیمهای ذوب آهن اصفهان، مس کرمان، تراکتورسازی تبریز، فولاد اهواز و … را با شکست مواجه کرد.

پشت تیم شهرداری خالی از حمایت مسئولین

با وجود این تیم فوتبال شهرداری یاسوج یکی از پرطرفدارترین تیم های لیگ دسته یک لقب گرفت به طوری که در تمام بازیهای خود سکوهای ورزشگاه قدیمی این شهر را مملو از جمعیت می دید و شاید همین حمایتهای بی دریغ جوانان یاسوجی بود که بازیکنان و مسئولین این تیم را برای ادامه کار به رغم همه مشکلات امیدوار نگه می داشت و همین طرفداران پرشور است که به گفته “جواد زرینچه” عامل اصلی پذیرفتن هدایت تیم شهرداری یاسوج از سوی او بوده است.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری یاسوج در مراسم معارفه خود گفته بود: هیچ تیمی در کشور هوادارانی همچون تیم شهرداری ندارد و این مهمترین مزیت تیم شهرداری یاسوج است. این تیم پتانسیل بالایی در زمینه تماشاگران دارد و می‌تواند در این خصوص جزء شش تیم برتر ایران باشد.

با این حال این تیم به همان اندازه که پشتش به حمایت طرفدارانش گرم است، همیشه پشتش خالی از حمایت مسئولین ارشد استانی و اینک برخی اعضای شورای شهر بوده است.

یک عضو شورای شهر یاسوج می گوید: متاسفانه بنا بدلایل مختلف، شهرداری یاسوج دچار مشکلات متعدد اقتصادی و ناتوان در پرداخت مطالبات داخلی و خارجی شده است.

زریر شجاعی خو مهمترین دلیل فروش امتیاز تیم فوتبال شهرداری یاسوج را بدهی های شهرداری این شهر عنوان می کند و می افزاید: رفتگران و کارکنان فضای سبز 9 ماه است حقوق خود را دریافت نکرده اند و شرکت های داخلی هم مانند سد معبر، نقلیه و بقیه واحدها از آبانماه گذشته حقوق و مطالبات شان پرداخت نشده است.

وی ادامه می دهد: با فروش امتیاز تیم فوتبال شهرداری این شهر، شهرداری می تواند بدهی های کنونی خود را پرداخت کند و معنایی هم ندارد کارگران بیچاره با خانواده هایشان شبانه محتاج نان باشند و عده ای در این تیم رانت خواری کنند. این رانت خواری یکی دیگر از دلایل فروش امتیاز تیم فوتبال شهرداری است.

انحلال تیم کارشناسی نیست/ شهرداری مخالف است

شهردار یاسوج و مدیرعامل باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری یاسوج در این خصوص گفت: انحلال تیم تصمیم درستی نیست و شهرداری یاسوج با این تصمیم مخالف است.

قباد نگین تاجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این تصمیم شورای شهر به هچ وجه کارشناسی نیست و جوانب اجتماعی کار دیده نشده است.

وی بیان کرد: این تصمیم باید ابتدا در کمیسیون فرهنگی شورای شهر مطرح می شد و مورد بررسی و کارشناسی قرار می گرفت و سپس به رای گذاشته می شد.

نگین تاجی با بیان اینکه قراردادهای بازیکنان بسته شده است، اظهار داشت: هزینه بازیکنان خود به خود به دوش شهرداری است و این بازیکنان اگر بازی هم نکنند باشگاه مکلف به پرداخت تعهدات خود در قبال آنهاست.

وی بیان داشت: اگر شورا چنین تصمیمی داشت باید در فصل قبل و یا حداقل پایان فصل اعلام می کرد نه اکنون که تیم در آستانه فصل جدید است.

نگین تاجی عنوان کرد: اگر بنگاه اقتصادی در شهر یاسوج بخواهد تیم را بخرد و یا با شهرداری شریک شود، حرفی نداریم اما انحلال تیم به هیچ وجه درست نیست آن هم پس از این سالها که تلاشهای زیای برای تیم شده و در کشور صاحب جایگاه شده است.

حقوق کارگران پرداخت شده است/ معوقات متعلق به امروز و دیروز نیست

شهردار یاسوج در خصوص این گفته برخی اعضای شورای شهر مبنی بر بدهی های شهرداری و عدم پرداخت حقوق کارگران گفت: در سال 90 و 91 کلیه حقوق کارگران شهرداری پرداخت شده و امسال هم حقوق ماههای فروردین، اردیبهشت و خرداد خود را دریافت کرده اند.

وی بدهی های شهرداری را مربوط به گذشته دانست و افزود: معوقه کارگران از سال 74 بوده و مسئله امروز و دیروز نیست.

نگین تاجی از کاهش 600میلیون تومانی هزینه های تیم فوتبال شهرداری درفصل گذشته خبرداد و گفت: امسال نیز با فراهم کردن برخی امکانات، هزینه های تیم بسیار کاهش می یابد.

وی افزود: همچنین تعداد بازیکنان امید تیم از پنج بازیکن در سال گذشته به 9 بازیکن افزایش یافته که این هم در کاهش هزینه ها بی تاثیر نیست.

نگین تاجی یکی از وظایف شهرداری را کار فرهنگی دانست و بیان داشت: سرمایه گذاری تنها جمع کردن ملک و مادیات نیست بلکه ایجاد شور و نشاط در میان جوانان خود بزرگترین سرمایه گذاری برای جامعه است.

شهردار یاسوج تصریح کرد: تیم شهرداری معلق به مردم است و آنها باید در خصوص بودن و یانبودن این تیم تصمیم بگیرند.

از گرفتن عکس یادگاری تا دستور به انحلال تیم

تصمیم برخی از اعضای کنونی شورای شهر یاسوج به فروش این تیم در حالی صورت می گیرد که آنان طی سالهای گذشته بارها خود را به موفقیتها و پیروزی های این تیم سنجاق زده اند.

به گزارش خبرنگارمهر، حتی گاهی در جلسات شورای شهر برخی اعضا تیم را ارنج می کردند و از تحمیل بازیکن به تیم نیز ابایی نداشتند تا جایی که “عباس چمنیان” سرمربی اسبق این تیم در آن روزها، عطای سرمربیگری را به لقایش بخشید و استعفا داد، اما اکنون و یک ماه مانده به پایان کار شورای سوم، حکم به انحلال این تیم داده اند.

با این حال این تصمیم اعضای شورای شهر، موجب برآشفتن هواداران این تیم یاسوجی شده و آنان می گویند به هیچ وجه اجازه چنین کاری را نخواهند داد.

سینما را از ما گرفتند حالا می خواهند تیم را هم بگیرند

نصیر جعفری یکی از طرفداران پر و پا قرص این تیم می گوید: تنها دل خوشی ما جوانان به این تیم است و انحلال این تیم ضربه بزرگی به جوانان این استان خواهد بود.

وی می افزاید: عجیب است که چرا اعضای شورای شهر قبل از انتخابات این حرفها را نمی زدند و اکنون که انتخابات تمام شده به این فکر افتاده اند.

علی حسینی یکی دیگر از طرفداران این تیم یاسوجی نیز ضمن ابراز تاسف برای مسئولین این استان می گوید: برخی مسئولین هیچ هنری ندارند و اصلا فکر نمی کنند که نتیجه کارشان چیست.

وی می افزاید: سینمای شهر را که خراب کردند، هیچ امکانات تفریحی هم برای جوانان ایجاد نکرده اند و اکنون می خواهند تنها دلخوشی این جوانان را هم از آنان بگیرند.

وی بیان کرد: عمر این شورای شهر تمام است و بهتر است که خاطره خوبی از خود بجا بگذارند.

نگرانی برای کارگران یا انتقام از شهروندان؟

جوان دیگری از طرفداران تیم فوتبال شهرداری یاسوج نیز می گوید: اینکه برخی از اعضای شکست خورده شورای شهر در انتخابات اخیر این تصمیم را می گیرند اینگونه القا می شود که آنها قصد انتقام گرفتن از شهروندان دارند نه در فکر شهر هستند زیرا در ماههای گذشته چرا حرفی از این مسائل نبود و حتی در تبلیغات انتخاباتی خود این حرفها را نمی زدند و دفاع از حقوق کارگران نمی کردند.

رسول رحیمی می افزاید: بهتر است اعضای شورای شهر اسیر احساسات نشوند و منطقی مشکلات کنونی شهر را برطرف کنند.

اما در حالی که در سایر کشورهای جهان و حتی شهرهای کشور دولت هزینه های فراوانی برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و امید و پویایی در جامعه می کند، اینگار شهر یاسوج باید در این زمینه هم از دیگران عقب بماند.

بدون شک تیم فوتبال شهرداری می تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد شور و نشاط اجتماعی و امید در استانی داشته باشد که جوانترین استان کشور محسوب می شود.

با این حال تابستان یاسوج بدون کمترین امکانات تفریحی و سرگرمی آغاز شده و جوانان یاسوجی همچون سالهای اخیر چشمشان به آغاز بازیهای تنها تیم پایتخت طبیعت ایران است.

جوانانی که نه سینما دارند، نه سرگرمی و نه کمترین امکانات تفریحی و تنها دلخوشیشان بازیهای شهرداری است و امیدی که به صعود این تیم به لیگ برتر بسته اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شهروند هم استانی گفت:

    مسوول محترم سایت استان شما در ایت قبال وظیفه مهمی دارید با جریان سازی خبری جلوی این کار جاهلانه را بگیرید .خب اگر در این تیم رانت خواری وجود داشته جلوش رو بگیرند و افراد خلافکار بیرون بندازند چرا میخوان به استان ضربه بزنند اینموضوع را به رسانه های ملی و بین المللی بکشونید

  • خبرنگار گفت:

    حتی فکر انحلال تیم فوتبال شهرداری جرم و خیانت به مردم استان است این تیم جدای از اهمیت آن برای سرگرمی جوانان ورزش دوست برای معرفی استان مان اهمیت بسزایی دارد این تیم حتی می تواند در ابعاد اقتصادی و فرهنگی به استان مان بخصوص مرکز استان کمک شایانی داشته باشد الان بسیاری از استان ها مثل استان مرکزی حاضر است با مبلغ بسیار کلان یک تیم خریداری کند ان موقع تیمی که ما خود پرورش داده ایم را به راحتی می خواهیم از استان خارج کنیم . در واقع این تیم به مانند خاک استان است که دفاع از ان واجب است . نابود باد کسانی که جاهلانه یا شاید هم عامدانه به فکر ضربه به پیشرقت استان هستند . رسانه های استان به خود ایند و نگذارند مثل محوطه طبیعی زیبای شهر یاسوج که توسط نیکزاد استاندار قبلی با خاک یکسان شد و کسی دم برنیاورد ، تیم فوتبال استان را به یغما ببرند و ضربه ای دیگر به خاطر نادانی و جهالت و شاید هم عامدانه به استان و مرکز استان وارد کنند و رسانه های وظیفه بسیار حساتسی به عهده دارند.سکون فعالان رسانهای و دیگر اقشار مردم در اینمورد خیانت به استان است

پربازديد