تاریخ درج خبر : 1391/07/07
کد خبر : ۳۶۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای جایزه بین المللی رسول صلح در جشنواره ملی شعر زاگرس

سایت استان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از اهدای جایزه بین المللی رسول صلح به منظور معرفی هر چه بهتر و بیشتر زندگی پیامبر اعظم (ص) در جشنواره شعر زاگرس خبر داد.

امین کمالوندی با بیان اینکه پنجمین جشنواره ملی شعر زاگرس همچون سالهای گذشته در اسفندماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: امسال اولین جایزه بین المللی رسول صلح به منظور معرفی و شناخت بهتر سیره حضرت محمد (ص) در این جشنواره اهدا می شود.

وی بهترین راه و روش برای شناساندن بهتر اسلام و حضرت محمد(ص) را زبان هنر دانست و اظهار داشت: این جایزه ویژه به بهترین شعر که معرف برهه و برشی از زندگی پیامبر اعظم (ص) باشد اهدا خواهد شد.

دبیر جشنواره ملی شعر زاگرس بیان داشت: با توجه به برگزاری موفق این جشنواره در پنج دوره گذشته، یکی از برنامه های ما در این خصوص گسترش جشنواره به جهان اسلام با بهره گیری از قابلیت های بومی و فرهنگی است.

وی عنوان کرد: با تلاش و همت همه هنرمندان امسال شاهد حضور مسلمانانی از سراسر دنیا در این جشنواره خواهیم بود.

کمالوندی همچنین از تهیه و انتشار نرم افزار چند رسانه ای “جنگی که بود،جنگی که هست” همزمان با هفته دفاع مقدس در این استان خبر داد و گفت: این نرم افزار چند رسانه ای به همت روابط عمومی اداره کل ارشاد استان تهیه شده که در میان هنرمندان و علاقمندان و همچنین ادارت استان توزیع خواهد شد.

وی بیان داشت: این نرم افزار به بررسی جنگ هشت ساله و دفاع مقدس ایران اسلامی و همچنین معرفی جنگ نرم و راههای مقابله با آن می پردازد.

کمالوندی تاریخ جنگ، 34سال دفاع مقدس، راه آسمان، سرداران، شهیدان زنده، گنجینه و لشکر نقره ای را بخشهای مختلف این نرم افزار عنوان کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه در بخش تاریخ جنگ این نرم افزار، جنگ‌های مهم تاریخ به اضافه‌ داستان جنگ‌های ایران در دوره‌ معاصر یعنی 200 سال قبل تاکنون را روایت می کند، اظهار داشت: جدایی‌طلبی‌ها و آشوب‌ها تا جنگ تحمیلی، بیانات مقام معظم رهبری در خصوص دفاع مقدس، جنگ نرم و خاطرات ایشان، وصیت‌نامه‌های شهدا، آشنایی با سرداران جنگ، جانبازان، عکس‌های به‌یاد‌ماندنی جنگ، نوحه‌ها و سرودها و تکه‌های ضبط ‌شده و به یادگار مانده از مکالمه‌های بی‌سیمی چند تن از سرداران شهید، بخشهای مختلف این نرم افزار را تشکیل می دهد.

منبع:مهر

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد