تاریخ درج خبر : 1393/06/06
کد خبر : ۳۶۷۷۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

حکم اعدام محیط‌بان دنا به قوت خود باقی است

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد انتشار هرگونه خبر درباره اجرای حکم اعدام «اسعد تقی‌زاده» محیط‌بان دنایی را کذب محض دانست و گفت: تاکنون هیچ تغییری در وضعیت پرونده این محیط‌بان که از سال۸۶ در زندان به سر می‌برد، رخ نداده است.

به گزارش سایت استان، عطاء پورشیرزاد با تاکید بر اینکه خانواده مقتول این پرونده تا به امروز رضایت خود را اعلام نکرده‌اند افزود: هنوز تغییری در پرونده محیط‌بان دنا رخ نداده و «اسعد تقی‌زاده» همچنان در حبس به سر می‌برد.

13930319171106435326934

وی در پاسخ به این سوال که آیا وکیلی برای دفاع از این محیط‌بان در حال پیگیری پرونده وی است یا خیر نیز اعلام کرد که اخذ رضایت از شاکیان این پرونده تا به حال با رویکرد تعاملی پیش رفته و اداره‌کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در شش‌ سال گذشته تاکنون کوشیده با تعامل و اقدامات محلی رضایت خانواده مقتول را کسب کند.

به گزارش آنا، «اسعد تقی‌زاده» و «غلامحسین خالدی» دو محیط‌بان محکوم به اعدام منطقه حفاظت شده دنا هستند که در حبس و در انتظار اجرای حکم اعدام هستند. تقی‌زاده در سال 1386 در این منطقه محفوظ و در پی درگیری با پنج شکارچی غیرمجاز به سمت آنها تیراندازی کرد که در نتیجه این تبادل آتش، یکی از شکارچیان کشته شد. خالدی نیز دیگر محیط‌بان دنا است که با شکارچیان غیرمجاز در ارتفاعات چهار هزار و 400 متری این منطقه حفاظت‌ شده در سال 89 درگیر شد که این درگیری منجر به کشته شدن یک شکارچی شد.

منبع: خبرگزاری آنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد