تاریخ درج خبر : 1393/06/07
کد خبر : ۳۶۷۸۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تدابیر ویژه وزیر برای فعال‌سازی فرودگاه بی‌فروغ یاسوج

وزیر مسکن و شهرسازی از تدبیر ویژه برای رفع مشکلات مسکن مهر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش سایت استان، عباس آخوندی عصر پس از بازدید یک روزه از پروژه‌های راه‌سازی و بیمارستان 200 تختخوابی یاسوج در محل دفتر آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در این استان اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد موقعیت ممتازی در کشور دارد و باید این استان ویژه مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: طرح‌های مهم پاتاوه دهدشت، بهبهان گچساران، یاسوج به شیراز و نیز راه‌آهن یاسوج به اقلید می‌تواند راهگشای مشکلات استان و کشور شود.

13920520000540_PhotoA

این وزیر دولت یازدهم ادامه داد: محور استراتژیک پاتاوه به دهدشت که دارای تونل‌ها و پل‌های متعددی است می‌تواند به عنوان یکی از کریدورهای جنوب به مرکز کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد و به همین جهت مطالبات پیمانکاران پروژه را لیست کرده و سعی می‌کنیم با تزریق منابع به آن‌ها تحرک پیمانکاران این طرح را افزایش دهیم.

آخوندی تصریح کرد: سعی خواهیم کرد در بودجه سال‌جاری در سال 94 اعتباراتی برای فعال کردن هر چه بیشتر این پروژه در نظر گرفته و امیدواریم که حداکثر تا سال 96 این پروژه زیر ترافیک رفته و به بهره‌برداری برسد.

وزیر راه‌ و شهرسازی توسعه فرودگاه یاسوج را از ضروریات این استان دانست و گفت: برای قرار گرفتن استان در مسیر رشد و توسعه ناگزیر به توسعه فرودگاه یاسوج هستیم به همین دلیل تطویل باند فرودگاه یاسوج به مناقصه گذاشته خواهد شد و اعتباراتی هم در این زمینه تخصیص خواهیم داد.

وی در خصوص فعال‌سازی فرودگاه یاسوج، خاطرنشان کرد: افزایش پروازهای کهگیلویه و بویراحمد باید در دستور کار قرار گیرد و با برنامه‌ریزی که انجام شده این مهم نیز تحقق خواهد یافت.

آخوندی در خصوص بیمارستان 200 تختخوابی یاسوج گفت: از پایان سال گذشته کارگاه بیمارستان فعال شده که این خود نوید سرعت گرفتن این طرح را می‌دهد.

وزیر دولت یازدهم از اختصاص اعتبار 3.7 میلیارد تومانی به پروژه بیمارستان یاسوج خبر داد و گفت: این اعتبار به صورت 100 درصد تخصیص خواهد یافت تا کارگاه بیمارستان فعال‌تر شود و شاهد به بهره‌برداری رسیدن بیمارستان و خدمات‌دهی آن به مردم استان باشیم.

وی با اشاره به برخی مشکلات فرا روی مسکن مهر استان از پی‌گیری ویژه خود برای رفع این مشکل با فرستادن قائم‌مقام راه و شهرسازی به کهگیلویه و بویراحمد در هفته آینده خبر داد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد