تاریخ درج خبر : 1392/04/22
کد خبر : ۳۶۸۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

یک هم استانی جایزه بین المللی گارفیلد را کسب کرد

سایت استانجایزه گارفیلد ۲۰۱۳ که جایزه بهترین رساله دکتری در حوزه علم سنجی و اطلاع سنجی است؛ به کتابدار پر تلاش و خلاق ایرانی، احسان محمدی اعطا خواهد شد.

321321

انجمن بین المللی علم سنجی و اطلاع سنجی (ای اس اس ای)  هر دو سال یکبار به پاس گرامی داشت نام یوجین گارفیلد، بینانگذار موسسه آی. اس. آی. (ISI) و دانشمندی که شاخص های معروف استنادی را تدوین و بنیاد گذاشت، جایزه ای با عنوان  جایزه گارفیلد به بهترین رساله دکتری در حوزه علم سنجی و اطلاع سنجی اعطا می کند.

جایزه گارفیلد  ۲۰۱۳  در چهاردهمین کنفرانس بین المللی علم سنجی و اطلاع سنجی ISSI (International Society for Scientometrics and Infometrics)  که از ۱۵ تا ۱۹ جولای ۲۰۱۳ در شهر وین برگزار می شود، به کتابدار پر تلاش و خلاق ایرانی و دانشجوی دکتری علوم اطلاعات در دانشگاه ولورهمپتون انگلستان داده خواهد شد.

موضوع رساله دکتری  احسان محمدی،   آلتمتریکس (altmetrics) است. هدف  پژوهش محمدی که به راهنمایی استاد برجسته علم سنجی پروفسور مایک تلوال تحقیق شده، شناسایی و ارزیابی شاخص های جدید برای سنجش تاثیر مقالات علمی فراتر از رویکرد سنتی ( تحلیل استنادی) است. آلتمتریکس شیوه ای نو در مطالعات علم سنجی است. در این شیوه بیشتر از اطلاعات شبکه های اجتماعی علمی استفاده می شود.

وی برای دریافت جایزه و بورس تحصیلی ۳۰۰۰ دلاری از بنیاد گارفیلد به محل برگزاری کنفرانس در دانشگاه وین خواهد رفت.

منبع:لیزنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ketabdar گفت:

    الان دیگه افتخار داره بگی کتابدارم . همین که مردم با واژه علم سنجی هم آشنا می شن خوشحالم . به آقای محمدی که واقعا در کارش جدی و پر تلاش هست تبریک میگم .

  • همسایه گفت:

    به همسایه و همشهری ام احسان محمدی تبریک می گویم که از افتخارات شهر سوق میباشد

پربازديد