تاریخ درج خبر : 1392/04/22
کد خبر : ۳۶۹۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

پرفسور بالتازار وزیر آموزش و پرورش می شود؟!

سایت استان: در راستای اینکه این روزها بازار گمانه زنی در خصوص وزاری احتمالی دولت یازدهم داغ است؛ ما نیز تصمیم گرفتیم کمی گمانه زنی کنیم؛ البته نه در دنیای واقعی و بین انسان ها، بلکه تصور کنیم اگر قرار بود در دنیای کارتون ها وزیری انتخاب شود، چه افرادی برای وزارت های مختلف انتخاب می شدند:

وزیر آموزش و پرورش: پرفسور بالتازار

وی در خانواده ای بامعلومات به دنیا آمده و معدل کلاس های اول و دوم دبستانش 20 بوده است! نامبرده سپس در امتحانات تیزهوشان امتحان داده و به واسطه صفر شدنش، نتوانسته است وارد مدارس تیزهوشان شود، البته این موضوع اصلا و ابدا از ارزش های ایشان کم نمی کند!

وی مدتی به تعویض روغن خودرو مشغول بود که یکهو استعدادهایش شکوفا شد! وی از چهره ماندگار زمان خویش بوده و تا به حال اختراعات زیادی را به اسم خودش و ایضا عمه اش به ثبت رسانده است!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: شلمان

وی از کودکی به خواب علاقه بسیاری داشت؛ بعدها که بزرگتر هم شد همچنان به خواب علاقه بسیار داشت! باز هم که بزرگتر شده باز هم به خواب علاقه بسیار داشت! برخلاف دیگران که ساعت را کوک می کنند تا سر ساعت مشخصی، آنها را بیدار کند؛ وی ساعتش را کوک می کند تا در زمانی معینی زنگ بخورد و او بخوابد!

در طی دوران زندگی اش، سرعت وی را همواره به سرعت اینترنت مثال می زدند؛ در نتیجه به نظر می رسد به همین دلیل بسیار مهم(!) ایشان را به وزارت ارتباطات منصوب کنیم!

وزیر اطلاعات: واتو واتو

وی در خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد! خیلی زود متوجه شد کلا با بقیه فرق می کند! وی توانایی آن را دارد که با سوت زدن چندتا شود و در یک زمان در مکان های مختلفی حضور داشته باشد! همین قدرت پوشش دادن تمام مناطق، وی را به گزینه ای مناسب برای وزرات اطلاعات تبدیل کرده است!

وزیر اقتصادی: ای کیو سان

شایعه هایی مبنی بر اینکه ای کیوسان اصلا مو ندارد و الکی مدعی است که موهایش را با تیغ می زند وجود دارد! دلیل معرفی ایشان به عنوان وزیر اقتصاد این است که مگر وی بتواند با تفکر بسیار، مشکلات اقتصادی ما را حل نماید!

گفتنی است برخی از «اسکروچ» به عنوان گزینه ای مناسب برای وزارت اقتصاد یاد می کردند که به دلیل تمایلات وی به اشرافی‏گری این گزینه اصلا مناسب به نظر نمی رسد!

وزیر جهاد کشاورزی: حنا دختری در مزرعه

به نظر می رسد بهتر است که از چند وزیر زن نیز در کابینه استفاده شود! به همین خاطر یکی از گزینه های شایسته برای وزیر شدن حنا می باشد! وی مدت زمان بسیاری را به کشاورزی پرداخته و همزمان توانسته است دکترای خودش را بگیرد! کلا دختر خوبی است و قصد بیشتر از این ادامه تحصیل دادن هم ندارد!

وزیر بهداشت: دون‏ دون

ایشان در پایین شهر به دنیا آمد. وی درد کشیده است و طعم فقر را به شدت چشیده است! او به دلیل آنکه در محل‏شان بهداشت عمومی وجود نداشت سالک گرفت و صورتش دون‏دون شد! وی درد مردم پایین شهر را می داند و در صورت وزیر بهداشت شدن، عدالت بهداشتی(!) را محقق خواهد کرد!

وزیر دادگستری: میتی کمان

ایشان به همراه باقی دوستانش همواره در راستای بسط عدالت در جامعه تلاش می کرد و بدکاران را به سزای اعمالشان می رساند!

وزیر دفاع: ماسک

وی با کلاهی که بر سر می گذارد شکست ناپذیر می شود و با فناوری پیشرفته ای که دارد می تواند تمام دشمنان را شکست دهد!

وزیر راه و شهرسازی: ژان والژان

هر چند ایشان دارای سوءسابقه است و پیش از این به خاطر دزدیدن نان به 10سال زندان و به خاطر اختلاسی چندمیلیاردی به کشیده شدن لپش(!) محکوم شده بود. اما به دلیل دردآشنا بودنش می تواند گزینه مناسبی برای وزارت راه و شهرسازی باشد!

وی سابقه کمک به مردی را دارد که گاری اش در چاله ای افتاده بود، ژان والژان قول داده است در صورت وزیر شدن تمام چاله و چوله های کشور را پر نماید و راه هایی بسازد که هرگز چاله و چوله نداشته باشند!

وزیر علوم: دکتر ارنست

همین که دکترای ایشان واقعی است دلیل مکفی است برای وزیر شدن ایشان! بین خودمان باشد، در دنیای کارتون ها اکثر آنهایی که مدرک دکترا دارند، مدرک هایشان را خریده اند!

وزیر ارشاد: شیپورچی

ایشان طرفدار جامعه چندصدایی است و همیشه آخرین اخبار را بدون سانسور با شیپورش پخش می کرد! ایشان گزینه مناسبی برای وزارت ارشاد به نظر می رسد!

وزیر کشور: پسرشجاع

به هر حال یک فرد شجاع بایستی تصدی وزارت کشور را برعهده گیرد!

وزیر ورزش: سوباساو زارا

وی هم فوتبالی است و هم عکس با شورت ورزشی دارد!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد