تاریخ درج خبر : 1393/06/08
کد خبر : ۳۶۹۸۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بزرگداشت بزرگان حداقل امکان و وظیفه ی بازماندگان است

سایت استان: حسن حسینی موردراز

بزرگان حقیقی را شناختن و به رتبه ی واقعی با منظور داشتن همه ی ابعاد انسانی و امکانات زمان ، ارج نهادن عین عدالت و رهنمودی برای جامعه ی فردا است اما اگر خدای ناکرده کوچکی را بزرگ و بزرگی را حقیر یا نادیده بگیریم نه بر او ، که بر جامعه ی امروز و فردا ظلم ماندگار و غیر قابل جبران روا داشته ایم .

آنچه مسلم و غیر قابل انکار است خدمات کم نظیر آقای محمد بهمن بیگی در بنای مهمترین و موثرترین نهاد اجتماعی ، یعنی آموزش و پرورش است .
اگر منصفانه و عالمانه ، خادمان حقیقی در این نهاد را در جامعه ی عشایری ایران ، بررسی کنیم مطمئنا نام آقای محمد بهمن بیگی نه فقط برترین ، که بی نظیر است .
لذا از بهره مندان زحمات چنین نوادری انتظار میرود که با تبعیت از این پند که ، کسی که حق شناسی از مخلوق ندارد حق شناس خالق هم نیست ، به هر طریق که بتوانند سپاس لازم را به جای آورند .
از طریق سایت استان کهگیلویه و بویراحمد مطلع شدم که مسئولین دانشگاه یاسوج با شناخت حق، حقیقت را ستوده اند و کتابخانه ی مرکزی دانشگاه یاسوج را به نام مرد علم و عمل ، آقای محمد بهمن بیگی مزین نموده اند.

IMG_0421

با سپاس از این حق شناسی صمیمانه دست مریزاد میگویم و به حق که با شناخت حقِ معلمی چون بهمن بیگی ، معلمی خود را نیز به اثبات رسانده اید از همه ی موثرین در این اقدام به حق بخصوص از آقای رمضانی ریاست محترم دانشگاه یاسوج سپاسگزاریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد