تاریخ درج خبر : 1393/06/08
کد خبر : ۳۶۹۸۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نگاه مردم استان به تئاتر تغییر کرده است

برگزیده اول بازیگری تئاتر استانی فجر گفت: نگاه مردم استان به تئاتر تغییر کرده است و تئاتر در بین مردم جای خود را باز کرده است.

به گزارش سایت استان، مهرداد علیپور در حاشیه اختتامیه جشنواره تئاتر استانی در پاسخ به سوال خبرنگار سایت استان مبنی بر سختی های کار تئاتر در استان گفت: بازیگری غیر از سختی هایی که در ذات خود دارد در جامعه نیز سختی هایی را به همراه دارد و خوشبختانه به لحاظ سخت افزاری با توجه به وجود سالن تئاتر شهر در استان و با توجه به امکاناتی حداقلی که هست، تئاتر در بین مردم استان جا افتاده البته نه به شکل آرمانی که حتی این موضوع در کشور هم هنوز اتفاق نیافتاده اما مردم استان این هنر را پذیرفته اند و خانواده هایی هستند که از ما می خواهند که به بچه هاشون بازیگری یاد بدهیم.IMAG0417-1024x613

علیپور ادامه داد: کسی که از سال 80 به صورت هفتگی به اهواز رفته و در کلاس های بازیگری شرکت می کرد و وقتی فهمید در شهر خودش این کلاسها وجود داره به این کلاسها آمده و الان شاهد هستیم که به صورت مستقل یه کار به جشنواره ارائه می دهد و علیرغم بی سواد بودن، عروسش را توی خونه وادار میکنه براش دیالوگ بخونه و اون حفظ کنه و این به خاطر عشق و علاقه به تئاتر و نشان دهنده پذیرفتن هنر نمایش از سوی مردم است.

وی امکانات سخت افزاری تئاتر در استان را به کودک نوپایی تشبیه می کند و می گوید: این امکانات قابل قیاس با کارهای اجرا شده نیست و حتی می توان گفت تئاتر استان جلوتر از تئاتر کشور است هرچند امکانات سخت افزاری وجود دارد اما جوابگو نیست و باید بیشتر و بیشتر شود.

بازیگر و کارگردان تئاتر هم استانی در خصوص کمبود اجراهای عمومی در استان گفت: برای فرهنگسازی باید یک موضوع را در اختیار داشته باشیم. وقتی توی جامعه امروزی به ناتوی فرهنگی و تهاجم فرهنگی اشاره می شود به دلیل آن است که امکانات نرم افزاری و سخت افزاری این موضوع در جامعه زیاد بوده و در اختیار افراد جامعه قرار می گیرند که کم کم به یک فرهنگ تبدیل می شوند. شما وقتی تئاتر کار می کنید و در سطح بالایی هم هست و مردم شهر و کشورت نمی توانند اثرهنری شما را ببینند تبدیل به فرهنگ نمی شود و در دراز مدت جامعه از این موضوع ضربه می خورد.

علیپور در پایان گفت: علاج مقابله با تهاجم فرهنگی توسعه و گسترش زیرساختهای هنری در جامعه است.

گفتنی است علیپور در بیست و ششمین دوره جشنواره تئاتر استانی فجر توانست جایزه اول بازیگری مرد را  کسب کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دوست گفت:

  چرا اینقدر تو عکس سیاه دراومدی؟ عکس بهتر نداشتی آقا مهرداد؟

 • ناشناس گفت:

  مهرداد چرا دیگه نمی آیی صدا و سیما برامون بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • شب جنون گفت:

  درضمن خاهشا جواب بدین که خودم فک نکنم نظرگذاشتنم توسایت عصردنا واقعا ول معطلیه ههههههه

 • شب جنون گفت:

  باسلام……امیدوارم این اصل که هنر یعنی تجلی روح نه مقر کسب درامد هم بین مردم جابیفته.تاوقتی من خسته ازصحنه ی تیاتر میام همسرم بهم نگه ول معطل ههههههههه

پربازديد