تاریخ درج خبر : 1393/06/08
کد خبر : ۳۷۱۱۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

عذرخواهی از روزنامه‌ابتکار به دلیل انتشار سرمقاله‌ای که منبع نداشت

دیروز نوشته‌ای به قلم جواد حیدریان با عنوان “یک کلوخ به خود یک سنگ به دیگران” از صفحه شخصی این نویسنده دریافت و در سایت استان منتشر شد که بعد متوجه شدیم این مطلب به عنوان سرمقاله در روزنامه ابتکار نیز منتشر شده بود.
سایت استان همواره خود را متعهد به اصول رسانه‌ای و احترام به قانون حق نشر می‌داند و تلاش می‌کند در تمام محتوا آن را رعایت کند.
این سایت طی دو سال اخیر 116 مقاله از نویسندگان هم‌استانی در روزنامه ابتکار را برای مخاطبان کهگیلویه و بویراحمد با ذکر منبع – روزنامه ابتکار – بازنشر کرد اما در یک مطلب اخیر که از طریق صفحه شخصی نویسنده دریافت شده بود به اشتباه منبع ذکر نشد.
سایت استان چند ساعت بعد از انتشار مطلب مذکور متوجه اشتباه خود شد و سریع آن را اصلاح کرد که با انتشار این یادداشت عذرخواهی مجموعه سایت استان از روزنامه ابتکار را اعلام می‌داریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • خبرنگار گفت:

  به هر حال به نظر اینجانب و به عنوان یک خبرنگار، اقدام مدیریت محترم سایت استان ارزنده بود چون حسن نظر داشته است هم به نویسنده هم موضوع مطلب. بنابراین جوابیه محتوای چواب اقای حیدریان نشان می دهد که ایشان در حق سایت بی انصافی کرده است…..

 • جواد حیدریان گفت:

  حقیقتا من الان این عذر خواهی را می بینم که البته شفاهی خودم به دوستان خوبم در سایت استان گلایه مدیران روزنامه را منتقل کردم و همیشه بر ذکر منبع به عنوان یک اصل حرفه ای تاکید داشته ام اما برایم عجیب است که در این توضیح نوشته شده “جواد حیدریان” از طریق صفحه شخصی اش این مطلب را برای ما ارسال کرده که این نوشته دور از حقیقت است و من اصلا چنین امکانی برای ارسال مطلب برای دوستان نداشتم. اگرچه با ذکر منبع حتما مانعی نمی بینم منتشر شود. اما اینکه چرا دوستان عزیزم اینطور نوشته اند و انگار من چنین خواسته ام که مطلبم در دو رسانه و با اختیار خودم منتشر شود دور از انصاف است. من یازده سال سابقه فعالیت حرفه ای در رسانه های سراسری کشور را دارم و تا کنون چنین نکرده ام. البته من می بخشم این اشتباه را اما امیدوارم این ماجرا تکرار نشود.

  • مدیر سایت گفت:

   در متن نوشتیم که “از طریق صفحه شخصی نویسنده دریافت شده بود”
   جایی ذکر نشده که مطلب را نویسنده برای سایت فرستاد.

 • فرارو سلام، اتهام سنگینی زدی فدات شم، آن هم در مقیاس وسیعععععع

 • فرارو گفت:

  این همه دزدی در فضای مجازی صورت می گیرد اینم روش/در ضمن سایت های استان همیشه بدون ذکر منبع خبر می زنن

 • برای شفافیت، اگر قدری توضیح بیشتر بدهید ممنون میشم. اگر شما از صفحه شخصی یک فرد مطلبی را بردارید و نام آن نویسنده را هم ذکر کنید، آیا لزومی به ذکر نام روزنامه ای که آن مطلب را منتشر کرده هم هست؟ مثلن مطلبی از من در روزنامه سیاست روز منتشر بشود و شما از وبلاگ خودم بردارید، چه لرزومی دارد نام روزنامه سیاست روز را هم بنویسید؟ به خصوص که بعضی اوقات مطالب ما به روزنامه ها می رود و خود ما یک هفته بعد متوجه میشویم/

  • محمد ذکاوت / مدیرمسوول گفت:

   با سلام
   اگر فردی برای رسانه و یا روزنامه کار می‌کند و مطلبی را که برای آنها نوشته است در صفحه شخصی خود درج کند چون از آن رسانه یا مطبوعه حقوق می‌گیرد و به نوعی کارمند آنها است پس اثر او به لحاظ مادی و معنوی متعلق به آن رسانه محسوب می‌شود. حتی اگر هم از آن رسانه حقوق نمی‌گیرد ولی مطلب را برای آنها به صورت اختصاصی نوشته باشد.
   در اینجا چون آقای حیدریان یادداشت خود را برای ابتکار نوشه است پس باید نام ابتکار ذکر شود.
   در غیر این صورت می‌توان فقط به نام نویسنده اکتفا کرد.

 • همکار ابتکار گفت:

  رفتار بسیار پسندیده سایت استان جای تقدیر دارد

 • وكيلي گفت:

  باسلام وعرض ارادت خدمت همکاران ودوستان عزیزم درسایت استان بااینکه خطای سهوی شما درمقیاس خطاهای مدعیان بسیارناچیز میباشد ولی شجاعتتان درعذرخواهی دلیل دیگری براخلاق مداریتان میباشد بی شک همین ظرافتهای اخلاقی نشان حرفه ای گری وعامل مراجعه نخبگان میباشدموفق ومؤیدباشید

پربازديد