تاریخ درج خبر : 1391/07/08
کد خبر : ۳۷۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

تئاتر استان صحنه حرمت شکنی هنرمندان شده است

 بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کهگیلویه و بویراحمد در حالی تا چند روز آینده آغاز به کار خواهد کرد که امروز گروه‌های راه یافته به مرحله پایانی این جشنواره مشخص شدند.

طبق شنیده ها سه گروه از یاسوج، دو گروه از گچساران و یک گروه از دهدشت پس از عبور از مرحله بازبینی و آن هم توسط داورانی که متشکل از چند هنرمند و البته کارمند اداره فرهنگ و ارشاد استان (واقع در یاسوج) هستند به این مرحله راه یافته‌اند.

اما و اگرهای همیشگی درخصوص تئاتر و جشنواره‌ها همواره وجود داشته اما در بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استانی گویی این موضوع از همین ابتدای کار قوت گرفته و برخی از هنرمندان تئاتر اعتراضات خود را از همین ساعات اولیه بروز داده‌اند.

یکی از این هنرمندان که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با خبرنگار ما ضمن ابراز تاسف از برخوردهای بوجود آمده در تئاتر استان، گفت: ما امسال شاهد آن هستیم که حرمت شکنی در تئاتر استان بیش از هر سال بوده که احتمال این حرمت شکنی ها در مرحله پایانی این جشنواره نیز دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به هنرمندان مستعد و البته مقام‌آوری که اکنون به لطف بی‌میلی‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خانه نشین شده‌اند، افزود: متأسفانه در جشنواره امسال شاهد آن بودیم که چندین کارگردان برجسته تئاتر استان هیچ اثری به این جشنواره معرفی نکردند و ترجیح دادند که حرمتشان را بیشتر از این بازیچه قرار ندهند.

این هنرمند با اشاره به سبقه تاریخی و هنری هنرمندان تئاتر در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: برخی از گروه هایی که برای این جشنواره اثر ارسال کرده بودند در مرحله بازبینی درحالی از لیست پایانی جا ماندند که حتی در بعضی موارد اصلا معلوم نشد که دلیل عدم راهیابی آن ها چه بوده است!

وی با بیان اینکه از هم اکنون چهره ها و گروه های برتر این جشنواره مشخص شده است، گفت: به دلیل لابی گری‌ها، نشست و برخواست ها و خوش و بش های هنرمندان و مسئولان برگزاری از الان معلوم است که کیفیت در این جشنواره جایگاهی ندارد.

این هنرمند تئاتر استان با انتقاد از اینکه حرمت ها در تئاتر استان در حال نابودی است، اذعان داشت: در جشنواره یکی انتخاب می‌شود و یکی انتخاب نمی‌شود اما موضوع این است که آن یکی که انتخاب می شود بر طبق چه معیارهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد؟

وی با بیان اینکه تئاتر ما با لابی‌گری و رفیق بازی به جایی نمی‌رسد، ابراز داشت: هنرمندان و گروه‌های تئاتر استان در کنار رقابت باید رفاقت هم داشته باشند که متأسفانه در اوضاع کنونی به دلیل نادیده گرفتن تلاشها و ارزشهای کسانی که برای تئاتر این استان خون دل خورده‌اند و عده‌ای تازه از راه رسیده جای آن‌ها را گرفته‌اند؛ نباید انتظار پیشرفتی در تئاتر این استان داشته باشیم.

حال با توجه به صحبت های این هنرمند که بیش از نیمی از عمر خود را وقف تئاتر کرده است باید دید که بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کهگیلویه و بویراحمد با توجه به تاکید مسئولان برگزاری به محوریت کیفیت؛ آیا دستخوش لابی‌گری خواهد شد و یا اینکه در فضایی آرام و بدون از هرگونه ناداوری به کار خود پایان خواهد داد؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد