تاریخ درج خبر : 1391/07/08
کد خبر : ۳۷۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آیا قرار است تغییری در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رخ دهد؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در  نشست کارگروه گردشگری استان که هفته گذشته برگزار شد با انتقاد شدید از عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت، گفت: این سازمان از نظر من وجود خارجی در بازار ندارد و بازار را رها کرده است و گرانی در این استان بیداد می‌کند.

صابری تاکید کرد: اگر تا ظرف یک هفته سازمان صنعت، معدن و تجارت وارد نشد و نظمی به این اوضاع ندهد باید سازمان تعزیرات وارد شود و قبل از بقالی سر کوچه، یقه همین بازرگانی را بگیرد که چرا بی‌حال است و بازار را رها کرده است در این استان صنعت وضع مشخصی دارد و همه از وضعیت تجارت کهگیلویه و بویراحمد را می‌بیند لذا این سازمان تکانی بخورد و خودی نشان دهد.

صابری با بیان اینکه مردم از ما مسئولان معجزه نمی‌خواهند بلکه از ما اعمال قانون و رعایت آن را می‌خواهند تصریح کرد: آقایان بی‌حال هستند و حتی ستاد تنظیم بازار را هم تشکیل نمی‌دهند که به حال مردم فکری شود زیرا بخش زیادی از گرانی‌ها علت استانی و درونی دارد.

وی به عنوان مثال به گرانی آرد در کشور اشاره کرد و گفت: در حالی که آرد در کشور ۲۱٫۵ درصد گران شده ولی اینجا اعلام می‌شود که ۲۹ درصد گران شده است. گرانی بیداد می‌کند و من همه این‌ها را از نزدیک در این فرصت ۲۱ روزه که به این استان آمدم با چشم خودم دیدم و نیازی به شنیدن گزارش در این‌باره ندارم.

استاندار با بیان اینکه صنعت و معدن حتی در برگزاری ستاد تنظیم بازار منتظر دیگران می‌نشیند، خطاب به حیدرپور، مدیرکل این سازمان افزود: مگر منتظر چه هستید که وارد عمل نمی‌شوید. گرانی نان خیر و برکت را از زندگی‌ها می‌گیرد آن هم نانی که کیفیت بسیار پایینی دارد.

 محمدحسین حیدرپور در این نشست با دفاع از عملکرد خود و همکارانش برخواست و گفت: قبول دارم که کیفیت نان در استان پایین است ولی  آرد ۲۹ درصد گران شده و قیمت نان ۲۲ درصد و این به استان مربوط نمی‌شود، که استاندار در پاسخ وی می‌گوید آرد ۲۱ درصد گران شده نه ۲۹ درصد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد یکی دیگر از علل گرانی را وارد شدن ۹۵ درصد کالاها از بیرون این استان دانست و افزود: قیمت روی این اجناس درج شده و ربطی به قیمت‌گذاری در درون استان ندارد.( استاندار حرف ایشان را قطع‌می کند و می‌گوید: نرخ‌گذاری شما از اول اشتباه بوده و گران‌).

استاندار کهگیلویه و بویراحمد  تاکید کرد: حرف را به درازا نکشید، نان گران است و هیچ توجیهی ندارد و اگر می‌خواهید به حرف من برسید، افراد ناشناس را به صف نانوایی‌ها بفرستید تا اوضاع دستتان بیاید.

صابری در پاسخ به این اظهارنظر حیدرپور که گفته است کیفیت پایین نان را می‌پذیرم، گفت: اگر می‌پذیری اصلاح کن و اگر نه خودت را اصلاح کن.

وی خطاب به مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت که بیشتر مردم آن‌ها را به نام بازرگانی می‌شناسند، ابراز داشت: حرف زدن و گزارش دادن بس است باید عمل کنید، این مردم از ما معجزه و کار شاق نمی‌خواهند از ما می‌خواهند قانون را عمل کنیم.

بعد از سخنان تند و انتقادات شدید استاندار از وضعیت گرانی در بازار و کیفیت‌نان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت به سخنان استاندار واکنش  نشان داد و  بعد از یک بحث تقریباً طولانی گفت:  توان من همین است و انصافا کارکنانم در این سازمان در حال تلاش و زحمت هستند و استاندار در پاسخ  حیدرپور گفت: اگر نمی‌توانی این وضعیت را سامان‌ بدهی ما دست به کار می‌شویم.

بعد از این نشست مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به تکاپو افتاده تا بتوانند حداقل فکری برای وضعیت آشفته و افسارگسخته بازار شهرهای استان به خصوص یاسوج بکنند. حال نزدیک به نصفی از مهلت یک هفته‌ای استاندار استان باقی مانده است و باید منتظر ماند ودید که تغییر و تحولی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رخ می‌دهد یا …؟

گفتنی است یکی از حوزه‌های مدیریتی که غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در تلاش برای ایجاد تغییر در آن و انتصاب فرد مورد نظر خود بوده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد