تاریخ درج خبر : 1391/07/08
کد خبر : ۳۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

استان مستعد ایجاد دانشگاه هنر است

فرود عباسی طراح و گرافیست، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ظرفیت‌ها و نیروی تحصیلکرده‌ای که در حوزه هنر دارد، مستعد ایجاد دانشگاه هنر است.

به گزارش‌سایت استان، وی که در نشست هم‌اندیشی جوانان و نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد سخن می‌گفت، افزود: هم اکنون در استان نیروهای تحصیلکرده‌ای در رشته‌های مختلف هنر حضور دارند که تحصیلات آنها عمدتاً فوق‌لیسانس و بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه تأسیس دانشگاه هنر در استان واقعاً عقیم مانده است، اظهار داشت: امیداوریم با همکاری مسئولان مشکلات و موانع اعتباری برای ایجاد این دانشگاه برطرف شود.

عباسی تصریح کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو رشته گرافیک و مستند‌سازی به صورت پودمانی و علمی‌و کاربردی زمینه‌ای را برای تحصیل و تدریس هنرمندان فراهم کرده است ولی کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه رشته‌ای مثل عکاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد به یک قطب تبدیل‌ شده است، گفت: هنرمندان این استان در زمینه تجسمی نیز حرفها برای گفتن دارند که آثار آنها گویای این ادعا است.

این طراح و گرافیست اذعان داشت: مسئولان می‌توانند با ایجاد دانشگاه هنر در استان زمینه شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای این خطه از کشور را فراهم کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد