تاریخ درج خبر : 1393/06/10
کد خبر : ۳۷۴۵۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

«داعش و سازمانهای اطلاعاتی»

سایت استان: مجید خرمی

حکومت اسلامی داعش! که این روزها مهمترین تیتر خبر روزنامه های دنیا است ، قطعا مهمترین برنامه سازمانهای اطلاعاتی رانیز به خود اختصاص میدهد. موضوعاتی چون دامنه قدرت داعش، محدوده ، روش و نحوه برخورد با سازمان داعش، چگونگی هدایت و سازماندهی عناصر داعش، تاثیر داعش در مناطق تحت حاکمیت ، قدرت دوام و پایداری و دهها مورد مشابه . هرکدام از سازمانهای اطلاعاتی دنیا و رهبران کشورها، قسمتی از برنامه های خود را بر روی این پروژه دست ساخت وزارت اطلاعات آمریکا و اسرائیل زوم می کنند.این گروها به چند دسته تقسیم می شوند.

1- گروههای حامی و سازمانهایی که در تولید ،توسعه و پرورش عناصر حیاتی این گروه تروریستی دخالت داشته اند . این کشورها بنا به اهدافی که دارند دست به تربیت عناصر داعش زده و زمینه هایی مانند ؛ تفرقه افکنی، ایجاد وحشت در کشورهای اسلامی ، نسل کشی ، ساختن چهره ای منفور از اسلام دردنیا ، مقابله با گسترش و قدرت یافتن شیعیان و خصوصا ایران ، طراحی وضعیت خطر در قلب خاورمیانه و دهها مورد دیگر که هرکدام از اینها می تواند دلیل موجهی برای حامیان گروههای تروریستی باشد.

2- کشورهای قربانی شده ؛ این کشورها در حالی که دارای حکومت های موجه و مردم پسندی بوده اند ، ولی به خاطر شرایط و موقعیت ویژه ای که دارند به عنوان زادگاه این گروه تروریستی معرفی شدند. چهره ها ، شخصیت ها واهداف ،مطابق با شرایط منطقه ای انتخاب شده و موقعیت جغرافیایی نیز با توجه به اسرائیل ، اروپا و منافع آمریکا در منطقه پیش بینی و طراحی شده است. موقعیت ایران نیز به گونه ای است که در صورت به وجود آمدن شرایط لازم وافزایش قدرت و ایجاد شرایط ، توان اتصال به محدوده حکومت فتنه تروریست ها را داشته باشد.

3- کشورهای اروپایی که با لبخند های زیرکانه به این آشوب دست ساخته، چشم دوخته اند و با ترحم و دلسوزی ، به فروش تسلیحات و حتی ابزار تیز کردن شمشیرها ! می پردازند و با تولید ابزارآلات مدرن منطبق بر سنت این گروه بی رحم ، شرایط ادامه حیات را برای آنها مهیا می سازند.و تا زمانی که خطری برای کشورهایشان نداشته باشد به راحتی از آنها حمایت می کنند.

4- سایر کشورها ، که مثل همیشه مردمشان تظاهرات می کنند و دولت هایشان نظاره گرند.

حیات این گروه تروریستی که امروزه به بزرگترین شبکه رسمی تروریستی دنیا تبدیل شده است، از دور کنترل می شود.نبض اقتصادی این گروه از حامیان جنوبی خلیج فارس ، برنامه ها و اهداف شان از سیاستمداران اسرائیل ، آمریکا و برخی کشورهای اروپا ،ادامه حیات شان به خاطر مشکلات اقتصادی عراق و سوریه و عدم انسجام رهبران این کشورها در نحوه برخورد با این عناصر ،همه دست به دست هم میدهد تا شرایط کشت و تولید این زالوها به راحتی شکل بگیرد. شاید یکی از ابتدایی ترین اهداف ایجاد این گروه تروریستی و نظامی ، آسیب زدن به منافع و دست آوردهای ایران در خاورمیانه باشد.تضعیف حامیان کمربند استقامت و موقعیت ایران ، کوتاه کردن دست ایران به مدیترانه و غرب آسیا از مهمترین اهداف ایجاد و توسعه این گروه می باشد. شیوه برخورد ایران با این گروه قابل پیش بینی است. تا زمانی که ما در دام سیاست های از پیش تعیین شده این شطرنج قرار نگیریم ، خطری جدی برای ما وجود ندارد.درحال حاضر که آستانه برد خطر داعش تا اروپا رسیده ، بیم آن می رود که سیاست این گروه تروریستی ، به نحوی تغییر کند و خطراتی را متوجه اروپا و یا منافع او سازد . در چنین شرایطی به بهانه همکاری کشورهای منطقه در مهار آتش داعش ، منتظر فرصتی هستند تا برخی کشورهای دیگر از جمله ایران را نیز درگیر این قضیه کنند. ایران سالهاست که هزینه های مقابله با گروههای قاچاق مواد افیونی به ترکیه و اروپا را پرداخت می کند. دهها سال است که فرزندان ایران در شرق و غرب کشور به بهانه مرزداری، توسط این گروههای مسلح شده ازتسلیحات اروپاو آمریکا شهید می شوند و این درحالی است که اروپا هیچ توجهی به این موضوع ندارد و حتی گستاخانه این موضوع را وظیفه ایران می داند. درگیر شدن ایران به طور پراکنده در مرزها، به بهانه مبارزه با اشرار و قاچاقچیان ،جنگ فرسایشی ساده ای است که دهها سال کشور ما را به آن گرفتار کرده است ، در حالی که بیشتر منافع آن برای اروپائیان و ترکیه است و تا حدود زیادی سبب آرامش در این کشورها می شود. اکنون که خطر داعش از مرزهای سوریه و عراق فراتر رفته و بیم آن می رود که کشورهایی جدید با اهداف جدید ،بر این گروه مسلط شوند، اروپائیان به فکر سازماندهی و برنامه تازه ای افتاده اند تا بتوانند با درگیر کردن کشورهای حاشیه منطقه خطر، اهداف خودشان را در درازمدت تامین نمایند. هیچ کدام از این کشورهای قدرتمند،توجهی به قتل عام گسترده مردم در شهرها و روستاهای عراق و سوریه ندارند،برای آنها مهم نیست که استانهای غربی ایران به طور ناخودآگاه درگیر یک جنگ منطقه ای شوند ، برای آنها هیچ چیزی جز تامین منافع ، دریافت سودهای کلان از فروش تسلیحات و ماندگاری قدرت سران فاسد عرب برای تامین منافع شان در منطقه وجود ندارد. و این روند همانند وضعیتی بوده است که درافغانستان ، قزاقستان ،عراق ، طالبان و …. وجود دارد و تداوم خواهد داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بهار گفت:

    عالی است… نکند کشور ما با دامن زدن به این موضع ،با جهت خوشایندی غرب، مشکل ایجاد کند

پربازديد