تاریخ درج خبر : 1391/03/16
کد خبر : ۳۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

” مثل وقتی آفتابی می شدی ” جایزه اول جشن داستان کوتاه متیل یاسوج را از آن خود کرد

مراسم اختتامیه دومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه در یاسوج با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار سایت استان، در این جشنواره داستان کوتاه ” مثل شبی که آفتابی شدی ” اثر رضا اکوانیان از استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه اول، تندیس جشنواره و مبلغ هشت میلیون ریال جایزه نقدی را به خود اختصاص داد. بهدین اروند از استان خوزستان با داستان کوتاه ” شبی که سردم شد ” مقم دوم و تندیس جشنواره و مبلغ هفت میلیون ریال را از آن خود کرد. ” از اعماق زنانه ی یک صدا ” اثر کورش رشنو از استان لرستان نیز مقام سوم،تندیس جشنواره و مبلغ شش میلیون ریال را کسب کرد.

در ادامه به 20 اثر برگزیده دیگر نیز جوایزی اهدا شد.

ماشاالله افسر مدیر اجرایی این جشنواره در مراسم پایانی گفت: تعداد 648 اثر از استانهای فارس،بوشهر،خوزستان،چهارمحال و بختیاری،لرستان و کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که با داوری اولیه آثار، تعداد 65 داستان انتخاب و برای داوران نهایی فرستاده شد. در مرحله نهایی نیز هیئت داوران متشکل از آقایان اسدالله امرایی و حسن بهرامی و خانم شیوا ارسطویی 25 اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب که در میان آنها سه اثر حایز رتبه های اول تا سوم شدند.

افسر همراهی و همکاری اعضای انجمن داستان، کمالوند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و محمدپور معاون ایشان را ستودنی دانست و از آنها نیز تشکر ویژه کرد.

در ادامه برنامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در عصر صنعت و زندگی ماشینی زمان اهمیت زیادی دارد و فرد نمیتواند وقت زیادی برای خواندن رمان صرف کند و برای همین داستان کوتاه میتواند جایگزین مناسبی برای رمان باشد. وی از استعدادهای بکر افراد در استان یاد کرد و افزود: هنرمندان این استان نشان داده اند که هیچ دست کمی از هنرمندان سایر استانها ندارند و در دنیای هنر حرف برای گفتن دارند. کمالوند ادامه داد: این جشنواره قابلیت برگزاری به صورت ملی را دارد و مطمئنم با تلاش انجمن داستان و دیگر دوستان هنرمند و با پیگیری های اداری میتوانیم آن را به صورت ملی برگزار کنیم.

استاندار استان نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود که با قول همکاری جهت برگزاری این جشنواره به صورت ملی، هنرمندان را به وجد آورد.نیکزاد گفت: با پیگیری مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و صحبت با وزیر محترم می توان این جشنواره را به صورت ملی در استان برگزار نمود و این استان آمادگی برگزاری هر گونه جشنواره هنری را به صورت ملی دارا می باشد.

از دیگر برنامه های آیین اختتامیه جشن داستان کوتاه متیل پخش کلیپی از دو تن از نویسندگان پیشکسوت استان آقایان عطا طاهری بویراحمدی و یعقوب غفاری بود که در آن ریشه های واژه متیل را واکاوی می کردند.

مراسم تجلیل از سیمین طاهری بویراحمدی نخستین بانوی نویسنده استان نیز در این مراسم برگزار شد. خانم طاهری نویسنده چندین کتاب داستان کوتاه و فرهنگ عامیانه است که به خاطر یک عمر فعالیت هنری از وی تجلیل شد.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد