تاریخ درج خبر : 1393/06/11
کد خبر : ۳۷۵۲۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

راه اندازی بورس اوراق بهادار در استان توجیه اقتصادی ندارد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: راه اندازی بورس اوراق بهادار در استان باید توسط بخش خصوصی صورت گیرد که به دلیل عدم توجیه اقتصادی از آن استقبالی صورت نمیگیرد.

به گزارش سایت استان، ابراهیم کشاورز در نشست خبری با رسانه های استان بیان داشت: هم اکنون بانک ملت کارگزاری بورس دارد ضمن اینکه می‌توان به صورت اینترنتی هم اقدام به خرید سهام کرد.

IMG_0506

وی در پاسخ به سوال خبرنگار سایت استان در خصوص راه‌اندازی سازمان اموال تملیکی در استان گفت: در سال 89 دفتر نمایندگی این سازمان در استان باز شد و فضای فیزیکی از سوی دارایی در اختیار آنان قرار گرفت.

کشاورز با بیان اینکه اولویت اصلی سازمان اموال تملیکی ارائه خدمت  است نه درآمدزایی افزود: حدود 10 پست در این سازمان معرفی شده که قرار است 10 تا 15 کارشناس از دیگر دستگاهها به این سازمان انتقال داده شوند.

وی ادامه داد: جهت مجوز نهایی راه اندازی این سازمان منتظر اعلام نظر و تایید نهایی معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور هستیم.

IMG_0921
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دولت تدبیر و امید اکنون با اتخاذ تدابیر منطقی و علمی در وضعیت رکود تورمی موفق به کنترل تورم فزآینده از طریق ایجاد ثبات بیشتر در فضای اقتصادی کشور شده است و توانست تا حد قابل ملاحظه ای شرایط را برای پیگیری سیاست های خروج از رکود فراهم کند.

کشاورز به فضای نابسامان اقتصادی در ایران وافزایش سرسام آور نرخ تورم به میزان 47 درصد در سال های 91 و 92 اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه نرخ رشد اقتصادی باید به حدود 8+ می رسید.

وی ابراز داشت: تا قبل از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید نه تنها این رقم تحقق نیافت بلکه نرخ رشد اقتصادی کشور به منفی 8 نیز کاهش پیدا کرده بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد به نرخ رشد اقتصادی 2+ درصد فعلی اشاره کرد و افزود: دولت یازدهم در مدت یک سال فعالیت خود با اقدامی قابل تحسین توانسته است بیش از 14 درصد افزایش نرخ اقتصادی ایجاد کند.

در پایان این نشست از خبرنگاران رسانه های استانی با اهدا لوح، تقدیر شد.

IMG_0960

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد