تاریخ درج خبر : 1393/06/11
کد خبر : ۳۷۵۲۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اختلال در خطوط 110، 118 و 125 دهدشت / نقص در خطوط امدادی مانع امداد‌رسانی می‌شود

سرپرست آتش نشانی دهدشت در پی درج خبری در سایت استان مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در یکی از منازل مسکونی شهر دهدشت و نبودن آتش نشانی، گفت: اگرچه متأسفانه در اثر اختلال در خطوط امدادی شهر دهدشت دیر به محل حادثه اعزام شدیم ولی به محض اطلاع از وقوع آتش‌سوزی تمام نیروهای امدادی و حتی جمع کثیری از پرسنل شهرداری در محل حضور یافته و در زمان کوتاهی آتش مهار شد.

1 (6)
حجت کاظمی در گفتگو با سایت استان، افزود: در روز حادثه خط مرکز ساعتها به دلیل نقص در سیستم مخابراتی به حالت اشغال بود و کسی موفق به تماس با آتش نشانی نشد، اما به محض حضور یکی از همشهریان در ایستگاه آتش نشانی و گزارش این آتش سوزی در مدت زمانی کمتر از 3 دقیقه به محل حادثه رسیدیم و آتش را مهار کردیم.
وی با بیان اینکه مدتی است خطوط امدادی در شهر دهدشت از جمله 110، 118 و 125 دچار اختلال شده است، افزود: به رغم پیگیری این مشکل از طریق شرکت مخابرات و همچنین پیگیری از مرکز استان، این مشکل برطرف نشده است.
وی خاطرنشان کرد: بعد از جریان آتش‌سوزی نیز صدا و سیما را در جریان امر قرار دادیم و از نزدیک با مشکل سیستم و مشغول بودن خطوط امدادی روبرو شدند اگرچه در گزارش پخش شده از مرکز سیمای استان به این مشکل اشاره‌ای نشد.
سرپرست آتش نشانی دهدشت، خاطرنشان کرد: حتی بعد از مهار آتش و مراجعه به ایستگاه آتش نشانی همچنان شبکه مشغول بوده و قادر به برقراری ارتباط نبودیم، لذا از مسئولین شرکت مخابرات این انتظار می‌رود که بالاخره راه حل این مشکل را قبل از خرابی دیگری پیدا کنند.
کاظمی با اشاره به عملکرد واحد آتش‌نشانی در دهدشت، گفت: آتش‌نشانی دهدشت با دو ماشین امدادی کار عملیات رسانی به همشهریان را انجام می‌دهد و نیروهای این مرکز افراد پرانرژی و آموزش دیده‌ای هستند که شبانه روز جان خود را برای امنیت مردم  به خطر می‌اندازند، و انتظار می‌رود مشکل سیستم های مخابراتی را به گردن نیروهای زحمتکش آتش نشانی نگذراند زیرا مردم خود شاهد تلاش شبانه روزی این افراد در عملیات های مختلف هستند.
وی افزود: البته با توجه به آتش سوزیهای پی در پی در منابع طبیعی استان نگرانی مردم قابل درک است، اما باید دانست هرگز با امکانات کم نمی‌توان به جنگ با آتش برخواست و ماشین های موجود تنها برای عملیات های درون شهریست اما مهار آتش در منابع طبیعی نیازمند بالگرد است که باید در هر مرکز مستقر باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد