تاریخ درج خبر : 1393/06/11
کد خبر : ۳۷۵۳۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

انتصاب مدیران با هماهنگی نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گفت: انتصاب مدیران طبق یک رسم 35 ساله با هماهنگی و مشورت نمایندگان صورت می گیرد.

IMG_5361

به گزارش سایت استان، جلیل حسنی در حاشیه مراسم معارفه فرماندار کهگیلویه در پاسخ به سوال خبرنگار سایت استان در خصوص میانجیگری برای ایجاد وحدت بین اصلاح‌طلبان کهگیلویه گفت: وحدت در همه جریانهای سیاسی موضوعی درون تشکیلاتی است و مربوط به خودشان هست و کسانی که مسئولیتهای اجرایی و اداری دارند فقط میتوانند همه را به وحدت و دوستی ترغیب کنند و این که دو طیف در یک جریان چقدر به هم نزدیک میشوند به همت طرفین، پایین آوردن سطح توقعات و سعه صدر و این که تا چه اندازه می توانند همدیگر را تحمل کنند و در راستای برنامه های دراز مدت اصلاح طلبان قدم بردارند بستگی دارد.

وی افزود: حمایت یا دخالت دولتی خیلی نمی تواند موثر باشد هر چند خارج از تشکیلات و سمتهای دولتی می‌توان به عنوان مصلح و اصلاح گر بین دو نفر یا دو تفکر میانجی گری کرد و این هم مسئله ای است که هم در دین توصیه شده و هم در عرف ما امر پسندیده ای است ولی به عنوان نماینده دولت نمیتوان وارد جریانهای سیاسی شد.

حسنی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر هماهنگی با نماینده مردم در مجلس در انتصاب مدیران شهرستانی گفت: سیاست دولت براین است که هماهنگی و تعامل بین نمایندگان مردم در مجلس و دولت ایجاد شود تا تعارضی در ارائه خدمت به مردم به وجود نیاید.اگر هماهنگی بین استاندار و نمایندگان و در مجموع دولتمردان وجود داشته باشد کارایی و خدمت رسانی نیروها به مراتب بیشتر است. در زمینه انتصاب نیروها با نمایندگان مشورت میشود ولی در نهایت تصمیم گیرنده وزارت کشور است. این موضوع روندی است که در طول 35 سال گذشته بوده و هماهنگی غیر از نماینده بلکه با افراد آگاه و مورد وثوق صورت می گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • باسمه تعالی

  رواق منظر چشم من آشیانه توست
  کرم نما و فرودآی که خانه خانه توست

  برادر ارزشمندم جناب آقای جلیل حسنی، معاون محترم سیاسی امنیتی استاندار کهکیلویه و بویراحمد:
  سلام علیکم
  به عنوان یک پیراشکفتی،برخود می بالم که فرزند خلف منطقه با اقتدار،عالی ترین نماینده محترم دولت تدبیروامید را(استاندارمحترم فارس جناب آقای سید محمداحمدی را) به منطقه دعوت فرموده اید ، قطعااین حرکت متعالی جناب عالی را مایه افتخار می دانم وبرای حضرت عالی و دیگر فرزندان این منطقه محروم در هر کجای این مملکت که باشند آرزوی بهروزی دارم و امیدوارم به استناد این ضرب المثل که می گوید ،، کس نخوارد پشت من جز انگشت شصت من،، مردم منطقه به این اصل مهم از مصراع غزل حافظ که می کوید آنچه خود داشتیم زبیگانه تمنا می کردیم عنایت داشته باشند،که قطعا این جانب به عنوان قطره ای از دریای صداقت آن مردم خودرا مدیون چنین زحماتی می دانم
  آرزومند بهروزی و کامیابی برای حضرت عالی داریم
  وبلاگ نویس کوچک: محمدخان خانی

 • م گفت:

  آقای حسنی عزیز چرا بخود قبولانده ایم که دخالت در امور دیگران نه تنها مذموم نیست که پسندیده هم هست. مگر فراموش کرده اید که در زمان مدرسه ابتدایی بما آموختند که در این مملکت تفکیک قوا وجود دارد و هر قوه نیز وظایفی دارد و نمی تواند در حوزه کاری قوه دیگر دخالت کند. چرا باید اینک رسما در رسانه بخوانیم که قوه مقننه می تواند علنا در کار قوه مجریه دخالت کند . بدیهی است که چنین روندی ما را به جایی نمی رساند. مشخص است که مدیران منتخب از سوی نمایندگان توان انجام اهداف سازمانی قوه مجریه را ندارند.بدون شک این همه نا هنجاری مدیریتی ناشی از همین روند غیر اصولی و علمی چینش مدیران است. بنابراین جناب استاندار باید از خواب غفلت بر خیزند و بدانند که اینهمه تمکین و مماشات در مقابل نمایندگان وی را به جایی نمی رساند.چون مردم از وی انتظاراتی دارند که تحققشان منوط به کارآمدی مدیرانش است. دکتر خادمی خود باید مدیرانش را انتخاب کند و آگاه باشد که مدیران سهمیه ای فاقد اثر بخشی ند، فاقد تجربه و توان مدیرتی توام با خلاقیت و نوآوری ند .بهرحال نکته باریکتر از مو اینجاست که :نه هر که کلاه کج نهاد سروری داند . نه هر که چهره بر افروخت دلبری داند نه هر که سر بتراشد قلندری داند.

 • حسنی گفت:

  ————————————————————————–

 • راست راست گفت:

  این انتصاب مرهون توجه و انتخاب شخص استاندار و همکاری و پیگیری محنایی / داربام / مومن نسب است و هیچ ارتباطی به نماینده و خود اقای حسنی ندارد این هم بدانید یکی از وظایف ادارات سیاسی رفع خصومت و حل مشکلات سیاسی و اجتماعی است نه …………….

پربازديد