تاریخ درج خبر : 1392/04/24
کد خبر : ۳۷۵۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

سرمایه گذاری در استان به کمتر از 2 دهم درصد رسیده است

سایت استان: جلسه کمیته قضایی حمایت از سرمایه گذاری استان با حضور، مدیران قضایی، بانکی و اجرایی برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان،در ابتدای این نشست دکتر جمادی با تبریک ماه مبارک رمضان، حمایت از سرمایه گذاری مشروع را هم وظیفه و هم تکلیف دانست و از همه دستگاههای اجرایی، بخش خصوصی و بانکها خواست که در سال جدید تعامل بیشتری داشته باشند.

2012
در ادامه جبار کیانی، رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان با بیان اینکه سال گذشته سال پر مخاطره ای برای بخش اقتصاد بود گفت: تورم بالای 30 درصد،‌ کمبود اعتبارات بانکی و تسهیلات شرایط را برای فضای کسب وکار کم کرده است، به گونه ای که بعضی از کارخانه ها به تعطیلی کشیده شدند.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان افزود: بهره 31 درصدی بانکها اجازه رشد را به بنگاه ها نمی دهد و به دلیل گرانی مواد اولیه، قیمت تمام شده بالاتر از قدرت خرید مردم می شود.
در ادامه این نشست، حشمت اله صمیمی؛ معاون امور صنایع سازمان صنعت استان، با انتقاد از رویه بخش خصوصی در سالهای گذشته اظهار داشت:‌ بعضی از افراد با نام و اعتبارات استان تسهیلات گرفتند ولی هیچ گونه سرمایه گذاری در استان انجام نداده اند، به طوری که یکی از این افراد بیش از 14 میلیارد تسهیلات گرفته و یکبار از تهران قدم به استان نگذاشته است.
وی با بیان این موضوع که لیست 150 نفر از سرمایه گذاران واقعی را به دادستان مرکز استان ارائه شده است، گفت:‌ بیش از10 واحد صنعتی بدون اتکاء به سیستم بانکی فعال شده اند که نیاز به حمایت بانکی دارند.
همچنین ابراهیم کشاورز؛ رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان با بیان اینکه ساختار اقتصادی استان ضعیف است گفت:‌ بخش خصوصی استان قبل از بحران اقتصادی و اعمال تحریم¬ها دچار ضعف و ناتوانی بود و افراد سرمایه گذار نتوانستند از فرصت های به دست آمده استفاده کنند.
وی تصریح کرد: نگاه مدیریتی در بخش خصوصی باید تغییر کند و از پتانسیل همه افراد باید استفاده شود، همچنین با ارائه وثیقه مناسب در جهت درخواست تسهیلات قدم بردارند.
کشاورز گفت: تقابل بین بانک و بخش خصوصی به نفع هیچکس نیست و باید به جای آن از راه تعامل و گفتگو وارد میدان شد.
در این جلسه سید حسین سهمگین؛ مدیر کل دفترهماهنگی امور اقتصادی استان، مشکلات فرهنگی را یکی از عوامل اصلی عقب ماندگی اقتصادی دانست و اظهار داشت: سرمایه گذاری استان در سالهای اخیر دچار رکود و عقب ماندگی شده است به طوری که از میزان 34/ درصد به کمتر از 2/ درصد رسیده است.
وی گفت: کمک به بنگاههایی که دچار مشکل شده اند در اولویت ما است و با تفکیک سرمایه گذار واقعی از کسانی که به فکر تولید و توسعه استان نیستند به رشد سرمایه گذاری کمک کنیم.

70 درصد معوقات بانکی استان در دست ده نفر است

دراین جلسه حسن شرفی؛ مسئول اعتبارات بانک صادرات استان با اشــاره به بی توجهی سرمایه گذاران استان به بانک ها گفت: 70 درصد معوقات بانکی استان در دست ده نفر است که این افراد می توانند بدهی شان را یک جا پرداخت کنند.

در پایان این نشست مختار کوشا؛ دادستان مرکز استان با بیان اینکه تعاملات بیشتری میان دستگاه بانکی استان، بخش خصوصی و مدیران اجرایی به وجود بیاید اظهار داشت: کسانی که معوقات بانکی دارند تا بیست روز دیگر مهلت دارند مشکل خود را با بانک مربوطه حل کنند. حاضران در این نشست با ابراز امیدواری از حل مشکلات سرمایه¬گذاری در استان از مصوبات جلسه حمایت کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد